Kurzemes Vārds

13:06 Otrdiena, 22. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Sports

Labākais rezultāts pasaules čempionātos
Miks Kuncītis

Sezonas svarīgāko startu aizvadījis Liepājas labākais burātājs Jānis Preiss, kurš Dienvidkorejā notiekošajā pasaules čempionātā prestižajā "Formula Windsurfing" klasē izcīnīja 27.vietu 64 dalībnieku konkurencē.

Pavisam Japāņu jūras piekrastes ūdeņos aizvadīti seši braucieni, taču, pēc J.Preisa teiktā, tikai trīs no tiem bijuši atbilstoši sacensību nolikumam, kas paredz, ka katrā no braucieniem vēja stiprumam jābūt vismaz 3,5 m sekundē. Pirmajos trijos piegājienos vēja ātrums bijis krietni zem normas, tādēļ no vairāku burātāju puses, tostarp arī no liepājnieka, maču organizatori saņēmuši asu kritiku par noteikumu neievērošanu. Lai nu kā, kopējā ieskaitē tika vērtēti visi seši braucieni, un sacensību apstākļi visiem dalībniekiem bija vienādi.

Kā zināms, pirms pasaules čempionāta J.Preiss sev bija izvirzījis mērķi iekļūt labāko 30 sportistu skaitā, taču, tā kā šā gada lielākajā burāšanas pasākumā nepiedalījās vairāki sacensību favorīti, liepājniekam bija laba izdevība pacīnīties par vietu spēcīgāko divdesmitniekā.

Sākumā mūsu burātājam ar uzdevuma izpildi nevedies, jo, kā Jānis vienmēr teicis, viņam labāk veicas stiprākā vējā ne tikai tāpēc, ka liepājnieks salīdzinājumā ar saviem konkurentiem ir krietni smagāks, bet arī tāpēc, ka J.Preiss ļoti maz ir startējis bezvēja apstākļos. Situāciju kopvērtējumā mūsu burātājs uzlabojis ceturtajā un piektajā braucienā, kad vēja stiprums mazliet palielinājies, un viņš izcīnījis attiecīgi 21. un 15. vietu, tomēr kopvērtējumā šāds rezultāts viņam deva 27.vietu. Pats burātājs, kaut arī tas līdz šim ir viņa labākais sasniegums pasaules čempionātos, īsti nav apmierināts, jo šādā konkurencē bijis reāli iekļūt labāko 20 braucēju vidū.

"Kopumā Dienvidkorejā uzturējos divas nedēļas, un varu apgalvot, ka visas šīs dienas tika pavadītas lietderīgi. Ieguvu daudz ko jaunu ne tikai sportiskajā ziņā, bet arī iepazinu šīs valsts ļaudis, kas visu sacensību laiku bija ļoti atsaucīgi," stāsta J.Preiss.

"Liepājas lauvas" izcīna divas uzvaras
Miks Kuncītis

Pie pirmajām uzvarām ticis mūsu basketbola klubs "Liepājas lauvas", kas aizvadīja divas pārbaudes spēles ar komandu "Gulbene/Bumerangs/ASK". Pirmajā mačā liepājnieki bija pārāki ar 89:77 (12:22, 27:15, 24:13, 26:27), bet vakardienas mačā mūsējie svinēja uzvaru ar 77:73 (16:19, 19:13, 26:17, 16:24).

Pēc diviem zaudējumiem pret klubu "Valmiera/Lāčplēša alus" Rīgā cīņā ar Gulbenes basketbolistiem laukumā devās tas pats pamatpiecinieks – Mārtiņš Luiks, Artūrs Freimanis, Vairis Pusaudzis, Klāvs Ansons un Mareks Jurēvičs. Mača pirmā pusē ne vienai, ne otrai komandai spēle īsti nevedās, taču, pateicoties labākai metienu precizitātei, gulbenieši ieguva desmit punktu handikapu. Tiesa, jau nākamajās desmit minūtēs ar agresīvu spēli aizsardzībā un vairākiem precīziem metieniem no tuvas distances liepājnieki panāca izlīdzinājumu un mača otro puslaiku uzsāka ar divu punktu pārsvaru. Turpinājumā spēles gaita būtiski nemainījās, un mūsu basketbolisti, sajutuši punktu gūšanas garšu, trešajā ceturtdaļā vienubrīd pat izvirzījās vadībā ar plus 18, tomēr līdz mača beigu svilpei gulbenieši sešus punktus atguva.

Otrajā cīņā mūsu komandas galvenais treneris Armands Misus lielāku uzsvaru lika uz jauno basketbolistu iespēlēšanu sastāvā, tādēļ, salīdzinot ar pirmo spēli, šis mačs bija nedaudz spraigāks. Taču arī šoreiz komanda "Liepājas lauvas" kontrolēja situāciju laukumā un uzvaru nosargāja. Rezultatīvākais abos mačos mūsu vienības rindās bija Mareks Jurēvičs, kurš guva attiecīgi 21 un 25 punktus.

