Kurzemes Vārds

02:54 Pirmdiena, 26. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Bērni atgriezušies pilsētā un skolās

Tālivaldis Deklaus,
Pilsētas domes eksperts, skolotājs, bijušais skolas direktors

Ir sācies jaunais mācību gads. Uzskatu, ka šis rudens pilsētai ir nozīmīgāks kā citkārt. Grandiozākais notikums - ir izveidota 1.ģimnāzija. Tas pilsētas iedzīvotājiem liek padomāt, cik svarīgi ir paaugstināt bērniem doto zināšanu kvalitāti. Nākamais jaunums - ir uzbūvēta piebūve Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolai. Labi, tā, protams, neatrisinās visas problēmas, taču labums jau jūtams - ir atbrīvota viena māja, kurā mācījās šīs skolas bērni, ir radusies iespēja samazināt skolēnu skaitu otrajā maiņā, tajā mācīsies vairs tikai ceturto klašu bērni. Ir cerība, ka projekts turpināsies un tas ļaus visiem šīs skolas audzēkņiem būt zem viena jumta, kas savukārt uzlabos audzināšanas darbu un mācību procesu. Tas ir svarīgi arī tāpēc, lai visa 5.vidusskola justos kā viena saime.

Prieks, ka uzmanība tiek pievērsta skolēnu ēdināšanai un tās uzlabošanai. Četrās mācību iestādēs ir izveidoti jauni, mūsdienīgi ēdināšanas bloki. Domāju, ka tagad ir jāskatās, kā tie darbosies, kā un cik kvalitatīvu ēdienu saņems zēni un meitenes, lai šis ieguldījums dotu vēlamo rezultātu.

Manuprāt, 1.septembris pilsētā izskatās cerīgs, lai gan ir tendence skolēnu skaitam samazināties, tomēr bērnu pietiek kā valsts skolām, tā privātām mācību iestādēm. Gribu piebilst, ka tas ir būtiski, ka privātās mācību iestādes labi iekļaujas kopējā izglītības sistēmā. Iespējams, ka sava nozīme ir tam, ka privātās skolas saņem pašvaldības līdzfinansējumu. Šīs skolas var dot ārkārtīgi daudz gan tiem bērniem, kuriem vajadzīga īpaša pieeja, gan apdāvinātajiem zēniem un meitenēm. Jo ir taču starpība, vai klasē ir septiņi vai divpadsmit audzēkņi, vai kopā mācās pāri par trīsdesmit zēnu un meiteņu.

Vēl gribu teikt, ka vakardiena bija īpaša, jo visa pilsēta pamanīja, cik daudz mums ir bērnu, un paradoksāli, ka vēl aizvakar viņi nebija tik pamanāmi. Tāpēc es gribu skolēniem teikt, ka vajag saspļaut saujās, saņemties, mācīties, uzkrāt zināšanas, lai būtu noderīgi savai pilsētai un valstij.