Kurzemes Vārds

02:59 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Raiņa parkam - savs dīķis ar saliņu

Drīz pabeigs sakopšanas darbus Raiņa parka centrālajā daļa. SIA "Komunālā pārvalde" Komunālā dienesta vadītājs Juris Muskats pastāstīja, ka te nesen nojaukta pussagruvusī ēka, nolīdzināta un sakārtota teritorija, iztīrīts tupat blakus esošais dīķis, kas tagad izveidots par jauku nelielu ūdenskrātuvi ar saliņu vidū. Patlaban strādnieki beidz nostiprināt un sakopt dīķa krastus. "Ainaviski šī vieta ir ļoti pārvērtusies, grūti pat pazīt. Tagad tikai jādomā arī par pārējā parka sakārtošanu," sacīja dienesta vadītājs.

Parka kopējā veidola izstrādē arhitektiem un ainavistiem vēl daudz darāmā. J.Muskats sacīja, ka ideju un ieceru esot daudz, taču tās visas šobrīd tiekot izskatītas un apkopotas, lai varētu sagatavot Raiņa parka atjaunināšanas un uzlabošanas projektu.

Aktīvākie skeiteri un grafīti zīmētāji
Inita Gūtmane

30. un 31. augustā Jūrmalas parkā notika sociāli kulturāls projekts "TOXIC Street Jam", ko jaunatnes organizācija "Avantis" rīkoja sadarbībā ar filmu studiju "2 Annas". Divas dienas jaunieši varēja piedalīties jaunrades aktivitātēs, ko vadīja Latvijā un ārzemēs pazīstami profesionāļi video, mūzikā un grafīti. Sabiedriskās organizācijas "Avantis" projekta koordinatore Sanda Brūna "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējām sešām pilsētām, kur noticis pasākums "TOXIC Street Jam", Liepājā jauniešu atsaucība bijusi mazāka. Lielākoties viņi vēlējušies paskatīties, kā veicas citiem, nevis paši iesaistījušies norisēs. Īpaši maz dalībnieku bijis pirmajā dienā, kad bija slikti laika apstākļi. "Taču otrajā dienā izdarījām visu, kas bija paredzēts - jaunieši fotografēja pilsētu un tās iedzīvotājus, veidoja video par Karostu, breikoja, apguva dīdžeja prasmes un pat Roberta Gobziņa vadībā komponēja dziesmu par Liepāju. Īpaši lielu atsaucību guva grafīti. Ja citviet bija 10 dalībnieku, tad Liepājā - 16. Jums tiešām ir ļoti daudz talantīgu džeku," secināja S.Brūna. Viņa arī priecājās par mūsu pilsētas BMX braucējiem un skeiteriem, kuri bija kuplā skaitā un sacensībās parādīja labu sniegumu, iegūstot dažādas balvas.

S.Brūna uzskata, ka nākamgad varētu notikt līdzīgs pasākums, kas neietu secen arī Liepājai. Gūstot pieredzi šās sezonas norisēs, nākamgad varētu tikt piedāvātas aktivitātes, kas katras pilsētas jauniešus interesētu visvairāk.

Piepildītas 173 skolas somas

Labdarības akcijā "Skolas soma", kas sadarbībā ar portālu www.ziedot.lv augustā norisinājās lielveikalos "RIMI" visā Latvijā, kopumā ziedoti 4328,29 lati. Uzņēmuma "RIMI" dižveikalā Liepājā klienti un darbinieki saziedojuši 149,86 latus. Visu augustu skolas somu piepildīšanai varēja ziedot līdzekļus 39 lielveikalos "RIMI" Rīgā un Jūrmalā, Tukumā, Talsos, Ventspilī, Saldū, Kuldīgā, Liepājā, Bauskā, Dobelē, Jelgavā, Madonā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē. Projekta mērķis bija palīdzēt uzsākt skolas gaitas bērniem no nabadzīgām ģimenēm daudzviet Latvijā. Saziedotie 4328,29 lati ļaus piepildīt 173 skolas somas, ko savukārt sadarbības ietvaros dāvā firma "RIMI Latvia". "Skolas soma" bija pirmais projekts, bet jau no septembra aizsāk jaunu labdarības projektu "Jauko lietu darbnīca", kurā, vācot līdzekļus, domāts palīdzēt 80 jauniešiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem aprūpes centrā "Saule".

Apgrozījums sarucis

Akciju sabiedrības "Tosmares Kuģu būvētava" apgrozījums pirmajā pusgadā sasniedzis 2,274 miljonus latu, kas ir par 36 procentiem mazāk nekā pirms gada, rāda uzņēmuma nerevidētais pārskats Rīgas Fondu biržā. Pagājušā gada attiecīgajā laikposmā uzņēmuma apgrozījums bija 3,532 miljoni latu. Apgrozījuma samazinājumu uzņēmuma vadītāji izskaidro ar kuģu remonta pasūtījumu skaita samazināšanos, turklāt šajā laikā nav radies neviens kuģu būves pasūtījums. Taču pašlaik uzsākta jauna kuģa būvniecība.

