Kurzemes Vārds

09:05 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notverts bises zaglis

Vakar policija aizturēja no Garīgās veselības aģentūras izmukušo unikālās bises zagli – 26 gadus veco Bogdanu Konceviču. Viņu notvēra Olainē.

Rīgas Galvenās policijas pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Ints Ķuzis trešdien pēcpusdienā žurnālistiem atklāja, ka B.Koncevičs aizturēts Olainē, kur slēpies kādā dārza mājiņā. Viņu notvēra ap pulksten 13.

Aizturēšanas brīdī B.Koncevičs nepretojās policijas darbiniekiem. Patlaban, kā norādīja I.Ķuzis, viņš ievietots drošākā vietā nekā Garīgās veselības aģentūra – Rīgas Galvenās policijas pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas nodaļā.

I.Ķuzis apliecināja, ka izbēgušajam cietumniekam bijis līdzzinātājs, kurš viņu sagaidījis ar automašīnu Garīgās veselības aģentūras apkaimē. Izbēgušais ar automašīnu nogādāts pilsētas centrā un pēc tam Olainē, kur bēglis pavadījis divas dienas. I.Ķuzis uzskata, ka bises zagli izdevies notvert, pateicoties veiksmīgai Valsts policijas struktūru sadarbībai, jo bēgli izdevies noķert 57 stundu laikā pēc izbēgšanas. "Kurzemes Vārda" rīcībā ir informācija, ka aizturēšanā palīdzējuši arī Liepājas policisti.

Jau informējām, ka B.Koncevičs apsūdzēts lietā par 17.gadsimta unikālās bises zādzību no Liepājas muzeja. Pirmajā instancē Liepājas tiesa viņam piesprieda deviņu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un trīs gadu pārbaudes laiku. B.Koncevičs spriedumu pārsūdzēja. Izskatot lietu apelācijas kārtībā, tiesa apmierināja apsūdzētā lūgumu un nosūtīja vīrieti uz Garīgās veselības valsts aģentūru stacionārās psihiatriskās ekspertīzes veikšanai. Šā gada 10.augustā viņš uz šo iestādi tika pārvests no Rīgas Centrālcietuma. Ieslodzītais izbēga pa trešā stāva logu, izmantojot sasietus palagus. Noziedznieks nolaidies līdz caurulei, pa kuru izdevies nokļūt aiz iestādes sētas. Garīgās veselības valsts aģentūrā sākta pārbaude par bēgšanas apstākļiem.