Kurzemes Vārds

06:26 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Grupa "Aizlie(k)ts V" neliedz sev prieku spēlēt
Inita Gūtmane

Tie, kas bija Vērgales pagasta svētkos, noteikti ievēroja grupu "Aizlie(k)ts V", kurā spēlē pieci jaunieši. Apvienība darbojas tikai pusgadu. Pašlaik tā meklē savu stilu, atšķirības zīmi, ar ko varētu izcelties uz pārējo jauno grupu fona.

Apvienības mūziķiem - Ritvaram Bīderam, Ingaram Brašam, Uldim Moram, Ģirtam Laumanim un Lienei Blauzdei - šis nav pirmais muzikālais projekts, kurā darbojas. Piemēram, Ritvars iepriekš spēlējis grupās "Beautiful Morning" un "The Weeds", bet Ģirts, Ingars un Uldis darbojās apvienībā "Bardaks". Liene savukārt parādījusi savas vokālās spējas dažādos konkursos. Liepājniece ir piedalījusies konkursā "Jaunās zvaigznes", kad tas bija veltīts Imanta Kalniņa un Raimonda Paula daiļradei. 2004.gadā ar Kalniņa dziesmu "Septiņi sapņi" viņa šajā jauno vokālistu konkursā ieguva pirmo vietu. Tāpat labus panākumus guvusi "Olgas disenītē", konkursos "Cālis" un "Mikipele". Liene arī dziedājusi bekvokālu grupā "Autobuss debesīs" Imantdienā. Taču viņa nedomā pasauli iekarot kā soliste. "Ar grupu darboties ir daudz jautrāk, interesantāk. Ja dziedi solo, tad ir jāpaļaujas tikai uz sevi, bet ar grupu svarīga ir saspēle," uz atšķirību norāda Liepājas 5.vidusskolas 12.klases skolniece, kuras mamma Olga Blauzde ir kormeistare, Liepājas kvarteta bijusī dziedātāja.

Liene vienu gadu mācījās Vācijā, skolā ar mākslas un mūzikas novirzienu. Svešajā zemē liepājniece iesaistījusies divās grupās, viena no tām bija rokgrupa, otra - akustiskā. "Vācijā pavadītais laiks man bija ļoti vērtīgs, sapratu, kāds mūzikas stils man visvairāk patīk, kā arī bija iespēja aiziet uz vairāku populāru mūziķu koncertiem, piemēram, grupas "Green Day"," sacīja Liene, kura desmit gadus ir mācījusies E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolā, kur apguvusi klavieres, ģitāras un vijoles spēli.

Rokgrupas "Aizlie(k)ts V" dalībnieki nāk no dažādām vietām - Vērgales, Cīravas un Liepājas. Pašlaik jaunieši cits citu vairāk iepazīst, eksperimentē ar mūzikas stiliem. Mēģinājumi jauniešiem notiek Vērgalē, jo tur nav jāmaksā par telpām un arī instrumenti ir uz vietas. Ģirta tēvs ir bijušās grupas "Ceļavējš" dalībnieks, kurš labprāt jaunajai paaudzei atļauj trenēties ar savu aparatūru. Taču braukšana uz Vērgali sagādā zināmas neērtības, īpaši, ja gaidāms kāds koncerts, kuram rūpīgāk jāgatavojas, tādēļ grupa meklē telpas Liepājā, kas gan nesokas visai viegli.

Ritvars pastāstīja, ka grupa ir izveidojusi tik plašu dziesmu programmu, ka varētu muzicēt kaut vai visu nakti. Lielākoties jaunie mākslinieki izpilda slavenu dziesmu kaverversijas, jo pašu komponētu dziesmu vēl ir pamaz - tikai sešas. Lielākā dziesmu sarakstītāja ir Liene, kura ar skaņdarbu komponēšanu aizraujas jau vairākus gadus. Grupa "Aizlie(k)ts V" plašākai publikai ir uzstājusies divas reizes - Pāvilostā Zvejnieku svētkos un jau minētajos Vērgales pagasta svētkos. Septembra beigās vai oktobra sākumā mūspuses jaunajai grupai ieplānots koncerts mūzikas klubā "Kabata". Liene sacīja, ka vēl ir iecere pieteikt dalību jauno grupu konkursiem un ierakstīt kādu dziesmu, ko varētu sūtīt uz radio. Tā kā plāni jaunajiem ir, atliek tikai tos īstenot. Un tad jau redzēsim, vai šī apvienība ir dzīvotspējīga, vai tai gaidāmi spoži panākumi.

Jauna mājaslapa un jubilejas koncerti
Inita Gūtmane

9. un 10. septembrī Latvijas Nacionālajā operā uzstāsies vecākā un ilgāk spēlējošā latviešu grupa "Līvi", kas šogad atzīmē 30 gadu jubileju un pēdējās dienas pavada intensīvos mēģinājumos kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri Par to pastāstīja "Bilžu biroja" direktore un koncerta producente Tija Auziņa.

