Kurzemes Vārds

10:05 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Lai klientiem būtu ērtāk

Pārvērtības piedzīvojusi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Liepājas nodaļas Apmeklētāju pieņemšanas zāle. Daļa no tās pārvērsta par klientu uzgaidāmo telpu. Šāda ideja nodaļas darbiniekiem radās, analizējot, kas darāms, lai klientiem būtu ērtāk un viņi labāk justos, kārtojot savas lietas.

Klientu uzgaidāmajā telpā strādā konsultante Mairita Tomase. Tas nodaļā ir jauns amats. Viņa regulē apmeklētāju plūsmu, palīdz katram nokļūt pie tā speciālista, kurš visātrāk tiks galā ar klienta problēmu. Daudzi no apmeklētājiem ir gados veci cilvēki, viņiem sveša bankas stila apkalpošanas sistēma. Mairita Tomase tādiem palīdz izņemt klienta apkalpošanas numuru, izpildīt iesniegumu veidlapas, sniedz izziņas. Sevišķi svarīgi tas ir palielināta apmeklētāju pieplūduma laikā, kā tas ir pēdējās dienās.

Uz nodaļu pašlaik vairāk nāk cilvēki, kuri iesniedz dokumentus, izziņas no skolām par saviem bērniem, kuri vecāki par 15 gadiem. Tas vajadzīgs, lai saņemtu ģimenes valsts pabalstu. VSAA Liepājas nodaļas biroja vadītāja Liene Zīverte aicināja vecākus, kas audzina šādus bērnus, ilgi nekavēties ar izziņu iesniegšanu, lai arī turpmāk varētu saņemt ģimenes valsts pabalstu.

Turpina izvērtēt teātra direktora amata kandidātus

Jau rakstījām, ka pagaidām Liepājas teātra direktora amatam pieteikušies septiņi pretendenti – no Rīgas, Talsiem, Ventspils un Liepājas. Šonedēļ Pilsētas domes Personāldaļas darbinieki un pašvaldības amatpersonas turpina pārrunas ar kandidātiem un izvērtē viņu atbilstību šim amatam. Par teātra iespējamo jauno direktoru sabiedrība varēs uzzināt tikai jaunnedēļ, preses konferencē teātrī informēja Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna. Bet Liepājas teātra valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Edīte Tišheizere pastāstīja par šās – simtās sezonas repertuāru, šovasar Liepājā uzņemto un tagad jau Klaipēdas Universitātē studijas uzsākušo aktieru kursu, kurā skatuves mākslu apgūst 18 jaunieši, kā arī par teātra problēmām. Jubilejas sezona mūsu teātrim būs ļoti nozīmīga, jo tā saime atzīmēs ne tikai savu simtgadi, bet arī uzņems visas Latvijas teātra ļaudis ikgadējā sarīkojumā "Spēlmaņu nakts". Tādēļ ir īpaši svarīgi sakārtot teātra personāllietas un izveidot darboties spējīgu teātra vadību, kurai var uzticēties, kura nav uz katra soļa jākontrolē un kura spējīga labu mārketingu teātrī savienot ar augstu māksliniecisko līmeni, akcentēja Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna.

Svinības nepilna laika studentiem

Pedagoģijas akadēmijā 15.septembrī studijas uzsāks 1.kursa nepilna laika studenti. Pirmo reizi tas notiks svinīgi, un aktu zālē ar studentiem tiksies akadēmijas vadītāji un studiju programmu direktori. Studiju uzsākšana tiek organizēta tā, lai vienlaikus sāktu studēt vairākas studentu grupas un šo pasākumu varētu noorganizēt. Mērķis – sniegt jaunajiem nepilna laika studentiem informāciju par akadēmiju kopumā un turpmāko studiju norisi.

Interešu izglītības darbinieku seminārs

Šodien Rīgā notiek Valsts jaunatnes iniciatīvu centra rīkota konference "Interešu izglītības loma Latvijas izglītības sistēmā". Uz to no Liepājas devušās Mārīte Tarziera no Bērnu un jauniešu centra, Dace Tetere no Tehniskās jaunrades centra un Inta Čukure no mākslinieciskās jaunrades centra "Vaduguns", kā arī Skolu klašu audzinātāju metodiskās apvienības vadītāja Signe Berga un Izglītības pārvaldes metodiķe jaunatnes lietu jautājumos Aelita Antonova. Konferences laikā ar dalībniekiem tiksies izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža, tāpat klausītājus informēs par interešu izglītības procesiem desmit gadu garumā, par kultūras mantojuma un tautas tradīciju saglabāšanu, runās par bērnu un skolēnu brīva laika saturīgas pavadīšanas iespējām un audzināšanas aspektiem.

