Kurzemes Vārds

16:24 Otrdiena, 10. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 31. augustā

1926.

Šodien īpašs notikums. Liepājas Latviešu labdarības biedrība atver savu mākslas skolu. Par to, cik ļoti šāda skola bijusi nepieciešama, liecina tas, ka pieteikušies trīs reizes vairāk skolēnu, nekā skola var uzņemt.

Holandiešu bagare pēc dažu vietu padziļināšanas Tirdzniecības ostā uzsāk padziļināšanas darbus Ziemas ostā.

11 gadu vecais Aleksandrs Zvagulis kopā ar savu draugu smagā ormaņa ratos Nr.13 dodas uz lauksaimniecības ekonomisko veikalu. Pie noliktavām ratos iekrauj trīs ekseļmašīnas un krāvēji grib uzsākt to nostiprināšanu ar auklām. Bet zēni, domādami, ka var sākt braukt, jau uzrāpušies uz mašīnām. Pēkšņi viena no tām sāk slīdēt. Draugs paspēj parauties sāņus, bet Zvagulim mašīna uzkrīt tieši virsū. Zēna ķermenis vienās asinīs, viņš mirst turpat uz vietas. Aleksandrs bija Lauksaimniecības ekonomiskās sabiedrības Liepājas nodaļas pārziņa dēls.

1936.

Pazīstamie valsts un sabiedriskie darbinieki: Sociālās apgādības departamenta direktors O.Sīlis, Kuldīgas – Aizputes tautskolu inspektors A.Sīlis un Papes pamatskolas pārzinis E.Sīlis ar savām māsām "likuši celt piemiņas zīmi Bārenbuša kapos guldītiem vecākiem – Ģītam un Karolīnai Sīļiem. Ģīts Sīlis no sava 81 gadu ilgā mūža 54 gadus veltījis tautas audzināšanas darbam un bijis pirmais latviešu skolotājs Vaiņodē". Kapa pieminekli iesvēta prāvests Dr.V.Sanders.

1946.

Laikraksts ziņo, ka Liepājas Piena kombināta kolektīvā sākusi izvērsties pašdarbība. Izveidots jauktais koris ar 50 dziedātājiem. To vada Valsts Liepājas Drāmas un operas diriģents J.Dreimanis. Pirmais mēģinājums jau noticis. Arī volejbola komanda ķērusies pie treniņiem.