Kurzemes Vārds

03:29 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Lasītāji ziņo
Ar piķi aplej bērnu darbu
Ita Cērmane

Naktī uz sestdienu nezināms ļaundaris ar piķi noķēzījis rotaļu elementus bērnu laukumā Dzērves ielas 21.nama pagalmā - vietā, par kuru "Kurzemes Vārds" jau iepriekš rakstīja. Apgānīts bērnu paveiktais.
Svētdien no rīta uz redakciju piezvanīja viena no māmiņām, kuras bērni rotaļājās nesen pašu izveidotajā rotaļu laukumā un ar pamatotu satraukumu stāstīja, ka naktī uz svētdienu kāds ar piķi aplējis rotaļām izveidotos elementus no autoriepām. Sieviete ar rūgtumu pastāstīja, ka sestdien pagalmā bijuši sapulcējušies aptuveni pussimts cilvēku - apkārtējo māju bērni vecumā līdz 15 gadiem un viņu vecāki, kuri saviem spēkiem pabeiguši labiekārtot rotaļu laukumu. Par pašu līdzekļiem iegādātām krāsām nokrāsotas sētā izvietotās autoriepas, pabeigts ierīkot smilšu kasti, nokrāsotas šūpoles u.c. Svētdien no rīta atklājies baiss skats - iepriekšējā dienā bērnu nokrāsotās autoriepas kāds aplējis ar piķi. "Bērni raud, jo viņu darbs izpostīts," stāsta māmiņa.
Kad "Kurzemes Vārds" ieradās Dzērves ielā, pārliecinājāmies, ka riepas patiesi noķēzītas ar piķi. Turklāt šūpolēm ķēdes bija pārkniebtas. Viena no māmiņām - Irina Voinstvenska, kuras bērni rotaļājas pagalmā bija šokā: "Kā roka ceļas kaut ko tādu darīt? Bērni paši strādā. Un tas taču ir viņiem." Sieviete zināja teikt, ka vandālisma akts pastrādāts ap trijiem naktī uz svētdienu.
Vecāki lēš, ka vainīgs nodarījumā ir kāds no 21.mājas iemītniekiem, no kura jau iepriekš saņemti draudi izpostīt rotaļu laukumu. Kāds vīrietis iepriekš esot solījis kādā naktī izraut riepas no zemes. Savukārt kāda pensionāre iepriekš jau vairākkārt sūdzējusies par rotaļu elementiem, kas viņai traucējot, kā arī par bērniem, kuri trokšņo pagalmā. "Kamēr nav pieķerts, tikmēr jau nav vainīgs," ar rūgtumu atzina I.Voinstvenska. Lai tiktu skaidrībā un turpmāk izvairītos no līdzīgiem notikumiem, iedzīvotāji izsauca policiju.
Namu pārvalde "Vecliepāja" jau šonedēļ plāno pagalmā uzstādīt lielās šūpoles, bet septembra beigās ar pašvaldības atbalstu šajā pagalmā būšot trīs soliņi.
Lai bērni nesabojātu drēbes ar piķi, vecāki jau svētdienas pēcpusdienā ķērās pie darba un ar terpentīnu mazgāja no riepām piķi.