"Līvi" ir grupa, pret kuru neviens nespēj būt vienaldzīgs. Ikvienam ir savas domas par grupu - mūziķi ir slavēti un pelti, dievināti un noliegti. Mēs esam tie, kas viņus mīl un priecājas par "Līvu" 30 gados paveikto," - tā par "Līviem" sacīja T.Auziņa.

Grupas dalībnieks Jānis Grodums pastāstīja, ka koncerts LNO notikšot divās daļās, kurās atskaņos visiem zināmās "Līvu" dziesmas. "Pirmajā daļā tiks izpildītas kompozīcijas grupai neraksturīgi klusi, bet otrajā daļā mēs spēlēsim kopā ar tādiem māksliniekiem, ar kuriem kopā līdz šim neesam uzstājušies - Niku Matvējevu, Mārtiņu Braunu un citiem mūziķiem," norādīja Grodums.

Mūziķis atzina, ka līdz šim mēģinājumos kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri esot manāmas dažādas nepilnības, taču līdz koncertam to vairs nebūšot.

Koncertā skanēs grupas labākās dziesmas "Līvu" līdera Ainara Virgas un diriģenta Jēkaba Ozoliņa aranžējumā. Koncertos piedalīsies vokālā grupa "Yellow Case" Aināra Rubiķa vadībā, Dzintars Beitāns, Fēlikss Ķiģelis, Zintis Žvarts, Guntis Veits, Ivo Fomins, Juris Kulakovs un citi grupas draugi.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja nolēmusi piešķirt 5500 latu jubilejas koncertiem. Finansējums segs telpu īres un poligrāfijas pakalpojumu izmaksas.

Grupa "Līvi" un Liepājas Simfoniskais orķestris kopējā koncertprogrammā pirmo reizi izskanēja mākslas un mūzikas festivālā "Bildes - 2004", pēc tam Dzintaru koncertzālē un Liepājā, stadionā "Daugava".

Sveicot "Līvus" 30 gadu jubilejā, "Bilžu birojs" sadarbībā ar reklāmas aģentūru "Wind Design Studio", mākslinieku Haraldu Apini un žurnālistu Māri Papēdi atjaunojuši grupas mājaslapu "www.livi.lv". Tā interesentiem atvērta kopš vakardienas. "Uzsākot darbu pie grupas mājaslapas atjaunošanas, neviens nenojauta, cik smags darbs tas būs. Tāpat nevienam nebija nojausmas, cik fotogrāfiju un kāda informācija mājaslapā tiks iekļauta. Rezultātā mājaslapā ir "Līvu" darbības hronika un ap 700 grupas bilžu, kas sakārtotas hronoloģiskā secībā. "Bilžu biroja" arhīvā šobrīd ir aptuveni 500 rakstu par "Līviem" no dažādu gadu laikrakstiem un žurnāliem. Esam noskaidrojuši, ka vairāk nekā 100 fotogrāfu ir publicējuši "Līvu" fotogrāfijas preses izdevumos. Žēl, ka daudzas no šīm fotogrāfijām gadu gaitā pazudušas vai iznīcinātas. Tomēr ceram, ka daudzi fotodarbi vēl joprojām ir saglabājušies," teica Auziņa.

Mājaslapa vēl aizvien tiks papildināta gan ar fotogrāfijām, gan ar informāciju. Tāpēc mājaslapas veidotāji un "Līvi" būs ļoti pateicīgi, ja tie grupas laikabiedri, kuriem saglabājušās fotogrāfijas no apvienības vēstures, iepazīstoties ar grupas mājaslapu, arī gribēs kļūt par mājaslapas līdzveidotājiem, daloties fotogrāfijās, sniedzot papildu informāciju vai izdarot precizējumus notikumu hronikā. Tas palīdzēs veidot "Līvu" mājaslapu vēl bagātāku.

Kanālmalas vējiem piebalsojot

Liepājā kādreiz tik pazīstamā, savulaik arī kluba "u.t.t." publiku priecējošā mūziķa Mārtiņa Burkevica (viņš nu jau labu laiku ir grupas "The Hobos" dalībnieks) dzīvē viss notiek kaut kā īpaši. Mārtiņš arī ar savu nākamo sievu Maiju sapazinies netradicionāli - televīzijas spēlē "Iepazīsties, mani vecāki!", tā kā var teikt, ka pāra pirmie soļi uz kopējās dzīves takas tika sperti publiski, visas Latvijas acu priekšā. Tikko Mārtiņš un Maija nosvinējuši kāzas, viņus salaulāja Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcā, bet kāzu mielasts norisa spīķerī blakus mūzikas klubam "Fontain Palace". Svinībās piedalījās daudzi mūspusē un arī Latvijā pazīstami mūziķi; kā zina stāstīt aculiecinieki, šis notikums izvērties par izcili jautru un vētraini muzikālu, jo, kanālmalas vējiem piebalsojot, spēlējis un dziedājis gan pats jaunais vīrs, gan daudzie kāzu viesi.