Kurzemes Vārds

20:05 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Novadā

"Puķu Ansis" kļūst aizvien populārāks
Viktors Ulberts

Pusgada laikā, kopš četras uzņēmīgas aizputnieces atvēra savu ziedu veikalu "Puķu Ansis", ir būtiski pieaudzis veikala apgrozījums. Tāpat papildinājies arī veikala piedāvājumu klāsts. Savukārt līdzās atvērtajam "Labo ziepju veikalam" neiet tik labi, kā saimniece vēlētos.

Veikals "Puķu Ansis" atrodas Kalvenes ielā tieši pretim veikalam "Maxima", turpat līdzās atrodas arī "Labo ziepju veikals", tāpēc šī vieta veidojas par nelielu tirdzniecības centru.

"Puķu Ansis" tika atklāts šā gada 4.martā, kad savus spēkus un talantu apvienoja četras aizputnieces, kuras līdz tam strādāja citiem piederošos ziedu veikalos - Zinta Miezīte, Ineta Jansone, Inga Zariņa un Nora Biteniece. Un viņu panākumiem jau ir apliecinājums - uzņēmums tik īsā laikā kļuvis par pievienotās vērtības nodokļa maksātāju. Biznesa valodā tas apliecina uzņēmuma stabilitāti, un sadarbības partneros rada uzticību. PVN jāsāk maksāt, ja uzņēmuma apgrozījums pārsniedz 10 tūkstošus latu.

Pa šo laiku veikala īpašnieces arī pilnveidojušas savas floristikas iemaņas. Viņu kontā jau ir 20 kāzu pušķu, bieži vien tiek lūgts ar ziediem izgreznot svētku automašīnas. Viņu veikums turpat veikalā ir apskatāms fotoalbumā. Īsts pārbaudījums "Puķu Anša" dāmām bija SIA "Elpa" stenda noformēšana Liepājā, kad notika lielais Lauku mielasts, kurā "Elpa" bija ģenerālsponsors.

Veikalā ziedu klāsts tiek papildināts arī ar vietējo puķkopju izaudzēto. Piemēram, aizputnieks Valdis Odiņš piegādā paša audzētās gladiolas. "Viņam ir ļoti brīnišķīgi ziedi, un tie ir ļoti pieprasīti," apgalvo Zinta.

"Puķu Anša" saimnieces vēl pastāstīja, ka priecājas par tieši līdzās atvērto veikalu, kur tiek pārdotas "Labo ziepju fabrikā" ražotās aromātiskās ziepes, vannas sāls u.c. "Tā ir lieliska dāvana - aromātisko ziepju komplekts un ziedi. Cilvēkam, kas dodas viesos, vairs nekur citur nav jāiet," norāda Zinta.

Labo ziepju veikala saimniece Anita Valkovska gan nav tik optimistiska. "Nezinu, kas par vainu, taču aizputnieki šo preci pērk samērā maz. Varbūt vēl nav gatavi maksāt par kvalitatīvu preci, jo "Labo ziepju fabrikas" ražojumi tādi ir," viņa saka. Iespējams, arī potenciālajiem pircējiem ir maz informācijas par šo preci, tāpēc vajadzēs viņus vairāk iepazīstināt ar nopērkamo produkciju.

Skolai dāvina gudrības simbolu
Anda Pūce

Tā kā šis ir pirmais jaunais mācību gads, ko vakar uzsāka jaunizveidotā Grobiņas ģimnāzija, turklāt savādāks šis rudens ir arī pārējām pilsētas izglītības iestādēm, tad pašvaldība nolēma dāvināt visiem saviem skolasbērniem gudrības simbolu. Līdz ar akmens skulptūru jaunu akcentu ir ieguvis arī pilsētas vizuālais tēls.

"Uz dižena laukakmens sēdošā akmens pūce turpmāk sargās pilsētas ģimnāziju un vidusskolu. Pavērsusi skatu uz abu skolu durvīm un logiem, tā vēros mācību norisi, skolēnu attieksmi pret savām otrajām mājām - skolu un motivēs iegūt labu izglītību," stāsta Grobiņas domes Administratīvās nodaļas vadītāja Gunta Konopļeva. Viņa atgādina, ka sengrieķu mitoloģijā pūce ir taisnības un gudrības dievietes Atēnas atribūts.

G.Konopļeva pastāsta, ka skulptūras autors ir individuālā uzņēmuma "Aivars - K" amatnieks akmeņkalis Aivars Kerliņš un viņa palīgi. Savukārt milzīgo pelēko akmeni no lauku mājām Vērgales pagastā Grobiņai uzdāvināja SIA "Aleksandra skārdnieka darbnīcas" īpašnieks Aleksandrs Orlovs.

Paši dāvanas saņēmēji par skulptūru priecājas, tā esot mīlīga un skaista. "Iznāk, ka esam tāda putnu pilsēta - modrā dzērve mums jau ir, tagad būs arī gudrā pūce," smejas grobiņnieki.

Palielina atslēgu ražotnes apgrozījumu

Apdares materiālu ražotājas - akciju sabiedrības "Kurzemes atslēga 1" neto apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, palielināts par 16,4 procentiem un veido 851 tūkstoti 400 latu, rāda uzņēmuma nerevidētais pārskats Rīgas Fondu biržā.

Budžeta neto apgrozījums šim gadam plānots 1,8 miljoni latu, un budžeta izpilde 30.jūnijā veido 47,3 procentus no gadam paredzētā apgrozījuma apjoma. Uzņēmuma peļņa bijusi 4549 lati. Aktīvu kopsumma gada laikā palielinājusies par 3,1 procentu un jūnija beigās sasniegusi 1,473 miljonus latu. Uzņēmuma pašu kapitāls sasniedzis 1,249 miljonus latu.

Akciju sabiedrības "Kurzemes atslēga 1" vadītāji norāda, ka, spriežot pēc iepriekšējo gadu pieredzes, otrā pusgada realizācija būs lielāka nekā pirmajā pusgadā, tāpēc peļņas rādītāji šogad varētu būt tādi paši kā iepriekšējā gadā. Lai to panāktu, no 1.septembra tiks paaugstinātas produkcijas realizācijas cenas. Aizputes uzņēmums, kā zināms, ražo atslēgu un būvapkalumu izstrādājumus, mēbeļu furnitūru, metāla kalumus, tehnoloģisko aprīkojumu un tamlīdzīgus izstrādājumus.