Pēc spēlēm mūsu komandas galvenais treneris Armands Misus pastāstīja, ka šajos mačos tika pārbaudīti arī divi leģionāri no Lietuvas – Mindaugs Barota, kurš pērn spēlēja okeāna otrā pusē NCAA līgas otrajā divīzijā, un Aurims Papučka, kas iepriekšējās sezonās pārstāvēja Panevēžas klubu. Pēc A.Misus teiktā, sevi attaisnoja tikai otrais, kurš spēlēja uzbrucēja postenī, bet centra spēlētāja M.Barotas pakalpojumi "Liepājas lauvām" nākamajā sezonā nebūs nepieciešami. 1,92 centimetrus garo un 90 kilogramu smago uzbrucēju A.Papučku mūsu treneris raksturoja kā ļoti ātru spēlētāju, kas labi veic caurgājienus un ar augstu procentu met no tālās distances. Skatoties iepriekšējās sezonas statistikas rādītājos, A.Papučka komandas "Panevezys" sastāvā aizvadījis 17 spēles, vidēji laukumā pavadot nepilnas desmit minūtes un gūstot 2,8 punktus. Centra spēlētāju Liepājas klubs joprojām meklēs mūsu dienvidu kaimiņu zemē, taču pagaidām vēl īstas skaidrības nav, kas tad jaunajā sezonā vēl bez Klāva Ansona ieņems šo posteni. Runājot par aizvadītajām spēlēm, treneris uzsvēra, ka šīs uzvaras bija svarīga tieši psiholoģiski, jo sezona jau vairs nav aiz kalniem un pirmā cīņa Latvijas Basketbola līgā liepājniekiem jau paredzēta 27.septembrī izbraukumā pret "Ventspils augstskolu" vienību. Taču pirms tam "Liepājas lauvas" vēl ir iecerējušas aizvadīt pārbaudes spēli Klaipēdā un piedalīties turnīrā Jelgavā.

Notiks "Liepājas metalurga" kausa izcīņa basketbolā
Miks Kuncītis

Rīt sporta klubā "Celtnieks" sāksies "Liepājas metalurga" kausa izcīņa basketbolā sievietēm, kas mūsu meitenēm būs pēdējā nopietnā pārbaude pirms Latvijas Sieviešu basketbola līgas čempionāta sākuma.

Kā informēja "Liepājas metalurga" komandas galvenā trenere Līvija Alpe–Lūka, turnīrā bez liepājniecēm vēl piedalīšoties trīs komandas – Cēsu, Klaipēdas un Noršēpingas basketbolistes. Ar šīm vienībām mūsu meitenes jau ir spēlējušas un savstarpējie spēku samēri ir daudzmaz zināmi – Cēsu basketbolistes ik gadu liepājniecēm ir vienas no sīvākajām konkurentēm Latvijas čempionātā, bet ar Klaipēdas komandu mūsu meitenes ir tikušās pārbaudes spēlē, kur pārākas izrādījās lietuvietes. Savukārt ar zviedrietēm mūsējās spēkojās pērn pirmajā "Liepājas metalurga" kausa izcīņā, un šajā cīņā labākas bija liepājnieces.

Pēc treneres teiktā, par gaidāmā turnīra favorītēm vēl ir pāragri spriest, jo īstos spēku samērus varēs redzēt, tikai izejot laukumā. "Ja Klaipēdas meitenes atbrauks pilnā sastāvā, tad noteikti galvenās pretendentes uz uzvaru būs viņas, jo Lietuvas čempionāts meistarības ziņā tomēr ir augstāks un šajā komandā ir vairākas profesionālas spēlētājas," sacīja L.Alpe–Lūka. Nedrīkst arī nenovērtēt Noršēpingas vienību, kuras pamatsastāvā ir divas melnādainās basketbolistes. Savukārt Cēsu meitenes liepājniecēm ir ļoti labi pazīstamas un visas spēles ar šo komandu ir bijušas spraigas. Atcerēsimies, ka aizvadītajā Latvijas Sieviešu basketbola līgā tieši šī komanda sarūpēja vienu no lielākajiem pārsteigumiem, izcīnot trešo vietu.

"Šobrīd varu teikt, ka visas meitenes ir gatavas jaunajai sezonai un fiziski smagākais darbs jau ir aiz muguras, tādēļ pēdējos treniņos galvenokārt tiek strādāts pie taktiskajiem zīmējumiem un metienu precizitātes uzlabošanas," pauda L.Alpe–Lūka, piebilstot, ka piecas mūsu komandas basketbolistes vēl pagaidām atrodas Rīgā, taču turnīrā viņas noteikti spēlēs. Vēl mūsu vienības trenere pastāstīja, ka treniņos ļoti cītīgi strādā abas jaunpienācējas – Gita Gauče un Līga Alelujeva, tādējādi viešot cerības uz ievērojamu pastiprinājumu sastāvā.

Spēļu kalendārs:
piektdien pulksten 19 Cēsis – Klaipēda;
piektdien pulksten 21 Liepāja – Norčepinga;
sestdien pulksten 13 Klaipēda – Norčepinga;
sestdien pulksten 15 Liepāja – Cēsis;
svētdien pulksten 11 Cēsis – Norčepinga;
svētdien pulksten 13 Liepāja – Klaipēda.