11:57 Ceturtdiena, 17. oktobis

Gribasspēka uzvara
Andris Sudmalis

Latvijas U-20 hokeja izlase vakar Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra spēlē ar 5:4 (0:2, 1:0, 4:2), pārspēja Polijas vienaudžus, kaut mača gaitā vairākas reizes atradās zaudētājos ar divu vārtu starpību.

Latvijas izlases sastāvā sākotnēji bija iekļauts arī liepājnieks Toms Hartmanis, diemžēl hokejists sava Allsvenska līgas kluba "Almtuna" treniņā guva sāpīgu pleca traumu, un Vladimira Beresņeva trenētās U-20 izlases rindās, dzimtās pilsētas hokeja laukumā nevarēja doties. Par laimi nekas nav lauzts, bet tikai stipri sasists.

Pērnā sezona liepājniekam Zviedrijā bija ļoti veiksmīga, tāpēc šogad viņam tiks dota iespēja sevi apliecināt gan sava kluba junioru komandā, kas startē U-20 vecuma grupas elites līgā, gan "Almunta" galvenajā vienībā, kas spēlē pēc spēka otrajā Zviedrijas līgā - Allsvenska.

Vakardienas spēli nedaudz aktīvāk iesāka poļi, jau pirmajā minūtē piespiežot cīņā iesaistīties mūsu vārtsargu, tomēr gandrīz līdz perioda vidum iniciatīva vairāk piederēja mājiniekiem. Diemžēl pašiem vārtus gūt neizdevās savukārt viesi dažu minūšu laikā divreiz pārspēja Latvijas izlases vārtsargu Kristapu Stiģi. Izskatījās, ka mūsējie, neskatoties uz drīzo sezonas sākumu, vēl nav īsti atguvušies no brīvdienām - neizdevās pat pašas vienkāršākās piespēles, tai skaitā puišiem bija problēmas ar uzbrukumu ievadīšanu.

Tomēr mača turpinājumā mūsējiem izdevās savu sniegumu uzlabot. Otrajā trešdaļā pēc Mārča Zemberga raidījuma rezultāts tika samazināts līdz minimumam - 1:2, bet galvenie notikumi risinājās spēles pēdējās divdesmit minūtēs. Trešdaļas ievadā divreiz nonākuši zaudētājos ar divu vārtu starpību (1:3 un 2:4), pamatīgu uguņošanu Latvijas izlases hokejisti sarīkoja ap perioda vidu, kad nepilnu piecu minūšu laikā guva trīs vārtus.

Šāds notikumu pavērsiens lika viesiem pieprasīt pusminūtes pārtraukumu. Mača pēdējās minūtes abas vienības laukumā aizvadīja nepilnos sastāvos, poļi gan nomainīja vārtsargu pret laukuma spēlētāju, cīnoties piecatā pret četriem mājiniekiem, tomēr īsta ofensīva viņiem nesanāca un Latvijas izlase noturēja sev labvēlīgo rezultātu līdz pat cīņas beigām.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē pelnīti tika atzīts Mārcis Zembergs, kurš nopelnīja 3 (2+1) rezultativitātes punktus.

Piektdienas pirmajā spēlē Baltkrievija ar 4:2 pārsēja Dāniju. Šodien pulksten 15 Latvijas izlase tiksies ar Baltkrieviju, bet pulksten 18.30 tiksies abas turnīra pirmās dienas neveiksminieces - Dānija un Polija.

Vājāk, nekā bija iecerēts

Rīgā notikušajā Latvijas junioru čempionātā šahā piedalījās seši mūsu pilsētas sportisti. Salīdzinot mūsējo pozīcijas dalībnieku rangu tabulās ar ieņemtajām vietām čempionāta nobeigumā, jāsecina, ka šoreiz liepājnieki nostartēja ne pārāk veiksmīgi.

Vadims Daškevičs, kas bija nepastrīdams dalībnieku ranga līderis, ar 7 punktiem no 9 iespējamajiem gan dalīja 1. - 3.vietu, tomēr sliktāku papildrādītāju dēļ viņam nācās samierināties ar bronzas medaļu. Liepājnieks nevienā cīņā nezaudēja, bet četri neizšķirti rezultāti viņam liedza izcīnīt iepriekš prognozēto vietu.

Veiksmīgāki starti bija gaidīti arī no Ritvara Reimaņa - 5,5 punkti un 13.vieta, Arkādija Kovaļevska - 5 punkti un 18.vieta, bet it īpaši no Mihaila Kovaļska, kurš ar 4,5 punktiem ierindojās tikai 30.vietā. Vēl divi mūsējie - Sergejs Sarutins un Pauls Vasilis - ierindojās attiecīgi 34. un 48.pozīcijā.

Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha trenere Gaļina Sudmale uzskata, ka dīvains bijis sacensību nolikums, kurā norādīts, ka par junioriem šajā čempionātā tiek uzskatīti spēlētāji līdz 25 gadiem, līdz ar to vienā turnīrā piedalījās gan pusaudži, gan 20 gadu slieksni pārkāpušie šahisti. Mūsējo sniegumu gan tas neattaisno, grūti izskaidrot šādus rezultātus, bet mūsu šahisti nostartēja zemāk par savu līmeni.

Liepājas Kompleksās sporta skolas šaha nodaļa uzņem jaunus audzēkņus. Tiek aicināti 1997. - 1999.gadā dzimušie bērni ar vai bez priekšzināšanām šahā. Pieteikties Bāriņu ielā 12 (ieeja no Skolas ielas), 3.stāvā. Tālrunis 3425353.

Divpadsmit metalurgi izlasēs!
Ints Grasis

Sakarā ar Latvijas un Lietuvas valstsvienību, kā arī U-21 izlašu mačiem, "Liepājas metalurga" galvenās futbola komandas bāzē šobrīd palikuši tikai septiņi vīri.

Liepājā minifutbola režīmā trenējas divi vārtsargi - Spole un Krucs, kā arī Katasonovs, Kecs, Rimkēvičs, Petrenko un Grebis, bet Astrausks turpina ārstēties pēc meniska operācijas. Latvijas un Zviedrijas valstsvienību 2008.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla šīvakara mačam mūsu izlases rindās gatavojas Zirnis, Ivanovs, Kļava, Soloņicins un Karlsons, savukārt U-21 nometnē ir Jemeļins, Surņins, Žuravļovs un trešais vārtsargs Vlasovs. Vakar mūsu jaunieši aizvadīja 2007.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli ar Portugāli.

Baltijas čempionu kausa izcīņas spēlēs Liepājā sev noderīgus spēlētājus noskatīja arī Lietuvas izlases treneris, jo šovakar spēlei pret Itāliju gatavojās arī Tamošausks, Miceika un Kalons. Iznāk, ka uz izlasēm pavisam izsaukti 12 "Liepājas metalurga" spēlētāji!

Nepilnā sastāvā metalurgi Liepājā trenēsies arī nākamajā nedēļā - trešdien Latvijas valstsvienība Luksemburgā aizvadīs draudzības spēli, bet Lietuvas pieaugušo izlase savās mājās tajā pašā dienā Euro 2008 ietvaros tiksies ar Skotiju.

"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs tik liela spēlētāju skaita došanos uz izlašu nometnēm vērtēja pozitīvi. Arī mājās palikušajiem futbolistiem, lai arī vājinātā sastāvā, treniņos netrūkšot darāmā.