Kurzemes Vārds

11:05 Pirmdiena, 16. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Ierobežojumi nebija pietiekami izvērtēti
Kristīna Vuciņa, SIA "Liepājas tūre" izpilddirektore

Lēmums, kas līdz pulksten astoņiem vakarā aizliedz maršruta taksometriem apstāties jebkurā ielas malā, manuprāt, nebija nepareizs. Zināma kārtība bija jāievieš. Taču iznāca tā, kā pie mums iznāk – gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr! Līdz galam netika izvērtētas visas sekas, tāpēc neapmierināti bija gan maršruta taksometru uzņēmumi, gan pasažieri. Kad šo lēmumu pieņēma, mums, piemēram, Graudu iela gandrīz visā garumā bija mirusi. Tikai tagad atļāva vienā vietā pieturēt. Bet līdz tam gāja traki. Var saprast cilvēka dusmas, ja vietā, kur pasažieris vēlas izkāpt, viņu vienkārši nelaiž ārā un aizved pārsimts metru tālāk. Taču arī šoferim nav jāriskē saņemt naudassodu. Lai gan reizēm viņi arī riskē. Ja redz, ka ielas malā stāv māte ar mazu bērnu, piestāj un uzņem viņus. Un reizēm par to maksā sodu. Rezultātā radās finansiāli zaudējumi un diskomforts visām pusēm.

Lai noturētu pasažieru vēlmi izmantot maršruta taksometra pakalpojumus, ir viņus jāieinteresē. Mēs regulāri atjaunojam autobusu parku, lai pasažieri varētu braukt komfortablākās mašīnās. Jo citādi viņi nesapratīs, par ko maksā. Biļešu cenas noteikti celsies. Divos pilsētas maršrutos tā jau maksā 30 santīmu. Noteikti cenu cels arī "Liepājas tūre", tikai tas jādara prātīgi, bez steigas jāizvērtē visi par un pret. Citādi var pārsteigties, kā iznāca ar iepriekšējo cenu paaugstinājumu, kad visi uzņēmumi biļetes cenu pacēla no 20 uz 25 santīmiem. Nedomājām, ka darām kaut ko nepareizu, likās normāli, ja pilsētā vienam transporta veidam ir vienādas cenas. Bet nē, kādam vajadzēja atrast tur karteļa vienošanās pazīmes, un Konkurences padome piesprieda maksāt sodu. Nejutām vajadzību cīnīties ar valsti, naudassods nebija pārāk liels, samaksājām, lai tik ļauj mums strādāt.