Kurzemes Vārds

07:23 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Japānim un latvietim bija par ko parunāt

"Kaktuss" jau rakstīja, ka starptautiskās jaunatnes attīstības apmaiņas programmas laikā 14 jauniešu no Japānas viesosies Latvijā. Japāņi mūsu valstī uzturējās no 6. līdz 12. septembrim. Liepājā viņi iegriezās nedēļas sākumā. Tā ir pirmā šāda veida apmaiņa starp Latviju un Japānu.

Nedēļas laikā japāņu un latviešu jaunieši apmeklēja dažādas valsts un pašvaldības institūcijas un jauniešu organizācijas, iepazina Latvijas kultūru un vēsturi. Ciemiņi piedalījās arī starpkultūru vakarā Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātā, kur viņi prezentēja savas valsts kultūru un tradīcijas.

Divas dienas jaunieši pabija vēju pilsētā. Liepājas Jaunatnes centra vadītājs Vilis Brūveris pastāstīja, ka japāņu jaunieši izrādījuši interesi, kādās aktivitātēs iesaistās latviešu meitenes un zēni, kas viņiem šķiet svarīgs, kādas jauniešu organizācijas pie mums darbojas, kā tajās norit darbs un kāda ir to sadarbība ar pašvaldību. Īpaši izbrīnīti viņi bijuši par to, ka Jaunatnes lietu komisijā darbojas paši jaunieši, ka Latvijā viņiem uztic atbildīgus darbus, pienākumus un ieklausās viņu viedoklī. Tāpat viņi bijuši patīkami pārsteigti, cik daudz dažādu iespēju parādīt un pilnveidot sevi Eiropas Savienība piedāvā jauniem cilvēkiem, tas Japānā neesot ierasti.

"Pēc pastaigas pa Liepāju japāņi sacīja, ka mums ir zaļa pilsēta, kurā dzīvo laipni un smaidīgi cilvēki," atstāstīja Jaunatnes centra jauniešu neformālās izglītības koordinators Pāvels Jurs. Viņš papildināja, ka ar ciemiņiem mūsējiem izveidojies ļoti labs kontakts, jo japāņi ir ļoti smaidīgi, atvērti un labi organizēti cilvēki.

Tālie viesi apgalvojuši, ka viņu valstī nav bērnu namu, tāpēc izrādījuši interesi tos apmeklēt Latvijā. Pie Liepājas Bērnu nama iemītniekiem ciemiņi ieradās, cītīgi sagatavojušies – tērpušies tautas tērpos, rādīja savas nacionālās dejas, mācīja origami mākslu un hieroglifus, kā arī bija sarūpējuši dāvaniņas. Parādā nepalika arī mazie liepājnieki, kuri viesus sveica ar šim gadījumam izgatavotu plakātu un pašu darinātiem rokdarbiem, ko pasniedza piemiņai no Liepājas.

Starptautisko jaunatnes attīstības apmaiņas programmu, kuras mērķis ir veidot labāku sapratni un draudzīgas attiecības Japānas un Latvijas jauniešu starpā, īsteno Japānas valdība sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un valsts aģentūru "Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra".