Kurzemes Vārds

14:50 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Kas nekustas, tam nekas arī netiek
Artis Čanders,
Cīravas Pagasta padomes priekšsēdētājs

Jau no nākamā gada būs spēkā vienošanās, kas paredz, nosakot valsts investīciju piešķiršanas prioritātes pašvaldībām, vadīties no Latvijas nacionālajā attīstības plānā noteiktajām prioritātēm, kā arī ar valsts investīcijām atbalstīt daļu jomu, kuras netiek atbalstītas Eiropas Savienības fondu ietvaros, piemēram, kā vienu no horizontālajām prioritātēm iekļaujot energoefektivitātes paaugstināšanu.

Šī ziņa ir būtiska pašvaldībām, kas lielu daļu savu ieceru var īstenot, tikai pretendējot uz valsts atbalstu. Kopumā vērtējot prioritāšu apstiprināšana ir valstiski pareizs solis un laba ideja. Ja jaunā sistēma darbotos, tad pašvaldībām dzīve būtu vienkāršāka – jāsagatavo labs projekts, jāiesniedz un jāgaida atbalsts.

Taču man nav lielas ticības, ka šī vienošanās pārvērtīsies arī normālā un pārskatāmā sistēmā, varbūt tikai pēc ilgāka laika. Sākotnēji, manuprāt, pašvaldību vadītājiem tomēr būs jāliek lietā vecās metodes – sadarbojoties ar vadošo partiju politiķiem, tiekoties ar ierēdņiem un citādi lobējot sev aktuālo projektu virzību valdībā un Saeimā.

Un patiesībā jau tas arī nav nosodāmi vai nepareizi, jo tas, kas sēdēs un gaidīs, neko nesaņems. Ir jākustas un pašam jābūt aktīvam. Īpaši pirms vēlēšanām partijas cenšas dāsni sadalīt savu atbalstu dažādiem draudzīgu pašvaldību projektiem, piešķirot naudu skolām, kultūras namiem. Cits gan ir jautājums par to, vai tas ir godīgi, jo vienam ir vairāk laika ar politiku nodarboties, citam – mazāk, un arī katrs pašvaldību vadītājs ir citāds cilvēks, ne vienmēr viņš ir gatavs šādas sarunas risināt.