Kurzemes Vārds

22:11 Trešdiena, 30. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

"Kurzemes piena" lietu izskatīs 25.septembrī

Kurzemes Apgabaltiesā otrdien bija paredzēts sākt izskatīt lietu par akciju sabiedrības "Kurzemes piens" maksātnespējas pieteikuma neiesniegšanu. Tas nenotika, paredzēts to darīt 25.septembrī.

Pērn 28.novembrī Kurzemes Apgabaltiesa noraidīja lūgumu savienot abas likvidējamā "Kurzemes piena" krimināllietas – par maksātnespējas pieteikuma neiesniegšanu laikā, kas iepriekš bija nodota Liepājas tiesas tiesvedībā, bet dažādu iemeslu dēļ netika izskatīta pēc būtības, un par "Kurzemes piena" amatpersonu pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, par apzinātu nepatiesu ziņu sniegšanu aizdevuma saņemšanai. Lūgumu apvienot lietas izteica tiesājamie Marina Sņigura un Andris Saldovers un viņa aizstāve Ināra Endziņa, lai veicinātu to ātrāku izskatīšanu, jo abās lietās lielākoties ir vieni un tie paši liecinieki. Kurzemes Apgabaltiesa lūgumu noraidīja, jo krimināllietā par "Kurzemes piena" maksātnespējas pieteikuma neiesniegšanu laikā ir trešais tiesājamais Raivis Zabis, bet lietā par amatpersonu pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu aizdevuma saņemšanai – viņš ir liecinieka statusā. Tiesa norādīja, ka tas apgrūtinās tiesas izmeklēšanu. Kurzemes Apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka 2001.gada 13.augustā Kurzemes Apgabaltiesa atzina "Kurzemes piena" maksātnespēju pēc firmu "Gamma Investments Ltd", "Būvtehnikas" un vienas no lielākajām piena piegādātājām – akciju sabiedrības "Agrofirma "Tērvete"" prasības. Kompānijas saimnieciskā darbība pilnīgi pārtraukta 2001.gada maijā. Pārņemot uzņēmuma mantu, tā administrators konstatēja, ka pamatlīdzekļi ar atlikušo bilances vērtību ir 1135594 lati, apgrozāmie līdzekļi – 4042 lati, bet debitoru parādi – 104147 lati. "Kurzemes piena" kreditori nolēma sākt bankrota procedūru. 2005.gada 14.oktobrī Kurzemes Apgabaltiesas Ventspils sesijā tika nolasīts tiesas nolēmums par "Kurzemes piena" bankrota procedūras pabeigšanu.

Karostas kanālā kuģi jāvelk velkonim
Ita Cērmane

Latvijas Jūras administrācijas Avāriju izmeklēšanas nodaļas inspektori pabeiguši izmeklēšanu lietā par tankkuģa "Anna" ietriekšanos Kalpaka tiltā Karostā. Par galvenajiem avārijas iemesliem minēti stūres iekārtas defekts un kapteiņa rīcība. Taču, lai nelaime nepiemeklētu vēlreiz, turpmāk kuģi pa kanālu tauvā jāvelk velkonim.

Ziņojumā norādīts, ka, pazīstot sava kuģa manevrēšanas īpatnības, kapteinis neizprotamu iemeslu dēļ neizmantoja velkoņa pakalpojumus. Tāpēc mūsu ostas velkonis "Taifūns", nesaņemot konkrētus rīkojumus, gāja aiz tankkuģa. Ja velkonis atrastos kuģa priekšgalā un tam būtu padota tauva, tad no sadursmes bija iespējams izvairīties, kaut arī kuģa vadāmība bija apgrūtināta. Tāpat kapteinis pārsniedzis kanālā atļauto kuģošanas ātrumu, tādēļ, ieslēdzot kuģa galveno dzinēju atpakaļgaitā, no sadursmes izvairīties vairs neizdevās. Arī kuģa enkurs izmests ar novēlošanos.

