Kurzemes Vārds

00:57 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dzērumā sasit četras automašīnas
Ita Cērmane

Piektdien neilgi pirms pulksten diviem dienā mūsu pilsētā notika satiksmes negadījums, ko izraisīja vadītājs alkohola reibumā. Vīrietis, stūrēdams "Audi", taranēja trīs pretim braucošas automašīnas.

Avārija notika Cukura un Grīzupes ielas krustojumā. Balta automašīna "Audi 100", kas brauca no Tosmares, pārdesmit metru no krustojuma iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar pretim braucošo "BMW". Taču ar to nebija gana. Baltais "Audi" sadūrās arī ar pretim braucošo "Audi 80", to nopietni sasitot, kā arī aizķēra trešo pretim braucošo automašīnu - "Volvo". Tikai pēc tam baltais "Audi" iebrauca pļavā, kur apstājās.

Kā stāstīja "Volvo" vadītājs, kurš bija vismazāk cietušais, viņam no nopietnākas sadursmes izdevies izvairīties, strauji pagriežot auto uz grāvja pusi. Tādējādi baltais "Audi", kurš traucies ar lielu ātrumu, sabojāja tikai auto sānu. Visnopietnāk bojāts "Audi 80".

Cilvēki nopietnas traumas neguva. Pēc "Volvo" vadītāja stāstītā, tumšā "Audi" vadītājam nedaudz sasista piere, bet "BMW" pasažierim - galva, taču ātrā medicīniskā palīdzība nav saukta. Arī baltajā "Audi" bijusi pasažiere. Meitene pēc negadījuma izkāpusi no auto, galvu saķērusi, taču pēc tam no nelaimes vietas aizgājusi.

Kā avārijas vietā noskaidroja "Kurzemes Vārds", "Audi 100" vadītājs avāriju izraisīja, būdams kunga prātā. Aptuveni 30 gadu vecais vīrietis pie stūres bija sēdies stiprā reibumā - alkometrs viņa izelpā uzrādīja gandrīz trīs promiles.

Notver no avārijas vietām aizmukušos

Kā informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse, policija noskaidrojusi vairākus vadītājus, kuri izraisīja avārijas un aizbēga no negadījuma vietas.

10.augustā ap pulksten 12.30 nenoskaidrots vadītājs ar "Audi A6 Avant" uzbrauca divām automašīnām. Policijai tikai 30.augustā izdevās noskaidrot, ka vainīgais bija 1970.gadā dzimušais Igors, kurš, aizbraucot no viena negadījuma, izraisījis otru. Tagad Igoram būs jāšķiras no paprāvas naudas summas un jāizcieš tiesas piespriestais arests, jo auto ticis stūrēts bez tiesībām atkārtoti gada laikā.

Tajā pašā dienā ap pulksten 21.30 tika konstatēts, ka no mājas pagalma pazudusi automašīna "ZIL MMZ 555". Vēlu vakarā ar šo auto tika izraisīta avārija. Brīvības ielā šoferis netika galā ar vadību un uzbrauca diviem apgaismes stabiem, auto pēc avārijas pametot. Kriminālpolicija noskaidrojusi, ka vainīgais bija 1983.gadā dzimušais Aivars. Viņam nu būs jāatbild gan par zādzību, gan satiksmes negadījuma izraisīšanu.

Bet 19.augustā sākotnēji nenoskaidrots šoferis pamanījās iebraukt dīķī. Spēkrata slīcinātājs bijis 1985.gadā dzimušais Edgars. Viņš un viņa līdzbraucēji gan notikuma vietu nepameta, taču ilgi nevarēja atcerēties, kurš auto vadījis.

Jāpiezīmē, ka augusta mēnesī Ceļu policija reģistrējusi pavisam 23 gadījumus, kad satiksmes negadījumā iesaistītie autovadītāji aizbrauc (aiziet) no notikuma vietas. Šobrīd atklāti 17 no tiem.

Veidojas melnais caurums

Kopš "Kurzemes Vārds" publicēja adreses, kurās mūsu pilsētā bija vaļējas kanalizācijas un lietus notekūdens akas, kas apdraudēja gājējus un braucējus, situācija šajā jomā jūtami uzlabojusies. Visās nosauktajās vietās melnie caurumi tika pie vākiem.

Pašlaik Kapsētas ielā, brauktuves malā, tikko nogriežoties šajā ielā no Raiņa ielas, veidojas bedre blakus vienai no divām kanalizācijas akām. Notekūdens caurule nesniedzas līdz akai, un plūstošais ūdens skalo ārā brauktuvi ielas malā. Pastiprinoties lietavām, var izveidoties situācija, kad izskalotajā brauktuves vietā var iebrukt kāds auto.

Nodeg šķūņi un kūts

1.septembrī neilgi pirms četriem no rīta ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Nīcas pagasta Jūrmalciemu. Ugunsgrēks bija izcēlies "Kisleru" sētā. Dega divi malkas šķūņi un kūts 140 kvadrātmetru platībā. VUGD Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens pastāstīja, ka cilvēki un mājdzīvnieki nelaimē necieta. Kūts daļā, kas dega, dzīvnieki nav turēti, tur bijušas novietotas saimniecībā noderīgas lietas. Abi malkas šķūņi gan bijuši pilni - tajos atradās aptuveni 40 kubikmetru malkas. Pusi ugunsdzēsējiem izdevies izglābt.

