Kurzemes Vārds

13:00 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ar uzticību skolai un skolotājiem
Kristīne Locika,
sešu bērnu māmiņa, no tiem divi ir skolnieki

Rīt divi no maniem bērniem atsāks skolas gaitas, viens no viņiem jau mācās RTU filiāles vidusskolas posmā, otrs šogad nomainīja skolu un tagad mācīsies Centra pamatskolā.

Mūsu ģimene 1.septembri sagaida ar mierīgu prātu. Esam sagatavojušies, cik vajadzēja, cik skolas prasīja. Gan jau, uzsākoties mācībām, būs vēl citas nepieciešamības, un, neko darīt, ko vajadzēs – to sagādāsim.

Pēc manām domām, pilsētā var izvēlēties savam bērnam, viņa vajadzībām un spējām atbilstošu mācību iestādi. Protams, ka labāk, ja dēls vai meita mācās klasē, kurā ir neliels skolēnu skaits, jo tas ļauj skolotājam viņam pievērst lielāku individuālo uzmanību. Manuprāt, skolotājam ir liela nozīme, viņam ir jābūt uzmanīgam pret bērnu un tādam, kuram skolēns uzticas. Esmu, kā teikt, vecā, stingrā audzināšanas stila piekritēja. Domāju, ka pedagogiem šobrīd nav viegli strādāt, jo bērni ļoti labi apzinās savas tiesības, bet ne tik labi – to, ka viņiem ir pienākumi. Tad nu iznāk, ka skolēni var visu – stundās spēlēties ar mobilajiem tālruņiem, neklausīties un neklausīt. Tāpēc ir vajadzīgs arī ģimenes atbalsts tieši skolai, skolotājiem un viņu prasībām. Ir nepieciešama elementāra cieņa pret skolu un skolotājiem. Pēdējā laikā izskan informācija, ka sāk pietrūkt skolotāju. Pie visiem citiem apstākļiem, kas rada šo pedagogu deficītu, manuprāt, klāt ir arī sabiedrības attieksme, jo ģimenes atļaujas, bērniem dzirdot, kritizēt skolotājus. Skola un skolotāji dara daudz, lai iedotu bērniem zināšanas. Cita lieta, ka skolas programmas, kā pati esmu pieredzējusi, ir par daudz pieblīvētas, ka reizēm jāapgūst arī kaut kas nebūtisks, ko varētu izlaist. Bet tā nav ne skolas, ne skolotāju vaina, tas ir atkarīgs no izglītības sistēmas.

Tāpat kā vecākiem, tā arī skolēniem ir patīkami, ka 1.septembrī mācību telpas ir gaišas, tikko izremontētas. Par to rūpējas pašvaldība, pašas izglītības iestādes. Talkā sapost savu bērnu mācību iestādes nāk arī vecāki. Es gan domāju, ka vecākiem mazāk būtu jāpiedalās klašu sakopšanā. Nezin, vai bērnam būs lielāka pietāte pret vidi un viņš to mazāk postīs, ja tur būs strādājuši viņu vecāki. Drīzāk, ja paši būs piedalījušies sapošanā – krāsojuši vai ko citu kārtojuši, tad gan viņi būs saudzīgāki. Bet vispār skolas gada atsākšanās ir priecīgs un gaidu pilns laiks, jo kā bērniem, tā viņu ģimenēm sākas atkal jauns dzīves posms.