Iepazīstinās ar ajurvēdas preparātiem

Veikals "Medicīnas preces" atkal sāk izglītojošo nodarbību ciklu, lai iepazīstinātu ar dažādiem veselībai noderīgiem produktiem, kā arī dotu iespēju saņemt kompetentu speciālistu atbildes uz jautājumiem un uzzināt ko jaunu. Jau šosestdien, 16.septembrī, no pulksten 11 līdz 16 būs iespējams iepazīties ar ajurvēdas preparātiem, kas izgatavoti pēc senām receptēm. Ajurvēda ir pati senākā medicīnas sistēma, kas skata cilvēku kā miesas, dvēseles, uzvedības un apkārtējās pasaules vienotību.

Aicina ekskursijā uz Klaipēdu

Iesākot jauno darba sezonu, krūts dziedzera vēža asociācija "Vita Liepāja" tradicionāli rīko rudens ekskursiju. Šoreiz nolemts doties uz Klaipēdu, lai apskatītu Jūras muzeju un delfīnu šovu. Tā kā ir vēl brīvas vietas, "Vita Liepāja" aicina ekskursijā arī biedrus no citām slimnieku biedrībām, pensionāru kopām un citus interesentus. Ekskursija notiks šosestdien, sīkāku informāciju var saņemt pa tālruni 29957907.

"Vētrasputni" dosies nakts braucienā

Jau ceturto gadu pēc kārtas Liepājas motoklubs "Vētrasputni" rīko savu tradicionālo nakts braucienu pa Kurzemi, kas šoreiz sāksies rīt pulksten deviņos vakarā Grobiņas degvielas uzpildes stacijā "Kings" un beigsies tikai sestdien no rīta. Brauciena laikā paredzēts pabūt Aizputē, Kuldīgā, Talsos, Sabilē, Ventspilī un citviet. Nakts pusdienas tikšot ēstas Zaķu krogā. Kā "Kurzemes Vārdam" sacīja vētrasputnu prezidents Jānis Dreiblathens, šoreiz līdzi tiek aicināts ikviens motocikla īpašnieks un interesents, kurš kopā ar kluba biedriem sevi grib pārbaudīt tieši nakts braucienā motociklu kolonnā. Paredzēts pa Kurzemi nobraukt 341 kilometru.

Ērģeļmūzikas svētki turpinās

5.starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla otrā nedēļas nogale iesāksies rīt ar romantiskās mūzikas koncertu Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē. Tajā ērģelniece Larisa Bulava izpildīs J.Roibkes "Sonāti" (94.psalms), bet kopā ar vijolnieku Jāni Bulavu un šā gada jubilāru čellistu Māri Villerušu – J.G.Reinbergera "Svītu vijolei, čellam un ērģelēm". J.Roibkes izcilo talantu ievērojis un virzījis vācu romantisma dižgars pianists, diriģents, mūzikas kritiķis H. fon Bīlovs. 1856.gadā viņa rekomendētais Berlīnes konservatorijas audzēknis kļuva par vienu no pašiem spilgtākajiem F.Lista audzēkņiem Veimārā. L.Bulavas atskaņoto sonāti J.Roibke sarakstīja pāris gadu pirms nāves – 22 gadu vecumā, jau cīnīdamies ar tuberkulozi. J.G.Reinbergera "Svīta vijolei, čellam un ērģelēm" tika atskaņota jau šā gada maijā M.Villeruša jubilejas koncertā. Bet sestdien Sv.Trīsvienības baznīcā koncertā "Krievzemes krātuve" muzicēs ukraiņu ērģelnieks, Jekaterinburgas filharmonijas solists Tarass Bagiņecs. Svētdien festivāla noslēgumā Sv.Trīsvienības baznīcā viesosies vācu ērģelnieks Ansgars Vallenhorsts, kurš improvizatora talantu rādīs, iejūtoties tapera lomā kino demonstrējuma laikā.