Balsojiet par sievieti!

Lai veicinātu sieviešu ievēlēšanu Saeimā, resursu centrs sievietēm "Marta" sadarbībā ar Latvijas Sieviešu organizāciju sadarbības tīklu rīko 9.Saeimas deputātu kandidāšu tikšanos ar vēlētājiem un atklātas diskusijas visos četros Latvijas novados. Tikšanās ar Kurzemes vēlētājiem paredzēta 4.septembrī pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības namā. Piedalīties solījušas deputātu kandidātes no "Jaunā laika", Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas, "Saskaņas centra", Latvijas Pirmās partijas un partijas "Latvijas ceļš" vēlēšanu apvienības, Tautas partijas, apvienības "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības un partijas "Jaunie demokrāti". Resursu centrs "Marta" ir sabiedriska nevalsts organizācija, kas cenšas gādāt, lai Latvijā būtu vienādas iespējas sievietēm un vīriešiem, lai būtu līdzsvarota sieviešu un vīriešu piedalīšanās lēmumu pieņemšanā visās jomās. "Marta" uzskata, ka līdz šim sieviešu mazākums Saeimā norāda uz demokrātijas trūkumu mūsu valstī. Tā kā sievietes ir pilsoņu un arī nodokļu maksātāju vairākums, viņām jābūt līdzvērtīgi iesaistītām lēmumu pieņemšanā par valsts līdzekļu izmantošanu.

Jūras spēki veicina labdarību

6.septembrī Liepājā uz štāba un apgādes kuģa "Virsaitis" notiks Dzejas dienu pasākums, bet 9.septembrī karakuģis paredz iziet jūrā ar Latvijas Ordeņu brālības salidojuma dalībniekiem uz klāja. Jūras spēku štāba preses un informācijas virsniece Iveta Kraule norādīja, ka tā nebūs pirmā reize, kad jūrnieki atbalsta labdarības akciju. 2005.gadā Jūras spēki vizināja bērnus ar hidrogrāfijas kuģi "Varonis". Tāpat Jūras spēki atbalstījuši Latvijas Bērnu fonda aktivitātes, dažādu nometņu dalībniekus, Liepājas domes Jaunatnes lietu komisijas organizētos pasākumus, veicinot jaunatnes izpratni par armiju, uzlabojot sadarbību ar nevalsts organizācijām un sabiedrību, popularizējot Jūras spēku uzdevumus un demonstrējot tehniskās iespējas.

Reģistrētas jaunas firmas

Augustā Komercreģistrā ierakstītas vairākas jaunas Liepājas uzņēmējsabiedrības. To skaitā reģistrēta SIA "Astotais nams", "Fasādes tehnoloģija", "Kurzemes šķelda", "Fortūna IKL", "Atex" un "Green Garden". Arī no reģistra izslēgto skaitu papildinājušas Liepājas firmas, piemēram, SIA "Jevgenija", "Saimnieks", "Liepājas Finanšu investīciju kompānija" un sabiedriskā organizācija "Draugs draugam", kas nav veikušas pārreģistrāciju.

Zīmējumu konkurss "Uzzini par NATO!"

NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes organizēšanas birojs sadarbībā ar Latvijas Transatlantisko organizāciju, mākslas izglītības centru "Trīs krāsas" un Izglītības satura un eksaminācijas centru aicina pamatskolēnus piedalīties vizuālās mākslas konkursā "Uzzini par NATO!" Tas notiek divās vecuma grupās - no 1. līdz 4. klasei un no 5. līdz 9. klasei. Izmantojot NATO simboliku caurvijošo zilo krāsu un sev iemīļotāko un parocīgāko mākslas tehniku, jaunāko klašu skolēni pēc izvēles var atveidot kādu no alianses aizsardzības veidiem - gaisā, uz zemes vai jūrā un okeānā. Bet vecāko klašu skolēniem tiek piedāvāts atveidot kādu no NATO pamatprincipiem - sadarbību, drošību vai aizsardzību. Konkursā piedalīties uzaicināti arī skolēni no valstīm, kas izteikušas vēlmi iestāties NATO. Konkursa uzvarētājus noteiks žūrija. No 12 labākajiem darbiem tiks izveidots galda kalendārs 2007.gadam, kuru paredzēts pasniegt NATO samita dalībniekiem un viesiem. Skolēnu darbi būs aplūkojami arī izstādē. Sīkāku informāciju var iegūt mājaslapās - www.rigasummit.lv, ww.isec.gov.lv un www.triskrasas.lv.

