Kurzemes Vārds

09:43 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dienasgrāmata

Skola klāt!

Normunds Dīķis, Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks

Sestdien, 26. augustā

Rīts lauku mājās. Kas gan var būt labāks par to? Ciemos atbrauc Daniela krusttēvs, plānojam lielos mājas uzlabošanas darbus. Trijatā labiekārtosim virtuvi. Visu dienu strādājam - iemontējam mēbeles, pievelkam elektrību. Diena paiet nemanot. Kaut arī esam noputējuši un noguruši, ir prieks par paveikto. Dienas putekļus noskalojam karjerā. Kaut ari ūdens vēss, pelde padodas lieliska.

Svētdien, 27. augustā

No rīta gan mazliet palaiskojamies, gan pastrādājam. Tad pošamies mājup, jo Centrālkapos ir mirušo piemiņas pasākums, kur sarunāta tikšanās ar omīti. Uzkopjot piederīgo kapu kopiņas, pārņem savāds miers. Tad atgriežamies pilsētas dzīvoklī. Gatavojamies jaunajai darba nedēļai. Kad dēlēns jau nolikts gulēt, varam mazliet paskatīties televīziju. Taču prātā jau nākamajā dienā veicamie darbi, un īsta atpūta nesanāk. Bet tā jau ir parasti svētdienu vakaros - it kā apsēdies pie televizora, bet pārraidi tā īsti neaptver, jo domā par nākamajā dienā veicamo.

Pirmdien, 28. augustā

Kā katru pirmdienas rītu, pārskatu dienas uzdevumus, e-pastu, gatavojos vadības sanāksmei. Šodien jāpārrunā pēdējās nianses darbam 1.septembrī un nākamajā mācību nedēļā. Kaut arī vasara strauji tuvojas beigām, pasākumu pilsētā vēl ir ļoti daudz. Jāizplāno, kā labāk nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību. Pēc sanāksmes teju vai rikšiem dodos uz domi, kur arī risināmi dažādi jautājumi. Pusdienas laikā jāpaspēj uz treniņu. Daru sev pāri uz ēšanas rēķina, bet cenšos būt fiziskā formā, jo veselā miesā mājo vesels gars. Pēcpusdienā seko ikdienas darbs ar korespondenci un dokumentiem. Kabinetā ik pa laikam ienāk kāds no darbiniekiem. Laiks rit strauji, un, kad paskatos pulkstenī, atliek secināt, ka kārtējo reizi esmu aizstrādājies - jau sen bija laiks doties mājup pie saviem mīļajiem.

Otrdien, 29. augustā

Diena sākas ar to, ka ar palīgu saimnieciskajos jautājumos Jāni Rukmani apspriežam nākamā gada budžetu. Cenšamies izvērtēt prioritātes. Pulksten 9.30, kā katru rītu, ar vietniekiem uzklausām dežuranta pārskatu par iepriekšējās diennakts notikumiem. Apspriežam arī svarīgākos darbus. Jāseko, lai viss notiktu pēc plāna. Taču parasti jau rodas kas neparedzēts, un arī ar to jātiek galā.

Trešdien, 30. augustā

Ir garā diena, kad mājās tieku vēlāk. Pārskatu presi. Kaut arī neesmu politikas eksperts, daudz laika politiskiem jautājumiem neveltu, šī tēma man nav tuva, acīs krīt reklāmas. Pārdomāju, par ko balsošu nākamajās vēlēšanās. Krīt uz nerviem solījumi un politiķu kārtējā māžošanās pirms vēlēšanām. Paskatīsimies, kā izskatīsies, kad vārdi būs jāsavieno ar darbiem. Iedzīvotāju pieņemšana ilgst līdz sešiem vakarā. Izbrīnu rada tendence citam par citu paust tik daudz negadīva. Lielākoties nāk iedzīvotāji sūdzēties par kaimiņiem, par to, ka bērni trokšņo uz ielas. Bieži šīs problēmas ir tik niecīgas, ka par tām, manuprāt, nebūtu vērts skriet uz policiju, tās būtu risināmas dialogā. Jā, piekrītu, ka nevar lauzt un demolēt, bet nesaprotu cilvēkus, kuri sūdzas, ka bērni spēlē futbolu.

Ceturtdien, 31. augustā

Pārskatām darbus, kas saistīti ar pasākumiem nedēļas nogalē. Instruējam darbu izpildītājus. Diena paskrien nemanot. Izskatu korespondenci un iesniegumus, vīzējot tos attiecīgiem izpildītājiem. Kontrolēju arī to, kā uzticētie pienākumi tiek pildīti. Nākas konstatēt, ka nereti atbildes uz iesniegumiem jāatdot pārskatīšanai, kaut arī lielākajā daļā gadījumu darbs paveikts labi. Aug darbinieku profesionalitāte.

Piektdien, 1. septembrī

Diena ir īpaša, jo sākas jaunais mācību gads. Arī mūsu mazais puika pēc pārtraukuma dodas uz bērnudārzu. Sajūtas dīvainas - visi saposušies, ar ziediem. Arī mūsu mamma steidzas pēc ziediem. Mēs ar puiku pa to laiku kravājam somu. Nevedas, jo pa vasaru piemirsies, kas īsti jāņem līdzi. Uz bērnudārzu braucam pacilātā noskaņojumā. Skaidroju puikam, ka pēc diviem gadiem arī viņš ies skolā. Satraukuma pilni ierodamies bērnudārzā. Tas mums ļoti labs, jaukas audzinātājas. Telpās veikts remonts, labiekārtotas dušas un tualetes telpas. Prieks par to. Jau pa ceļam uz darbu galvā iešaujas doma, ka man pašam taču arī šogad vēl jāmācās. Vēl pēdējais gads. Esmu nedaudz palaidies slinkumā, vasarā neesmu darījis, kas bija plānots, tādēļ ceru, ka šo nelasīs mani pedagogi. Taču saņemšos un iekavēto atgūšu. Vakarā gaidām ciemos lielo brāli ar ģimeni. Vienlaikus ar kūkām un kafiju svinēsim gan 1.septembri, gan mazmeitiņas vārdadienu. Un gatavosimies sestdienai - nedēļas nogalei laukos, kur ir mūsu atpūtas svētnīca.