Kurzemes Vārds

09:24 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Valsts prezidente sumina "Līvus"

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Nacionālajā operā ar trīs vērienīgiem koncertiem viena no visvairāk leģendārajām Latvijas rokgrupām – "Līvi" atzīmēja savu 30 gadu jubileju. Koncertā mūziķi uzstājās kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, vokālo grupu "Yelow Case" un viesiem – Dzintaru Beitānu, Zinti Žvartu, Ivo Fominu, Gunti Veitu, Armandu Alksni, Mārtiņu Braunu, Niku Matvejevu, Juri Kulakovu un Alekseju Balinski.

"Līvu" dzimšanas dienas koncertos vētraini aplausi mijās ar sirsnīgu sadziedāšanos, ziediem, apsveikumiem un laba vēlējumiem, pastāstīja "Bilžu biroja" direktore un "Līvu" jubilejas koncerta producente Tija Auziņa.

Īpašu sveicienu Liepājas apvienība saņēma no Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes–Freibergas. Koncertā šo telegrammu nolasīja Liepājas Simfoniskā orķestra diriģents Jēkabs Ozoliņš. Bet trešdien "Līvi" tikās ar prezidenti, lai personīgi saņemtu apsveikumu.

Kopā ar "Līviem" to 30 gadu jubileju svinēja arī Pasaules Brīvo latviešu apvienības biedri, kuri šajās dienās pulcējas Rīgā un atzīmē savu 50. pastāvēšanas gadadienu. Jubilārus sveica arī PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis, LR ārlietu ministrs Artis Pabriks, Rīgas mērs Aivars Aksenoks un Liepājas galva Uldis Sesks.

Rokgrupai "Līvi" 30.dzimšanas dienā
Sūtu sveicienus Jums 30.dzimšanas dienā!

Aktīvai muzicējošai rokgrupai un cilvēkiem uz skatuves Latvijā 30 gadu ir tiešām ievērojams stāžs. Varbūt šo enerģiju Jūsu grupai dod nosaukums, jo arī līvu tauta sīksti turas, un varbūt palīdz jūras vēju un mūziķu pilsētas Liepājas īpašais gars.
Jūsu grupa ir vecāka par atjaunoto Latvijas valsti, un "Līvi" ir bijuši nevis vienkārši liecinieki, bet gan aktīvi Atmodas dalībnieki. Ir tādas "Līvu" dziesmas, kas dziļi iegūlušas cilvēku sirdīs ar spēcīgo un nozīmīgo vārdu un melodijas savienojumu. Dziesma, mūzika var kļūt par milzīgu vienojošu spēku, un Jums ir tā laime zināt un just, kā tas ir, jo ar savām dziesmām Jūs bijāt kopā ar Latvijas cilvēkiem, izdziedot visu kopējo mīlestību uz savu Tēvzemi, mātes valodu un latviešu tautu. Jūs esat daļa no mūsu Dziesmotās revolūcijas.
Lai Jums pašiem un visiem klausītājiem par prieku skaisti un saviļņojoši dzimšanas dienas koncerti šajās dienās kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri un citiem draugiem mūziķiem Operas namā!

Daudz baltu dieniņu!
Vaira Vīķe–Freiberga