Kurzemes Vārds

06:41 Sestdiena, 29. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Sūdzas par preču kvalitāti

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā šā gada astoņos mēnešos pavisam saņemtas 422 sūdzības un iesniegumi par nekvalitatīvām precēm, kuru kopējā vērtība bija 83 913 lati. Liepājas PTAC 31 iedzīvotājs iebildis pret 18 830 latus vērtu preču kvalitāti, un 18 gadījumos pieņēmts sūdzības iesniedzējam labvēlīgs lēmums, savukārt divas sūdzības par 197 latiem atzītas par nepamatotām. Septembra sākumā PTAC Rīgas, Daugavpils, Liepājas un Ventspils nodaļās izskatīšanā bija 41 sūdzība par 8024 latiem vērtām precēm. PTAC līdz šim tiesā nav iesniedzis nevienu prasību, kurā būtu apstrīdēta iegādāto preču kvalitāte. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs līdz šā gada 1.septembrim par administratīviem pārkāpumiem preču un pakalpojumu kvalitātes jomā piemērojis 28 435 latu naudassodus. Liepājas PTAC nodaļa izskatījusi 105 administratīvās lietas un noteikusi 7600 latu naudassodus.

Iedzīvotāji bruģē pagalmu par saviem līdzekļiem
Sarmīte Pelcmane

Lielās ielas 12.nama pagalmā pašlaik sakārto un bruģē laukumu – veco asfaltu noņem un klāj glītus četrstūrainus bruģakmenīšus. Mājas apsaimniekošanas sabiedrības priekšsēdētājs Aivars Jansons pastāstīja, ka iedzīvotāji tā nolēmuši savā sapulcē, un tagad labiekārtošanas darbus viņi veic par saviem līdzekļiem. Šajā reizē paredzēts nobruģēt tikai daļu pagalma, jo visai lielajai platībai uzreiz līdzekļu nepietiek.
"Tas mums izmaksās 6000 latu. Bet neko nevar darīt, sēta ir jāsakārto. Pirms pieciem gadiem par saviem līdzekļiem noasfaltējām pagalmu, taču segumu salauza lielās automašīnas, kas piegādā preces veikalam "Drogas". Uz mūsu pretenzijām veikala darbinieki nereaģē. Tagad sētai liksim priekšā vārtus," sola mājas vecākais.
Sabojāto asfalta segumu izpētot, apsaimniekošanas sabiedrības priekšsēdētājs konstatējis, ka tas bijis nekvalitatīvi uzklāts. "Vietām sešu centimetru, vietām tikai centimetru biezumā," nožēlu pauda A.Jansons. "Bet tagad, jādomā, segums būs kārtībā – visā platībā vienādā bruģakmeņa biezumā."
Par pagalma pārējās teritorijas bruģēšanu pagaidām neesot domāts, varbūt vēlāk, kad sabiedrībai iekrāsies līdzekļi.

Pārbauda, vai skolēni stundu laikā nesēž datorsalonos

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Liepājas nodaļas inspektores sadarbībā ar Pašvaldības policijas kārtībniekiem rīkoja reidu pa datorsaloniem. Mērķis bija noskaidrot, vai tajos mācību laikā neatrodas nepilngadīgie līdz 16 gadu vecumam. Reida dalībnieki nepilngadīgos nesastapa. Bet datorsalonu administratoriem tika sniegta informācija par "Liepājas pilsētas īpašumu, teritoriju uzturēšanas un sabiedriskās kārtības noteikumiem", kuros noteikts, ka nepilngadīgām personām līdz 16 gadu vecumam mācību laikā (no pulksten 8.30 līdz 14.30) ir aizliegts atrasties interneta zālēs, datorsalonos, interneta kafejnīcās un citās tamlīdzīgās vietās, kur par maksu sniedz interneta un datorspēļu pakalpojumus.

Plāno lielas investīcijas

Rūpniecisko gāzu ražošanas uzņēmums SIA "Elme Messer Metalurgs" savā attīstībā paredzējis investēt 1511028 latus un iegādāties speciālu gaisa kompresoru, rāda Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. Uzņēmums iegādāsies gaisa kompresoru ar ražību ne mazāku par 35 tūkstošiem kubikmetrstundu. Konkursā par iekārtas piegādi bija pieteikušās trīs kompānijas, bet par uzvarētāju atzīta SIA 'Serpentīns". SIA "Elme Messer Metalurgs" pērn strādājusi ar 137354 latu peļņu, kas ir piecas reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kad kompānija nopelnīja 27077 latus. Pašlaik tas gadā saražo 12 miljonus kubikmetru gāzes. Jau rakstījām, ka uzņēmums 2003.gadā sāka ražot skābekli medicīniskajām vajadzībām. Apmēram 60 procentu uzņēmuma kopējās produkcijas tiek realizēta Latvijā. Pārējo eksportē uz Lietuvu, Igauniju, Kaļiņingradas apgabalu un Baltkrieviju.