Mainīs kapitālinvestīciju programmas nolikumu

Domes 2003.gada 15.maijā apstiprinātais nolikums "Par Liepājas pilsētas kapitālinvestīciju programmu" ir novecojis un neatbilst kapitālinvestīciju programmas sagatavošanas kārtībai. Tāpēc Attīstības komitejas sēdē deputāti nolēmuši mainīt pilsētas kapitālinvestīciju programmas nolikumu. Jauno nolikumu, visticamāk, apstiprinās domes sēdē septembrī. Jaunajā nolikumā precizēts kapitālinvestīciju programmas kopējā pašvaldības budžeta ieguldījuma kontrolskaitļa sagatavošanas termiņš, projektu pieteikumu sagatavošanas, izvērtēšanas un iesniegšanas termiņš Attīstības pārvaldei un kapitālinvestīciju programmas vadības grupai. Kapitālinvestīciju programmā koncentrēti parādīta pašvaldības ierosinātā pilsētas attīstība tuvāko piecu gadu laikā un plānotie projektu īstenošanas resursi.

Liepājnieki Pasaules ukraiņu forumā Kijevā

Nesen no Kijevas, kur notika IV Pasaules ukraiņu forums, atgriezusies ukraiņu kopienas "Svitanok" priekšsēdētāja Larisa Davidenko. Viņa bija viena no četriem delegātiem, kas šajā forumā pārstāvēja Latviju. L.Davidenko pastāstīja, ka forums pārsteidzis ar savu grandiozitāti. Tajā piedalījušies vairāk nekā 3,5 tūkstoši cilvēku no 48 pasaules valstīm. Svinīgajā atklāšanā nacionālajā pilī "Ukraina" bijis klāt pats prezidents V.Juščenko, kā arī daudzas valsts amatpersonas. Visi viņi uzsvēruši, ka nepieciešama ukraiņu sabiedrības konsolidācija. Tādēļ foruma galvenais uzdevums ir ukraiņu apvienošana un konsolidācija ne tikai Ukrainā, bet arī visā pasaulē. Latvijas delegācijas vadītājs V.Lugovskojs savā runā kā piemēru minējis Liepājas ukraiņu kopienas "Svitanok" darbību. Foruma laikā bijis paredzēts arī darbs sekcijās, ekskursijas, darbojās dažādas izstādes. Vienā no tām notikusi tikko klajā nākušās grāmatas "Ukraiņi Latvijā" prezentācija. Tajā ir informācija arī par Liepājas ukraiņiem un viņu biedrību "Svitanok". Tuvākajā laikā grāmata būs pieejama arī Liepājas lasītājiem. Dainas Kopštāles "Brīvsolis"

Atvasaras caurspīdīgais siltums, krāsu bagātība un radošais vēriens satiekas vienkopus Dainas Kopštāles personālizstādē "Brīvsolis", kas skatāma mākslas galerijā "Māja". Domu un krāsu brīvību, pieskāriena vieglumu un īpašu personības spēku izstaro pasteļtehnikā gleznotie darbi. Terakota šķīvji un figurālie veidojumi izstādes ekspozīcijā klusi atgādina par talantīgās mākslinieces ilgo ceļu mālā. Savā "Brīvsolī" ar skatītājiem Daina Kopštāle tiekas izstādes atklāšanā šodien pulksten 14.

Balsosim par labākajiem zobārstiem

Lai vairotu Latvijas iedzīvotāju izpratni par mutes veselību un zobu kopšanas paradumiem, firma "Colgate" sadarbībā ar Latvijas Zobārstu asociāciju, Veselības veicināšanas valsts aģentūru un Latvijas Zobu higiēnistu asociāciju, septembri izsludina par Mutes veselības mēnesi. Tie, kas šajā laikā apmeklēs zobārstu, saņems ne tikai padomus, kā labāk rūpēties par mutes veselību, bet arī zobu pastu paraugus bez maksas. Mutes veselības mēnesī tiek rīkota arī akcija par iecienītāko Latvijas zobārstu "Iesaki savu zobārstu! Un tajā aicināti piedalīties arī liepājnieki un rajona iedzīvotāji. Ieguvēji akcijā būs gan pacienti, gan zobārsti. Pacientiem, kas balsos par savu zobārstu, būs iespēja laimēt vienu no 20 bezmaksas mutes higiēnas procedūrām zobārstniecības kabinetos vai vienu no 80 "Colgate" produktu dāvanu komplektiem. Bet balsojumā noteiktajam iecienītākajam zobārstam tiks samaksāts brauciens uz 32.starptautisko zobārstniecības izstādi Ķelnē, kā arī citas vērtīgas dāvanas. Nākamie desmit pacientu iecienītākie zobārsti varēs piedalīties vietēja mēroga zobārstniecības seminārā un citas balvas. Aktīvākie zobārstniecības kabineti tiks apbalvoti ar veicināšanas balvām. Balsot var, izpildot anketu zobārstu kabinetos, izgriežot anketu no reģionālajām avīzēm un nosūtot pa pastu, kā arī balsojot interneta mājaslapā www.colgate.lv no 1.septembra līdz 31.oktobrim.