Kurzemes Vārds

10:49 Svētdiena, 27. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 14. septembrī

1926.

Privātpersonām par Jūrniecības departamenta un tam padoto iestāžu ūdenslīdēju un piederumu izmantošanu Rīgas, Liepājas un Ventspils ostās noteikta atlīdzības maksa 5,50 latu par ikkatru aktīvu un pasīvu darba stundu.

Miertiesnesis atkal spiests sodīt maizniekus par darba laika neievērošanu un strādnieku nodarbināšanu virsstundās. Trīs maiznieki sodīti ar 10 latiem vai 4 dienām arestā, viens – ar 25 latiem vai 10 dienām arestā.

Drāšu fabrikā starp strādniekiem Aleksandru Karpovu un Jāni Miezīti izcēlās kautiņš, turklāt Karpovs uztraukumā paķēra metāla lodi un ar to iesita Miezītim pa seju. Sitiens bija tik spēcīgs, ka lauzts deguns. Lietu iztiesā Apgabaltiesa. Tiesa atzīst 23 gadus veco Karpovu par vainīgu un soda ar 2 nedēļām arestā.

1936.

Pa Liepājas ielām, pilsētnieku apbrīnoti, brauc trīs jauni autobusi. Tie izgatavoti galvenās dzelzceļa darbnīcās Liepājā. Katrs autobuss izmaksājis 15000 latu. Tajos ir ar latolu darbināms 65 zirgspēku motors. Autobusā ir 24 sēdvietas un 12 stāvvietas. Pirmais izmēģinājuma brauciens, kurā piedalās īpaša komisija, notiek uz Bernātiem. Autobusi brauc ar 60 km ātrumu stundā, ļoti viegli, bez vismazākās kratīšanās. Šie autobusi uzturēs satiksmi starp Stendi, Dundagu un Valdemārpili. Pašlaik darbnīcās ražošanā atrodas vēl trīs tādi paši autobusi. Tie paredzēti sakariem starp Neretu, Krustpili un Aknīsti.

1946.

Pilsētas Izpildu komitejas Komunālā daļa saņēmusi projektu un izmaksu kalkulāciju jaunas modernas pirts un mehanizētas veļas mazgātavas būvei. Komunālā uzņēmuma ēkas aizņems veselu namu kvartālu starp Bāreņu, Baznīcas un Franču ielu. Tā būs modernākā šāda veida iestāde visā republikā. Pirts spēs stundā apkalpot 200 cilvēku. Kombināta izbūvei asignēti 3,3 miljoni rubļu.