Pētīs Latvijas kokus

Reģionāli informatīvais centrs "Vide elpo" aicina jaunāko klašu skolēnus pirmdien pulksten 16 pie sevis Karostā, Ģenerāļa Dankera ielā 1, uz dabas pulciņu "Es esmu dabā". Dabas pulciņa laikā dalībnieki iepazīsies ar Latvijas kokiem un pētīs tos: cik koku pazīstam, kāda ir katra koka uzbūve, kādus augļus tie dāvā utt. Radošajā nodarbībā katrs dalībnieks veidos savu mapīti ar koku raksturojumu un zīmējumu. Informatīvā centra "Vide elpo" aktivitātes atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds un kultūras un informācijas centrs"[email protected]".

Policisti draudzēsies ar skolasbērniem

Jau nākamajā nedēļā Liepājas un rajona skolās sāksies "Drošības dienas skolā", informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Policijas pārvalde arī šogad piedāvā pasākumus no 18.septembra līdz 1.decembrim. Šajā laikā skolās un IeM struktūras iestādēs plānotas dažādas aktivitātes: konkursi par Iekšlietu ministrijas struktūru darbību, par satiksmes noteikumiem un drošību uz ceļiem, zīmējumu konkursi par saistošām tēmām. Tikšanās reizēs tiks runāts par skolēnu vispārējo drošību, atkarībām, noziedzīgu nodarījumu jēdzienu. Skolēni varēs uzzināt par atsevišķu dienestu darbu, piemēram, kā strādā eksperts kriminālists, kinologs u.c.

Viesojas Baltkrievijas vēstnieks

Liepājā iepazīšanās vizītē bija ieradies Baltkrievijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Aleksandrs Gerasimenko un vēstnieka padomniece tirdzniecības un ekonomikas jautājumos Vera Skvorcova. Tikšanās laikā Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks viesus iepazīstināja ar pilsētas ekonomiskajiem rādītājiem, investīciju un sadarbības iespējām. Ar Baltkrievijas vēstnieku un vēstnieka padomnieci tikās arī Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš, Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs un Tosmares Kuģu būvētavas pārstāvji.
Pēc vizītes domē delegācija devās iepazīsties ar zivju konservu ražošanas uzņēmumu "Kolumbija", SIA "Duna" un "I.T.S. Group" – ostas termināli un industriālo parku Brīvības ielā. Dienas beigās delegācija vēl tikās ar akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" izpilddirektoru Valēriju Terentjevu un ostas firmu "Liepājas osta LM", SIA "Hanza Liepāja", "Baltic Transshipment Center" termināļa un akciju sabiedrības "Piemare" vadītājiem. Pēc Liepājā pavadītās dienas baltkrievu viesi bija apmierināti ar redzēto un vienojās arī nākotnē cieši sadarboties.
Liepājai arī līdz šim bija izveidojusies aktīva sadarbība ar Baltkrieviju. Šīs valsts uzņēmēji ir vieni no aktīvākajiem Liepājas uzņēmumu sadarbības partneriem. Gomeļas pilsēta Baltkrievijā ir Liepājas sadraudzības pilsēta kopš 1999.gada.

Jauna medicīnas aparatūra par 355 tūkstošiem latu
Kristīne Pastore

Vakar Centrālajā slimnīcā svinīgos apstākļos notika projekta "Liepājas Centrālās slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas uzlabošana" noslēgums. Par Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem slimnīcā iegādāts daudz jaunas aparatūras. Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks uzsvēra, ka tas pašlaik ir vērienīgākais par Eiropas naudu Liepājā īstenotais projekts. Tā kopējais finansējums ir 355 tūkstoši latu, no kuriem slimnīca devusi 10 tūkstošus, bet pašvaldība – 64 tūkstošus latu. Uz svinīgo brīdi bija ieradies arī Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Rinalds Muciņš. Lielākā daļa aparatūras jau tiek izmantota slimnieku izmeklēšanā un ārstēšanā. Klātesošajiem bija iespēja iepazīties, kā ar jauniegādāto ehokardiogrāfu izmeklē sirdi, ar jauno endoskopu – barības vadu, kā arī redzēt, kā tiek veikta žultspūšļa operācija ar jauniegādāto laparoskopu, apskatīt Reanimācijas nodaļā uzstādīto jauno aparatūru un redzēt daudz ko citu. R.Muciņš novēlēja: lai nu tagad Centrālajā slimnīcā pietiktu speciālistu, kas ar šīm modernajām un jaunajām aparatūrām strādā.

Konference par studiju iespējām

Pirmdien, 18.septembrī, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama mazajā zālē notiks Pasaules Brīvo latviešu apvienības rīkota konference, kurā piedalīsies valdes priekšsēdis Jānis Kukainis. Tajā vidusskolēni varēs iepazīties ar studiju iespējām Latvijā un ārzemēs. Aicināti gan jaunieši, gan vecāki, gan skolotāji, bet sevišķi gaidīti vidusskolu 12.klases audzēkņi. Dalībnieki par velti saņems divas datoru disketes: vienu ar informāciju par augstākās izglītības iegūšanu Latvijā, bet otru par studiju iespējām ASV. Konferencē piedalīsies arī fonda "Izglītība ASV" pārstāve, informējot par stipendiju iegūšanas iespējām ASV universitātēs.