Kurzemes Vārds

16:16 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mana dienasgrāmata

Rudens dāsnums dod spēku
Zita Karlsone,
E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas direktore

Sestdien, 9. septembrī

Daba atkal mūs sāk lutināt ar skaistu laiku. Atvasara! Lai gan nedēļas nogale, tomēr atpūtas vietā sanāk īsta darba diena. Jāpabeidz rakstīt projekts Kultūrkapitāla fondam. Jau divus gadus šādi ar KKF mērķprogrammas starpniecību mūsu skolai izdevies iegādāties tik dārgos mūzikas instrumentus un uzlabot mācībām nepieciešamo materiāli tehnisko bāzi. Tomēr rīta agrumā nepalaižu garām patīkamo gājienu uz tirgu, kas vienmēr ir īpašs rudenī – ar smaržu, dārzeņu, augļu, ogu, sēņu un puķu bagātību. Šajā reizē iegādājos brūklenes – būs ievārījums aukstajos ziemas mēnešos. Pēcpusdienā ar savu vācu aitu šķirnes kucīti Bafiju dodos garākā pastaigā pa brīnišķīgo priežu mežiņu Klaipēdas ielas galā.
Vakarpusē sevi pieteic kārtējais Ērģeļmūzikas festivāla koncerts. Ir gandarījums par tā mākslinieciskā vadītāja Lotara Džeriņa spēju ikreiz nākt ar jaunām idejām festivāla dramaturģijā un filozofijā. Katrs festivāls atnes arī jaunus pārsteigumus klausītājiem. Vakarā iebrauc mūsu skolas viesi – Darmštates Tehniskās universitātes simfoniskais orķestra mūziķi.

Svētdien, 10. septembrī

Beidzot ar ģimeni varu izrauties uz lauku mājām "Ezergaiļi" Podnieka ezera pašā krastā. Skaistā daba nomierina un iedvesmo. Īstais laiks pārlūkot sēņu ražu tuvējā mežā. Tad laiks novākt pēdējo tomātu un gurķu ražu. Šis gads bagāts. Pirmo reizi varu nogaršot pašas stādītās plūmes! Dārzā krāšņi saziedējušas dālijas.

Pirmdien, 11. septembrī

Sākusies ļoti noslogota un rosīga nedēļa. Melngaiļa koncertzālē jau sācies mūsu audzēkņu un vāciešu orķestra mēģinājums kopkoncertam. Uz skatuves – 63 mūziķi. Abi diriģenti – Martins Knells un Dzintars Jurgelaitis – ir satraukti, jo repertuārs sarežģīts, laika kopmēģinājumiem maz. Tomēr šķiet, ka viss būs kārtībā.
Svētdienu mūsu viesi aizvadīja, lai pabraukātu pa Kurzemes jūrmalu – Pāvilostu, Jūrkalni u.c., iepazītos ar Liepāju. Viņi neslēpj prieku un pat sajūsmu par redzēto – jūru, pludmali, pilsētas parku un arhitektūru. Jā, mēs paši ne vienmēr spējam to novērtēt. Vakarā jau esmu skolā, kur iekšpagalmā viesmīlīgi uzņemam savus viesus no Darmštates. Apvienojot skolotāju un audzēkņu resursus, esam saviem vācu viesiem sagatavojuši cienastu. Ai, kā viņiem garšoja arī manis vārītā soļanka! Īstā jautrība sākās, kad darmštatiešiem mācījām latviešu tautas dejas.

Otrdien, 12. septembrī

Uzmanības lokā mēģinājumi un viesu aprūpēšana. Koporķestra saspēle jau skan labi. Katra šāda sadarbība mūs visus bagātina ar jaunu pieredzi un iespaidiem. Jūtamies patiesi gandarīti par vācu draugu neslēpto sajūsmu par mūsu kultūrizglītības sistēmu, pedagogu un audzēkņu profesionālismu. Es turpretī apbrīnoju darmštatiešus, jo viņu spēle orķestrī ir tikai vaļasprieks, jo šo nobriedušo cilvēku ikdienas darbs saistās ar fiziku, ķīmiju, programmēšanu, datorzinībām, vadību un tamlīdzīgām profesijām. Nospēlēt tik sarežģītus skaņdarbus – tas ir apbrīnojami.

Trešdien, 13. septembrī

Parasta ikdiena, tomēr jaukais rudens dod lielāku enerģiju un dzīvesprieku. Šobrīd darbs savā ziņā tiek pakārtots rūpēm par darmštatiešiem. Viņiem noorganizējām vispusīgas ekskursijas, un viesi nebeidz jūsmot par redzēto un izjusto, par kontrastiem – drupām Karostā un sakopto pilsētas centru, arī par jaukajām Liepājas kafejnīcām un garšīgo alu. Šodien abi diriģenti ar orķestri strādāja četras stundas no vietas. Vāciešu kolēģi neslēpa izbrīnu par mūsu bērnu skolas audzēkņu dalību orķestrī un viņu labo sniegumu. Patīkami to dzirdēt.
Vakarā nogurums, bet tomēr noskatos Dombura vadīto raidījumu TV "Kas notiek Latvija?". Nepatīkama sajūta, redzot, kā augstas valsts amatpersonas laipo, vaino žurnālistus par it kā valsts noslēpumu atklāšanu, mēģina spodrināt sava mundiera godu tā vietā, lai sakārtotu likumdošanu un citas valstij svarīgas lietas. Šādi raidījumi nepieciešami, sevišķi priekšvēlēšanu laikā, jo tad var it labi saskatīt un novērtēt politiķus.

Ceturtdien, 14. septembrī

Turpinu darbu pie dažiem skolas šā gada projektiem. Domāju, ka mums izdosies interesanti īstenot Latvijas valsts proklamēšanas dienas svētkiem iecerēto projektu – koncertu "Piemini Latviju", kurā skanēs ne tikai latviešu komponistu mūzika, bet arī Jāņa Jaunsudrabiņa esejas.
Vakarā beidzot notiek rūpīgi gatavotais abu sadraudzības pilsētu apvienotā orķestra koncerts. Jūtamies pacilāti un apmierināti ar paveikto.

Piektdien, 15. septembrī

Šodien pēc otra koncerta Darmštates Tehniskās universitātes orķestra mūziķi dodas uz mājām, solot drīzumā arī savā pilsētā viesmīlīgi uzņemt mūsu orķestra mūziķus.
Darbs skolā ieiet savās ikdienas sliedēs, bet vakarā Latvijas Dziesmu dienas ietvaros Mūzikas vidusskolas jauktais koris "Mare" kopā ar sieviešu kori "Aija" un Mūzikas akadēmijas jaukto kori Latviešu biedrības namā sniedz plašu koncertu. Un kur vēl Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla koncerti!