Kurzemes Vārds

11:09 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Darmštates orķestris pieskandina Liepāju

Indra Imbovica

Nedēļas nogalē Liepājā ar koncertu Melngaiļa koncertzālē un Starptautiskās Baltijas akadēmijas (bijušais Baltijas Krievu institūts) Liepājas nodaļā uzstāsies Darmštates Tehniskās universitātes simfoniskais orķestris kopā ar E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas mūziķiem. Pie diriģenta pults no vācu puses profesors Martins Knells, bet no Liepājas – Dzintars Jurgelaitis.

Šis kopprojekts tapa apmēram gadu, kura laikā katra puse cītīgi strādāja pie koncerta programmas. Vācu puse piedāvāja F.Šūberta 7. (Lielo) simfoniju un J.Štrausa "Imperatora valsi", savukārt liepājnieki – Romualda Kalsona "Kāzu dziesmas" un Andreja Jurjāna "Trīs latvju dejas". Šonedēļ norit intensīvi mēģinājumi, lai apvienotā orķestra izpildījumā koncerts skanētu teicami.

Interesanti, ka Darmštates Tehniskās universitātes orķestra dalībnieki ir mūziķi – amatieri. Tie ir studenti, absolventi un pasniedzēji, vārdu sakot, salīdzinot ar mūsu skolas audzēkņiem, nobrieduši cilvēki, kuru vidū ir fiziķi, ķīmiķi, inženieri, programmētāji utt. Darmštatieši ir paspējuši iepazīties ar Liepāju, tās pludmali un par visu redzēto, kā arī par viesmīlīgo melngailiešu uzņemšanu pauž nedalītu sajūsmu.