Kurzemes Vārds

08:14 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Laipni lūgti Latvijas Holivudā!
Kristīne Pastore

Kino uzņemšana mūs vienmēr saistījusi gan ar interesantiem tērpiem, gan aksesuāriem, gan ar darbības vidi un daudz ko citu. Ai, kā gribētos redzēt, bet Holivuda ir tik tālu! Izrādās, tepat Latvijā, Tukuma rajona Slampes pagastā, ikviens var pabūt īstā kinopilsētiņā – Cinevillā, iejusties 20.gadsimta sākuma Rīgas vidē, izjust tās šarmu un pat pastaigāties pa šo pilsētiņu tērpos, kas bijuši mugurā aktieriem, kad tie spēlēja savas lomas filmā "Rīgas sargi", kuras pirmizrāde būs jau pavisam drīz – 11.novembrī. Bet skolēniem piedāvā pavisam interesantu izklaidi – pašiem uzspēlēt kariņu. Varbūt šā rudens ekskursijā doties tieši uz turieni – uz mazo Latvijas Holivudu?

Kas īsti ir Cinevilla?

Tā ir 150 hektāru liela teritorijā, kurā ienāca kinoļaudis, lai uzceltu īstu pagājušā gadsimta sākuma Rīgu un pēc tam filmēšanas gaitā to pakāpeniski sagrautu. Līdz šim apbūvēti tikai 15 hektāri. Šajā teritorijā tad arī tapuši "Rīgas sargi". Tas ir stāsts par to, kā latviešu puiši atgriežas mājās pēc Otrā pasaules kara, kādu viņi ierauga savu mīļo Rīgu un kā iesaistās vēstures notikumos. Filmas uzņemšanas grupa sola, ka stāstā būs gan mīlestība, gan vilšanās, gan patriotisms un daudz kas cits.

Bet pagaidām, kamēr rit filmas pabeigšana, mums pašiem ir iespēja pabūt vietās, kur tā tapusi, izstaigāt visus trīs tā laika Rīgas tiltus, kurus apskalo Daugava – neliels grāvis, kas izklāts ar melno plēvi, piepildīts ar ūdeni un filmā radīs īstu varenās Latvijas likteņupes klātbūtnes efektu. Var klīst pa ieliņām, kurās cīnījušies Rīgas sargi, redzēt tirdziņu, kurā norisinās vairākas filmas epizodes, pabūt ugunsdzēsēju depo – vispirms apskatīt tā iekārtojumu, bet pēc tam ieturēt maltīti tur iekārtotajā kafejnīcā. Kinomīļiem noteikti būs interesanti redzēt arī to, ka daudzas no būvēm šajā pilsētiņā patiesībā ir butaforijas, kas veidotas no putuplasta un citiem plastmasas izstrādājumiem, taču, kamēr nebūsi pačamdījis ar roku, nudien nepateiksi, ka nav īsts. Nu, kaut vai ceļa stabiņš – no putuplasta, bet turpat nākamais – īsts.

Un arī no tirgus laukuma nav jāaiziet tukšām rokām. Pagaidām tur var iegādāties "Lāču maizi" un dažādus amatnieku izstrādājumus. Taču pilsētiņas saimniekiem ir vēl daudz vērienīgu plānu, kā šo vietu izveidot par īstu aktīvas atpūtas metropoli. Jau ir iecere par golfa laukumu, vērienīgām viesnīcām un daudz ko citu.

Pašam nosargāt Rīgu

Īsts piedzīvojums nonākt Cinevillā ir skolēniem. Lai gan visiem, kas turp devušies, ieteicams iziet ekskursijā gida pavadībā, skolēniem tas var būt īpaši saistoši, jo viņiem sagatavota speciāla programma. Kurš gan nevēlēsies pārģērbties karavīru formastērpos un ar ieroci rokās stāties ierakumos vai aiz barikādēm? Un tas nav tikai pozēšanai, bet notiek īsts kariņš ar šaušanu, ienaidnieka ķeršanu, gūstīšanu un citām atrakcijām.

Droši vien tikpat interesanta pastaiga var izvērsties dāmām un kungiem, kas nevēlas piedalīties karā, bet eleganti iejusties tā laika atmosfērā. Ir padomāts arī par tādiem gadījumiem – neviens neliedz noīrēt kostīmu, lai tad eleganti līkumotu pa šaurajām Vecrīgas ieliņām un neslēptā sašutumā šausminātos, ko cīņas ir nodarījušas mūsu mīļajai Rīgai. Gids, kurš vada ekskursijas, atbraucējus gan ievada filmas laika sajūtās, gan arī vienlaikus pačukst dažas aizkulišu epizodes, kas saistītas ar tautā iemīļotiem aktieriem.

Cik tas maksā?

Ekskursija pa pilsētiņu pieaugušajiem 1 lats, bērniem – 50 santīmu (gida pavadībā pieaugušajiem 1,5 lati, bērniem –1 lats).
Ekskursija kostīmos rotas komandiera vadībā pieaugušajiem un bērniem – 2 lati.
Kostīma īre pastaigai pa kinopilsētiņu – 1 lats.
Kostīms ar ieroci, lai nofotografētos – 1 lats.