Kurzemes Vārds

07:53 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 16. septembrī

1926.

Kokzāģētavas īpašnieki Meiers un Aiziks Hiršfeldi ostas dienvidaustrumu pusē nodarbinājuši savā uzņēmumā strādnieces ilgāk par noteikto darba laiku, neievērojot strādnieču pretestību. Arī papildu samaksa par nostrādāto laiku netika maksāta. Abus uzņēmējus soda ar 10 latiem katru.
Veco kapu kapracis Jēkabs Kūns lūdz, lai viņu reģistrē par bezdarbnieku, sūdzoties, ka pēdējā laikā maz mirstot, tādēļ ar kapu rakšanu nevarot nopelnīt sev iztiku. Ievērojot Kūna dzīves apstākļus, viņa lūgums tiek apmierināts.
Anna Millere ieradusies veikala īpašnieces vārdā pie Emīlijas Blumentāles iekasēt parādu. Blumentāle Milleri brutāli izlamā un padzen. Par to viņai ar jāsamaksā 20 latu liels naudassods.

1936.

Pazīstamais optisko, ķirurģisko un laboratorijas preču veikals "Pauls Štarke" atskatās uz 55 gadu pastāvēšanu. Firmu 1881.gadā Liepājā nodibināja optiķis Pauls Štarke, bet kopš 1912.gada to vada tās tagadējais īpašnieks – dibinātāja dēls Rihards Štarke.
Pilsētas slimnīcā bezsamaņā ievietota 50 gadu vecā Marija Varšinska no Annas ielas 3. Ilgu laiku viņa mocījusies ar bezmiegu. Tad devusies pie viena, tad cita ārsta. Katrs izrakstījis zināmu daudzumu miega zāļu. Varšinska, ar bezmiegu mokoties, iedzērusi zāļu, kuru viņai nav trūcis, pārāk daudz un saindējusies. Taču dzīvībai briesmas nedraud.

1946.

Pilsētas Iekšlietu daļa brīdina iedzīvotājus, īpaši bērnus un pusaudžus, gadījumā, ja Liepājā vai tās apkārtnē tiek atrasta munīcija, nesprāguši lādiņi, patronas u tml., nekavējoties ziņot tuvākajā milicijas nodaļā un nekādā gadījumā tās neaiztikt un nenest prom no atrašanas vietas. Vecākiem īpaša uzmanība būtu jāvelta tam, kur viņu bērni pavada savu brīvo laiku. Par munīcijas piesavināšanos un slēpšanu draud administratīvs sods, ja netiek pierādīta kriminālatbildība.