Kurzemes Vārds

13:01 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Hokeja turnīrā godinās Sergeja Žoltoka piemiņu
Andris Sudmalis

Šonedēļ mūsu pilsētā norisināsies par tradicionālām sacensībām kļuvušais izcilā Latvijas hokejista Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrs, kurā piedalīsies četru valstu U–20 izlases.
Sergejs Žoltoks mira pirms diviem gadiem Baltkrievijas atklātā čempionāta laikā, Sergeja pārstāvētajai vienībai "Rīga 2000" izbraukumā tiekoties ar Minskas "Dinamo". Viens no visu laiku labākajiem Latvijas uzbrucējiem karjeras laikā spēlējis NHL klubos "Canadians", "Senators", "Bruins", "Oilers", "Wild", "Predators", bet NHL lokauta laikā spēlēja kluba "Rīga 2000" sastāvā.
Latvijas Hokeja federācija, godinot Sergeja piemiņu, jau pērn Rīgā sarīkoja pirmo piemiņas turnīru, bet šogad gods uzņemt četru valstu junioru izlases ir ticis Liepājai. Turnīrā piedalīsies tās pašas vienības, kas 2005.gadā – Latvija, Dānija, Polija un Baltkrievija. Turnīra laikā būs iespējams vērot, kā Latvijas izlases sastāvā darbojas liepājnieks Sergejs Daņilovs, kurš ir divus gadus jaunāks nekā viņa komandas biedri un pretinieki.
Katru turnīra dienu notiks divas spēles – piektdien, 1.septembrī, pulksten 15 notiks sacensību pirmais mačs, kurā Baltkrievijas izlase tiksies ar Dānijas vienaudžiem, bet pulksten 18.30 cīņu uzsāks Latvijas un Polijas izlases. Piecas minūtes pirms šī mača sākuma notiks turnīra svinīgā atklāšana, kurā uzrunas teiks FHK "Liepājas metalurgs" prezidents Sergejs Zaharjins, Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans, kā arī Liepājas Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.
Liepājas ledushallei šis turnīrs ir pirmās starptautiskās sacensības ar vairāku valstu izlašu piedalīšanos kopš 2001.gada. Galvenā liepājnieku problēma līdz šim bija nepietiekamais ģērbtuvju skaits, kas līdz ar jaunās piebūves uzcelšanu ir atrisināta. Tomēr, vai tuvākajā laikā pie mums notiks vēl kāds starptautisks turnīrs ar izlašu piedalīšanos, nevarēja pateikt ne kluba izpilddirektors Aleksandrs Rogoza, ne ledushalles direktors Aivars Sveilis. Liepājnieki ir apliecinājuši savu gatavību gan ar darbiem, gan ar vārdiem, bet lēmumus šajā sakarībā jāpieņem Latvijas Hokeja federācijai un Starptautiskajai hokeja federācijai.

Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra kalendārs
Piektdiena, 1.septembris:
pulksten 15 – Baltkrievijas – Dānija;
pulksten 18.30 – Latvija – Polija.
Sestdiena, 2.septembris:
pulksten 15 – Latvija – Baltkrievija;
pulksten 18.30 – Dānija – Polija.
Svētdiena, 3.septembris:
pulksten 13 – Polija – Baltkrievija;
pulksten 17.30 – Latvija – Dānija.
* Ieejas maksa uz visām spēlēm – 1 lats, skolēniem – 50 santīmu.

Ko šobrīd dara…
Futbolists DENISS IVANOVS

Liepājas futbola skolas audzēknis Deniss Ivanovs šobrīd ir atguvies no pirms nepilna pusotra mēneša treniņā gūtā kājas savainojuma, kā rezultātā viens no "Liepājas metalurga" aizsardzības balstiem nevarēja komandai palīdzēt ne spēlē ar titulēto Kijevas "Dynamo", ne vairākos virslīgas mačos. Tagad Ivanovs atrodas treniņnometnē Rīgā, kur kopā ar Latvijas izlasi gatavojas mačam ar spēcīgo Zviedrijas valstsvienību.
Vai esi atguvies no treniņos gūtās traumas?
– Ar savainoto kāju jau kādu laiku viss ir kārtībā, tomēr pagaidām vēl neesmu atguvis agrāko sportisko formu.
Kā savainojies?
– Traumu guvu parastā treniņspēlē, kad, komandas biedram spēlējot izklupienā, notika saskare.
Sākumā likās, ka savainojums ir ļoti nopietns un, iespējams, kāja ir lauzta. Desmit dienas pēc negadījuma biju spiests staigāt ar ģipsi, taču pēc tam noskaidrojās, ka, par laimi, lūzumu nav.
Vai pastāv iespēja, ka mačā ar zviedriem tu varētu iziet laukumā?
– Pirms tiku uzaicināts izlases kandidātu pulkā, man bija saruna ar izlases galveno treneri Juriju Andrejevu, kurš atzina, ka mani valstsvienībā esot uzaicinājis tikai tādēļ, lai es būtu kopā ar pārējiem puišiem, jo pagaidām neesmu tik labā sportiskā formā, lai piedalītos tik augsta līmeņa spēlē. Domāju, ka kādā no Eiropas čempionāta atlases cikla mačiem man noteikti tiks dota iespēja sevi pierādīt.
Šajā sezonā "Liepājas metalurga" galvenais treneris vairākkārt kritizējis aizsardzības līniju, lai arī čempionātā komanda ir ielaidusi vismazāk vārtu.
– Domāju, ka no trenera puses tas ir pavisam normāli, jo, apskatot iepriekšējo spēļu videoierakstus, tiešām var redzēt daudz sīku un dažkārt pat muļķīgu kļūdu, kuras noteikti turpmākajā sezonas gaitā ir jānovērš, jo tomēr esam Latvijas čempioni un, ja gribam nosargāt titulu, vairs nedrīkstam pieļaut šādas paviršības.
Kad tu varētu iziet laukumā Latvijas virslīgā?
– Ļoti iespējams, ka tas notiks jau nākamajā kārtā, kad savā laukumā spēkosimies ar "Rīgas" futbolistiem.