Par sadursmes sekundāro cēloni atzīta mūsu ostas loča pasīvā rīcība uz tankkuģa tiltiņa. Kā iespējamais izskaidrojams tiek pieļauta loča intoksikācija ar alkoholu, jo pēc negadījuma pārbaude apstiprināja, ka locis negadījuma brīdī bijis alkohola reibumā. Tomēr tas neatbrīvo no atbildības kapteini, jo locis ir tikai kapteiņa padomnieks, kurš turklāt nevar tik labi pārzināt kuģa manevrēšanas īpatnības kā pats kapteinis. Ziņojumā kā papildu neatbilstība atzīmēts atbilstoša mēroga navigācijas kartes un locijas grāmatas trūkums uz kuģa.

Lai novērstu līdzīgu negadījumu atkārtošanos, Latvijas Jūras administrācija iesaka veikt labojumus Liepājas ostas noteikumos par velkoņu obligātu izmantošanu Karostas kanālā, kā arī izstrādāt tehnoloģiskās kartes jeb shēmas velkoņu darbam ar kuģiem atbilstoši mūsu ostas rajoniem.

Bet tankkuģa "Anna" īpašniekam un Gruzijas Jūras administrācijai Latvijas Jūras administrācija iesaka izvērtēt kuģa kapteiņa un apkalpes rīcību saistībā ar negadījumu.

Nozog "Latvenergo" kabeļus
Ita Cērmane

Naktī uz trešdienu mūsu pilsētā darbojušies metāla zagļi. Ir nocirsti un nozagti uzņēmuma "Latvenergo" sakaru kabeļi.

Trešdienas rītā braucām pa Brīvības ielu, kad netālu no krustojuma ar Meldru ielu pamanījām grāvī rosāmies cilvēkus formastērpos. Izrādījās, notikusi zādzība.

Kā pastāstīja "Latvenergo" telekomunikāciju sakaru inženieris Aivars Bumbieris, zādzība konstatēta pulksten 1.20 naktī uz trešdienu, kad pārtrūkuši sakari. Ļaundari vairākām akām blakus Brīvības ielai atvēruši vākus, iekļuvuši tajās un pārcirtuši kompleksos sakaru kabeļus. A.Bumbieris norādīja, ka nozagti kabeļi vismaz 100 metru garā posmā. Bez sakariem mūsu pilsētā nepalika tikai tādēļ, ka ir rezerves sakaru variants.

"Kurzemes Vārds" notikuma vietā pārliecinājās, ka kabeļi pēc nociršanas izvilkti caur vienu no aku atverēm un tālāk pa grāvi vilkti Meldru ielas virzienā – uz to norādīja sliede un liela izmēra zābaku nospiedumi.

Izmeklēšanu veic un vainīgos meklē Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki. Sakarus atjaunot "Latvenergo" centīsies diennakts laikā. No Rīgas vakarrīt jau bija izsaukta brigāde, kas nozagto kabeļu vietā iemontēs citus. Ja vien ļaundari nebūs savu roku pielikuši vēl kādā vietā, problēma drīz tiks atrisināta.

A.Bumbieris atzina, ka pēdējo divu gadu laikā metāla zagļu izdarību dēļ uzņēmumam nav nācies ciest – zādzības bija pierimušas. Šoreiz zagļi bijuši neatlaidīgi. Jau naktī uz pirmdienu Brīvības ielā vienā no akām pārcirsti kabeļi. Ļaundariem savus noziedzīgos plānus nezināmu iemeslu dēļ šajā reizē nebija izdevies īstenot, un pirmdien kabelis tika salabots un sakari atjaunoti.

"Mazda" taranē "BMW"

Otrdien pēc pulksten pieciem dienā satiksmes negadījums noticis pašā pilsētas centrā – Lielajā ielā pie Rožu laukuma. Automašīnas "Mazda" vadītāja nebija ievērojusi distanci un ietriecās priekšā braucošā "BMW". Viņa skaidroja, ka acīs iespīdējis saules atspulgs, tādēļ arī notikusi sadursme. Cilvēki negadījumā nav cietuši, uz vietas parakstīts saskaņotais paziņojums.

Notriec sirmgalvi

Reģistrēts kārtējais negadījums, kad auto notriec cilvēku un pamet notikuma vietu. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka negadījums noticis Siļķu ielā 12.septembrī pirms pulksten 11. Pagaidām nenoskaidrotas automašīnas vadītājs, no Siļķu ielas 7.mājas pagalma izbraucot atpakaļgaitā, nebija pārliecinājies par manevra drošību un uzbraucis 1934.gadā dzimušai gājējai. Sirmgalve ar dažādām traumām nogādāta Centrālajā slimnīcā. Policija lūdz atsaukties negadījuma aculieciniekus, īpaši sievieti, kura cietušajai palīdzējusi piecelties. Zvanīt pa tālruņiem 3404602, 3404631 vai 112.

