Kurzemes Vārds

23:38 Piektdiena, 3. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Atštaukas" un Leļļu teātris īsteno programmas "Phares" projektu

Indra Imbovica

Liepājas Leļļu teātrī jau augustā tika pabeigts darbs pie jaunas izrādes "Eņģeļu stāsti", kuras veidošanā piedalījās režisore un leļļu māksliniece Gintare Radvilavičute no Lietuvas. Ar šo izrādi Leļļu teātris šonedēļ devās viesizrādēs uz Vidzemi un Latgali, kur tā tiek parādīta dažādu pilsētu internātskolās, informēja teātra direktors Rihards Belte.

Bet "Atštaukas" no savas puses folkloras centrā "Namīns" un pagājušajā nedēļā Liepājas muzejā parādīja folkloras leļļu izrādi "Māci mani darītāju". Tā ir izrāde, kuras veidošanā tika iesaistīti bērni, kuri tai speciāli gatavoja lupatu lelles no auduma gabaliņiem, dzijas un citiem materiāliem.

Izrādes "Eņģeļu stāsti" un "Māci mani darītāju" ir pēdējais veikums, kas bija iekļauts Eiropas Savienības programmas "Phare" atbalstītajā projektā "Reģionālie leļļu teātri kā nozīmīgi bērnu un jauniešu kultūras centri". Projekta iesniedzēja ir aktrišu folkloras kopa "Atštaukas", bet īstenots tas tiek sadarbībā ar Leļļu teātri. Projekta īstenošanai Eiropas Komisija piešķīrusi 36274,4 eiro jeb 25000 latu lielu finansējumu, bet Liepājas domes Kultūras pārvalde piedalās ar 8068,6 eiro jeb 5647 latu lielu līdzfinansējumu, atgādina SO LAFA "Atštaukas" valdes priekšsēdētāja Ināra Kalnarāja.

Kopizrādi "Eņģeļu stāsti" mazie liepājnieki, visticamāk, varēs noskatīties tikai oktobra vidū, jo Liepājas Leļļu teātris savu rudens un ziemas sezonu atklās 7.oktobrī ar pirmizrādi "Trīs traki truši", kuru iestudē pazīstamais animācijas filmu režisors Jānis Cimmermanis.

Direktors Rihards Belte stāsta, ka pēc viena otra aktiera uzjundītajām kaislībām un aiziešanas no trupas šobrīd Leļļu teātra aktieru sastāvs vairāk vai mazāk ir nokomplektēts un tajā darbu turpina Signe Apse, Sanita Beļajeva, Dace Doroškeviča, atsevišķos projektos strādās ilggadējā aktrise Denisa Braša, bet klāt nākuši jauni spēki – Oskars Seļiverstovs un Ingus Vrubļevskis.