Kurzemes Vārds

08:37 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Šo vasaru neaizmirsīšu, jo…

Vējš vēl dzeltenas un sarkanas lapas nedzenā, lietus lāses pa peļķēm vēl bieži nesitas, zvaigznes pie debesīm vēl īpaši spoži nemirdz. Bet ir pagājis 1.septembris, sācies skolas laiks. Tātad daudziem sirdī valda jau rudens. Kamēr vēl krāsainākā gadalaika piedzīvojumi nav iekrāti, "Kaktuss" devās ielās, lai jauniešiem pajautātu par pagājušās vasaras spilgtākajiem brīžiem.

Jānis Mackus,
mācās Grobiņas Ģimnāzijā:
– Mans lielākais šās vasaras piedzīvojums bija tas, ka nolēcu no piecus metrus augstas kāpas Ziemupē. Gribēju pamēģināt, kā tas ir, lai gan mamma mani nosauca par traku. Brālis stāvēja lejā un skatījās, kā es lēcu. Bija ļoti laba sajūta. Īpaši brīdī, kad lec, bet redzi, ka zeme vēl ir tālu. Tagad gribētu pamēģināt lēkt ar gumiju.
Bet kopumā vasara man bija diezgan vienmuļa, jo lielākoties laiku pavadīju mājās. Sarīkojumi, kas notika Liepājā, man nešķita interesanti. Mani vairāk saista ekstrēmu sporta veidu paraugdemonstrējumi.

Marija,
17 gadu veca liepājniece:

– Daudz kas nav palicis atmiņā no aizvadītās vasaras, jo lielākoties dzīvoju pa mājām. Ja nu vienīgi skolu teātru festivāls Daugavpilī jūnija un jūlija mijā. Pēdējo reizi pilsētā, kas atrodas otrā Latvijas galā, biju piecu gadu vecumā. Līdz šim nebiju piedalījusies tik lielā skolu teātru festivālā. Bija interesanti. Vairākas dienas dzīvoju skolā kopā ar savu kolektīvu tālu prom no mājām, kur nebija vecāku.
Šovasar paspēju noskatīties visas filmas, kuras vēlējos. Kādu laiku pastrādāju, bet ātri apnika, jo darbs bija garlaicīgs.

Liene Bērziņa,
Liepājas Pedagoģijas akadēmijas 1.kursa studente:

– Nekā īpaši aizraujoša man šovasar nebija. Strādāju sporta apģērbu veikalā no agra rīta līdz vēlam vakaram. Kaut gan tur bija diezgan interesanti, satiku dažādus cilvēkus, iemācījos viņus vairāk saprast, komunicēt. Gandrīz visu nopelnīto arī atstāju šajā veikalā.
Nozīmīgs brīdis man bija 12.klases izlaidums un dokumentu iesniegšana Pedagoģijas akadēmijā. Izvēlējos studēt Liepājā, jo, salīdzinot ar Rīgu, šeit ir mierīgāk. Vēju pilsētā dzīvo mani radi, tādēļ te viesojos diezgan bieži. Tā kā mans draugs skeito, lielāko daļu no brīvā laiku pavadīju skeitparkā.

Magdalēna,
laimīgs cilvēks un brīvmāksliniece:

– Vasarā ravēju, kaplēju, sauļojos, ciemojos pie vecākiem Dobelē, kur ir dārzs, kaķi un suns, kas vienmēr par visu priecājas. Šovasar piepildījās kāds sapnis, piedzīvoju ļoti laimīgu brīdi. Tādēļ šī vasara ir labākā, kāda vien man ir bijusi.

Jolanta Biunovska,
LPA studente:

– Es kopā ar draugiem apmeklēju dažādus sarīkojumus, piemēram, festivālus "Liepājas dzintars", "Baltic Beach Party", "Livifest". Bija jautri. Lai būtu ko darīt, vasarā un arī tagad strādāju veikalā, nopelnīto izmantoju izklaidei. Brīvajā laikā ar draugiem apmeklējām klubus, īpaši iecienīts mums bija "Loms", staigājām pa pilsētu un devāmies uz pludmali.