Suns sakož sirmgalvi

Reģistrēts kārtējais negadījums, kad suns sakodis cilvēku. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka 31.augustā ap pulksten desmitiem rītā Kaktu ielas 16.nama pagalmā 1933.gadā dzimušai sievietei uzbrucis suns. Dzīvnieks bez uzpurņa skraidījis pa sētu, pēkšņi pieskrējis sirmgalvei klāt un viņu sakodis. Cietusī nogādāta Centrālās slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā. Notikušo izmeklē.

Tas nav pirmais gadījums mūsu pilsētā, kad suņi sakož cilvēkus. Pirms pāris mēnešiem Tirgus ielas aplaimē kāds bezšķirnes suns sakoda jaunu vīrieti un meiteni. Abi bija spiesti potēties pret trakumsērgu.

Slimnīcā pazūd nauda un dokumenti

31.augustā ap pulksten 9.30 Tuberkulozes slimnīcā, Sporta ielā, no somiņas, kas atradusies neaizslēgtā kabinetā, pāris minūšu laikā nozagta nauda un trīs kredītkartes. Materiālos zaudējumus precizē, policija uzsākusi kriminālprocesu.

Lielos apmēros zog kosmētiku

Ceturtdien ap desmitiem no rīta veikalā "Drogas", Klaipēdas ielā 62, aizturēts 1978.gadā dzimušais Romans, kurš centies iznest sieviešu kosmētiku 118,04 latu vērtībā. Preces nebojātas atdotas veikalam, pret Romanu uzsākts kriminālprocess.

Pārvadā metālu bez dokumentiem

31.augustā ap pulksten 10.30 pie Liepājas pilsētas robežas Brīvības ielā likumsargi apstādinājuši SIA "Tolmets" piederošo automašīnu "Renault Master". Pārbaudē konstatēts, ka tiek pārvadātas metāla loksnes un profili bez kravas izcelsmi apliecinošiem dokumentiem un preču pavadzīmēm. Tagad noskaidro, kas ir kravas īpašnieks, kur tā ņemta un kādam nolūkam bijusi paredzēta.

Bezbiļetniece uzrāda svešu apliecību

Ceturtdien ap pulksten 14.30 SIA "Falk L" darbinieki pilsētas 6.maršruta autobusā aizturējuši un Valsts policijā nogādājuši 1991.gadā dzimušo Lauru, kura braukusi bez biļetes. Pēc aizturēšanas meitene uzrādījusi svešu bāreņa apliecību.

Izsit logus

Policijā ar iesniegumu vērsusies kāda kundze, kas 31.augustā neilgi pēc sešiem vakarā konstatējusi, ka izsistas trīs viņas dzīvokļa loga rūtis. Uzsākts kriminālprocess par svešas mantas bojāšanu.

Nespēj izgulēt dzērumu

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika informēja, ka 31.augustā policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās reibuma izgulēšanai ievietoti trīs kungi un viena dāma. Turklāt no Flotes ielas 14 atvestā 1944.gadā dzimusī Tatjana bijusi tādā alkohola reibumā, ka atskurbtuvē pavadījusi visu dienu - no pulksten 12 līdz 22.40.

Atbrīvo iesprostotu kaķi

31.augustā dažas minūtes pēc pieciem pēcpusdienā mūsu ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz 1905.gada ielu 12, kur palīdzība kārtējo reizi bijusi nepieciešama kaķim. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandiera vietnieks Dainis Krīgens pastāstīja, ka 1905.gada ielas 12.nams pašlaik tiek remontēts un dzīvnieks vienā no otrā stāva telpām bijis ieslēgts bez pārtikas un ūdens. Glābēji, izmantojot saliekamās kāpnes, pa pusatvērto logu iekļuvuši telpā un kaķi palaiduši brīvībā.

Sirseņi uzbrūk ugunzdzēsējiem

Ceturtdien neilgi pēc diviem dienā VUGD darbinieki saņēmuši izsaukumu uz rajonu, kur Grobiņas - Bārtas autoceļa 11.kilometrā no brauktuves bija nepieciešams novākt vēja nogāztu koku. To darot, ugunsdzēsēji piedzīvojuši nepatīkamu pārsteigumu. Sākot zāģēt koku, atklāts, ka tā dobumā atrodas sirseņu pūznis. Kad saniknotie kukaiņi sākuši klupt ugunsdzēsējiem virsū, glābējiem nekas cits nav atlicis, kā ņemt kājas pār pleciem. Koka sazāģēšana un novākšana pabeigta pēc tam, kad lidoņu uzbrukums pierimis.

31.augustā ugunsdzēsējiem nācies likvidēt vairākus kukaiņu midzeņus. Ap pusastoņiem vakarā sirseņu pūznis ar visiem lidoņiem savākts Priekulē, Brīvības ielā 64, un Aizputes pagasta Priežkalnos.

Atkal sāk degt zāle

Kaut arī laiks kļuvis vēsāks un par mitruma trūkumu nevar sūdzēties, atsākusies zāles degšana. 31.augustā ap pulksten 16.30 glābēji saņēmuši izsaukumu uz Viestura ielu. VUGD operatīvā informācija rāda, ka degusi zāle aptuveni pushektāra platībā un zari 30 kvadrātmetru platībā. Bet īsi pirms trijiem dienā zāle bija aizdegusies 14.novembra bulvārī.