Kurzemes Vārds

17:05 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 2. septembrī

1926.

Uz Šauļu ielas kāds modernieks apstājies pie koloniālpreču veikala un ienesis tajā kannu ar pienu. Pie durvīm bez uzraudzības atstātais zirgs izbijies un sācis trakot. Tas auļiem vien metas prom pa Pļavu ielu, piena kannas ripo ārā no ratiem, iela pārvēršas piena upē. Suņiem un kaķiem ir ko mieloties, garāmgājēji tik smaida.

Muitas valde soda vācu tvaikoņa "Lena" mašīnistu Vilhelmu Hensenu ar 117 latiem par vienas pudeles kontrabandas degvīna glabāšanu savā drēbju skapī.

Spēcīgā austrumu vētra pārsteidz uz ezera lielu skaitu plostnieku. Plostu enkuri nav izturējuši vēju un salauzti. Liela daļa koku sadzīti ezera rietumu piekrastē. Koktirgotājiem zaudējumi. Iestājoties rāmākam laikam, plostnieki ar laivām izbrauc savākt izsvaidītos baļķus un malku, lai sasietu plostus un pie pirmās iespējas nogādātu Liepājā.

1936.

Ulmales pagastā notikusi smaga autokatastrofa, kurā cietuši vīru kora "Dziedonis" Liepājas nodaļas 12 dalībnieki. Straujā pagriezienā auto īpašnieks Eduards Ķiepis nenovalda stūri, un auto iegāžas grāvī, apmetoties ar visiem riteņiem uz augšu. Kora diriģentam B.Ķuņķim ar stikliem savainota roka. Taču, neraugoties uz nopietno nelaimi, Ventspilī paredzētais koncerts tomēr notiek. Tajā piedalās 35 otrajā mašīnā braucošie koristi, diriģents diriģē ar pārsietu roku. Ovācijas nerimstas.

Māksliniekam un bijušajam liepājniekam Augustam Annusam par gleznu "Cīņa pie vārtiem" Olimpiskā mākslas komiteja piešķīrusi Goda diplomu un medaļu.

1946.

Liepājas tirgos noteiktas šādas tirgus nodevas par vienu dienu: 1.Par tirdzniecību no automašīnas un vezuma - 25 rubļi; 2.Par tirdzniecību no rokas, zemes, kurvjiem, rokas, ratiņiem, galdiem utt. - 5 rubļi; 3.Par tirdzniecību ar liellopiem no katras galvas - 25 rubļi; 4.Par tirdzniecību ar sīklopiem no katras galvas -10 rubļu; 5.Par nodarbošanos tirgū ar kādu amatu - 5 rubļi.