Kurzemes Vārds

15:56 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kam pieder "Mana vienīgā ziņģe"?

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 2007.gada 8.martā izskatīs eksliepājnieka Guntara Rača prasību pret komponistu Uģi Rūķīti un grupas "Līvi" dalībnieku Jāni Grodumu par autortiesību atzīšanu un kompensācijas piedziņu saistībā ar dziesmas "Mana vienīgā ziņģe" autorību, informēja ziņu aģentūra LETA.

G.Račs aģentūrai iepriekš apliecinājis, ka strīds par to, kurš ir dziesmas teksta autors, jau reiz izskatīts tiesās, taču tad prasība bijusi citādi pamatota. Pēc Rača teiktā, viņš neuzskatot, ka Rūķītis, kurš Rača tekstam "pielicis četrus vārdus", būtu vērtējams kā teksta līdzautors un viņam pienāktos autoratlīdzība.

Tā kā Augstākās tiesas Senāts savā spriedumā par dziesmas "Mana vienīgā ziņģe" autortiesību pārkāpumu atzinis Rūķīti par teksta līdzautoru, tad tagad tiesas ceļā Račs lūdz noteikt proporciju, kādā teksta autors ir viņš, un kādā – Račs.

Prasītājs uzskata, ka atbilstoši būtu dalāma arī autoratlīdzība, tāpēc procesā pieaicināta arī autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra AKKA/LAA, kas veic izmaksas. "Strīds nav par naudu," piebilda Račs, sakot, ka vēlas aizstāvēt savas autora tiesības.

Pirms vairākiem gadiem G.Račs vērsās ar prasību tiesā, apstrīdot Rūķīša kā grupas "Līvi" dziesmas "Mana vienīgā ziņģe" teksta līdzautora tiesības un vainoja arī Grodumu par nesaskaņotu izmaiņu veikšanu dziesmas tekstā. Račs savā prasībā norādīja, ka sākotnējais dziesmas "Mana vienīgā ziņģe" teksts, kura autors viņš ir, mainīts bez viņa ziņas. Prasība celta arī pret dziesmas mūzikas autoru Grodumu, kas esot mainījis tekstu, nesaskaņojot to ar Raču.

Rūķītis pauda uzskatu, ka viņam Rača neatlaidība nav nekāds pārsteigums, savukārt Grodums notiekošo nodēvēja par "īstu muļķību", kas tikai traucē Latvijas tiesām izskatīt daudz nopietnākas lietas.