Kurzemes Vārds

03:57 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

No sestdienas līdz sestdienai

Dzīvot ar pozitīvām domām

Pagājušās nedēļas notikumus vērtē Liepājas tiesas Krimināllietu kancelejas vadītāja Larisa Beļāne
Man kā cilvēkam, kurš dzīvo ar pozitīvām domām un emocijām un cenšas no sevis pa gabalu turēt visu slikto, nedēļa kopumā šķiet ļoti jauka un interesanta. To jaukumu mums sagādāja pati daba, tāpēc pietika pasmaidīt, lai pasaule būtu gaišāka. Tāpēc ir skumji, ja tomēr šo gaišo pasauli sašķoba. Neapšaubāmi tāda bija 11.septembra piemiņas diena, jo pirms pieciem gadiem tik daudz cilvēku gāja bojā Amerikā terora aktu laikā. Atceros: kad pārgāju mājās, ieslēdzu televizoru, es nesapratu – tā ir patiesība vai šausmu filma. Lai gan teikšu atklāti – šis notikums man nav iedvesis bailes lidot ar lidmašīnu. Dzīvoju ar pārliecību, ka man nekas tāds neatgadīsies. Bet, ja būs lemts...
Mūsu pilsētā sarūgtināja notikums ar bērnu rotaļlaukumu – kādam pacēlās roka izpostīt to, ko bērni paši bija veidojuši. Man ir ļoti mīļas jūtas pret bērniem un jauniešiem, man šķiet, ka viņi ir tik jauki, tādēļ es nesaprotu, kā cilvēkiem var traucēt tas, ka aiz loga smejas un sasaucas bērni. Tas taču tik labi, ka viņi mums ir!
Bet pagājušajā nedēļā bija arī ne mazums notikumu, kas patiešām iepriecināja. Varbūt it kā sīkumi, tomēr ir jāpriecājas par katru labu lietu. Man kā sportistei lielu prieku sagādāja mūsu "Liepājas metalurga" bijušais futbolists Viktors Dobrecovs, kurš tagad spēlē Igaunijā un kurš iesita izšķirošos uzvaras vārtus. Malacis! Un tāpat iepriecinoša ir ziņa, ka Rīgā kāds sirmgalvis 91 gada vecumā saņēmis sertifikātu par datorzinību apgūšanu. Kurš teica, ka mācīties var tikai jaunībā? Manuprāt, kaut vairāk būtu tādu cilvēku, kas līdz pat mūža pēdējai dienai mācās ko jaunu, nepaliek uz vietas, bet sevi attīsta. Tas nozīmē, ka cilvēks dzīvo pilnvērtīgi. Tāpat laba ziņa ir valmieriešiem, ka tur atklāta jauna sabiedriskā pirts. Šonedēļ "Kurzemes Vārdā" lasīju, ka arī liepājnieki prasa vairāk pirtu, bet valmieriešiem jau ir!
Un, starp citu, vēl kāda ziņa, kas mani kā tējas cienītāju iepriecina īpaši. Japānas zinātnieki, veicot pētījumus, ir secinājuši, ka dzīvo ilgāk tie cilvēki, kas dzer zaļo tēju. Burvīgi! Jā, dzirdēju gan, skeptiķi jau iebilduši, ka šie pētījumi attiecināmi tikai uz japāņiem, kur ir tīrāka pārtika un daudz kas cits savādāks, bet es ticu, ka arī mums no šīs tējas tiek savs labums.
Vēl man ir prieks, ka šogad cilvēki var no sirds izsēņoties. Bēdīgi tikai, ka vienai sēņotājai šis prieks beidzies letāli. Arī es biju sēnēs, lai gan neesmu kaislīga sēņotāja (kur mana draudzene ierauga 16 baraviku, tur es tikai vienu), vienalga ir prieks. Tikai uzmanieties no ērcēm – mēs mājupceļā noķērām veselas četras!