Kurzemes Vārds

02:04 Piektdiena, 27. novembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Ko varam piedāvāt

Vēl esam vasaras iespaidā, vēl tāls šķiet laiks, kad nāksies domāt pa ziemu un reizē nākamo gadu. Arī par to, kādus preses izdevumus izvēlēties 2007.gadam. Ja nu tomēr rakstu par to jau tagad, tad tāpēc, lai atgādinātu, ka abonēšanas kampaņa solās būt visai nikns cīniņš par abonētājiem. Preses piegādātāji paredzējuši prasīt no izdevējiem lielāku cenu par piegādi, un tas nozīmē, ka izdevējiem nāksies palielināt abonēšanas cenas.

Vēl pagaidām "Kurzemes Vārda" spēkos nav laikrakstu piegādāt pašiem, vēl esam atkarīgi no Latvijas pasta un abonēšanas centra "Diena", tāpēc iepriekš minētais attieksies arī uz mūsu laikrakstu. Kaut arī šis kāpums varētu būt neliels, kaut arī tas būtiski neiespaidu mūsu lasītāju naudas maciņus, tomēr cenu celšana nekad nav populāra lieta, tāpēc meklējam iespējas, kā to kompensēt abonētājiem.

Viena iespēja varētu būt palielināt pielikumu skaitu. Jau dzirdu iebildumus, sak, mums nevajag nekādu pielikumu, mums vajadzīga lētāka avīze. Negribu lasītāju prātus apgrūtināt ar sarežģītu izklāstu, no kā veidojas laikraksta cena, tikai kārtējo reizi atgādinu, ka pielikumi to neiespaido. Gluži pretēji, pielikumi par dažādām nozarēm padara laikrakstu daudzveidīgāku un tādējādi piesaista reklāmdevējus no šīm nozarēm, bet reklāmas ir tas, kas ļauj "Kurzemes Vārda" abonēšanas cenai būt tik salīdzinoši lētai.

Ir vēl viena iespēja, kā rīkoties, lai abonēšanas cenu nevajadzētu paaugstināt proporcionāli tām izmaksām, kādas nākamajam gadam noteikuši preses piegādātāji. Tā ir atteikšanās no sienas kalendāriem, kurus līdz šim esam dāvinājuši abonētājiem un kuri redakcijai izmaksā prāvu summu. Tikai te nu gribētu dzirdēt abonētāju pašu domas: vai maksāt par "Kurzemes Vārdu" dārgāk un saņemt kalendāru, vai lētāk un iztikt bez kalendāra.

Skaidrs, ka šajos apstākļos, kad abonēšanas cenas nāksies paaugstināt arī citiem preses izdevējiem, katrs meklēs iespējas, ar ko pievērst lasītāju uzmanību. Varbūt kādam šie piedāvājumi sākotnēji šķitīs vilinošāki un izdevīgāki par to, ko varam piedāvāt mēs. Tikai nevajadzētu apmaldīties šajos piedāvājumu labirintos, lai vēlāk nenāktos vilties. Lai arī cik pievilcīgas šķistu dažādas akcijas, loterijas, dāvanas, atlaides un tā tālāk, tas viss beigsies reizē ar abonēšanas kampaņu, bet nemainīs laikrakstu, ar kuru jūs dzīvosit kopā nākamajā gadā.

Andžils Remess