Kazdangā aplaupa sešas garāžas

12.septembrī dažas minūtes pēc pulksten septiņiem rītā konstatēts, ka Kazdangas pagastā, Ganību gatvē, sešām garāžām uzlauztas atslēgas, no tām nozagti divi motorzāģi, motorzāģu kombinētā degvielas kanna, krūmgriezis un CD atskaņotājs "Pioneer". Materiālos zaudējumus vēl precizē. Policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu.

Ceļu policijai sasit otru automašīnu

Nedēļas laikā neuzmanīgi vadītāji taranējuši jau otro mūsu Ceļu policijas patruļmašīnu "Opel Vectra" – šoreiz tas noticis pie pārvaldes ēkas. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka sadursme notikusi 12.augustā ap pulksten 14.30 policijas stāvlaukumā, Bāriņu ielā 3.

Kad dienesta automašīna "Opel Vectra" bija apstājusies, lai inspektors aizrādītu kādam apmeklētājam par spēkrata novietošanu invalīdiem paredzētā stāvvietā, 1972.gadā dzimis vadītājs arī ar automašīnu "Opel Vectra" atpakaļgaitā izbraucis no stāvvietas un, nepārliecinoties par manevra drošību, taranējis Ceļu policijas dienesta auto. Nopietni bojājumi spēkratam nav nodarīti – iesprādzis gaismas lukturis. Alkohola reibumā nav bijis neviens no vadītājiem.

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pagājušajā piektdienā uz Liepājas – Klaipēdas šosejas kāda kundze no Nīcas taranēja Ceļu policijas automašīnu, ietriecoties tās aizmugurē.

Apzog "Vecliepājas" strādniekus

12.septembrī darba laikā, no pulksten 11 līdz 19, SIA "Vecliepāja" strādnieku brigādei, veicot remontdarbus Jūras ielā 5, kāpņu telpā nozagti 7,5 metri kapara cauruļu, speciālā apģērba jaka un perforators. Policija meklē vainīgo. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 18.nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu.

Aizturēti logu sitēji Ganību ielā

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka nepatīkamus mirkļus iereibušo dēļ nācās piedzīvot Ganību ielas iedzīvotājiem – vandaļi ne tikai izsita vairākus ēku logus, bet sabojāja arī automašīnu un jumtu. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka policija aizturējusi piecus aizdomās turamos. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.panta 1.daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu. "Tiek darīts viss nepieciešamais, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, cēloņus, katra aizturētā vainas pakāpi nodarījumā," norādīja J.Knīse.

Nereģistrēta persona pērk ļergu

Liepājas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka 12.septembrī ap pulksten 16.30 kārtībnieki Ganību ielā aizturējuši vīrieti, kurš bija iegādājies nelegālo alkoholu. Tā kā aizturētais uzdevies par Borisu G., bet Latvijas iedzīvotāju datu bāzē tāds nav konstatēts, vīrietis nogādāts Valsts robežsardzes Liepājas pārvaldes darbiniekiem.

Turpina cīņu ar kukaiņiem

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā informācija rāda, ka 12.septembrī īsi pirms pulksten 12 glābēji saņēmuši izsaukumu uz Grobiņas pagasta Smaidām, kur iemītnieki atbrīvoti no sirseņiem. Tajā pašā dienā neilgi pirms desmitiem rītā sirseņu pūznis ar visiem kukaiņiem savākts arī Gramzdas pagasta Fazendā.

Deg koks un grīda

12.septembrī neilgi pēc trijiem dienā VUGD Liepājas brigādes darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Šķēdes ielu, kur iepretim 7.namam bija aizdedzies koks. Ugunsdzēsēji norāda, ka ugunsnelaimes cēlonis – bērnu rotaļas ar uguni. Bet 13.septembrī neilgi pēc astoņiem rītā ugunsdzēsēji saņēmuši palīgā saucienu no Vītolu ielas 30. Vienā no piecstāvu dzīvojamās mājas 2.stāva dzīvokļiem bija aizdegusies virtuves grīda.