Kurzemes Vārds

10:26 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kaimiņu strīdu izšķirs tiesa

"Kurzemes Vārdu" atkal apsūdz tiesā par neslavas celšanu

Kristīne Pastore

Vakar Liepājas tiesā bija jāsāk skatīt savstarpēji saistītu krimināllietu, kurā Nīcas pagasta Jūrmalciemā dzīvojošā Brigita Veldone apsūdzējusi savu kaimiņu, Klajumu māju saimnieku Imantu Pāvelu miesas bojājumu nodarīšanā. Savukārt I.Pāvels vērsies tiesā ar pretsūdzību par neslavas celšanu gan pret B.Veldoni, gan laikrakstu "Kurzemes Vārds".

"Kurzemes Vārds" šā gada maijā rakstīja, ka starp abiem kaimiņiem izveidojusies naidīga situācija, kas ilgst jau vairākus gadus. "Klajumu" pagalmā gadiem stāvējušas vecas dzirnavas, kas pamazām gājušas bojā, līdz saimnieki nolēmuši tās pārdot attāliem radiniekiem no Vācijas Paulam un Brigitai Veldoniem, cerot, ka tie dzirnavas sakārtos un tās varēs izmantot arī Pāvelu ģimene, kas nodarbojas ar tūristu uzņemšanu. Taču cerētais neizdevās, jo Veldoni par tūristiem nevēlējās ne dzirdēt, viņi paši gribēja dzīvot savās dzirnavās Latvijas lauku klusumā. Kā uzskata Brigita, tad arī abu kaimiņu starpā sācies naids, kurš 2006.gada 23.aprīlī pāraudzis Imanta Pāvela uzbrukumā viņai. Kā šo notikumu atceras Brigita, šajā dienā ap pulksten 17.30 Imants Pāvels, būdams alkohola reibumā, saķēris viņu aiz vējjakas, norāvis to saplēšot, norāvis arī citas drēbes un iesitis, nogāžot viņu zemē. Tad turpinājis sist un spert. Pēc šī gadījuma cietusī vērsusies Centrālās slimnīcas Traumpunktā pēc palīdzības. Cietusī ar tiesas palīdzību vēlas no sava pāridarītāja piedzīt piecus tūkstošus latu.

Savukārt Imants Pāvels noliedz to un ir iesniedzis pretprasību pret Brigitu Veldoni par neslavas celšanu. Jau šā gada maijā, runājot ar "Kurzemes Vārdu", viņš sacīja, ka Brigita daudz lieto alkoholu un droši vien arī šajā reizē bijusi piedzērusies, tāpēc, iespējams, kaut kur pakritusi un sasitusies, bet tagad vainu uzveļot viņam. Par neslavas celšanu I.Pāvels ar prasību vērsās pret laikrakstu "Kurzemes Vārds", taču tiesa to noraidīja. Tomēr I.Pāvels 10 dienu laikā to var pārsūdzēt Kurzemes Apgabaltiesā. No B.Veldones un "Kurzemes Vārda" viņš vēlējās piedzīt 10 tūkstošus latu. Tagad tiesnesis Krists Līcis rosināja līdz nākamajai tiesas sēdei pārdomāt, vai šī prasība kopumā attiecas uz B.Veldoni.

B.Veldone vakardienas tiesas sēdē nebija ieradusies, jo šobrīd atrodas Vācijā, taču, kā tiesu informējis viņas vīrs Pauls Veldons, viņa atgriezīsies Latvijā 9.septembrī. Tiesa B.Veldones neierašanos uzskatīja par neattaisnotu, nākamo tiesas sēdi nozīmējot 22.septembrī.