Kurzemes Vārds

09:02 Sestdiena, 30. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Roberts Velss un Liepājas Simfoniskais orķestris koncertē Rīgā

Indra Imbovica

Vakar Ķīpsalas hallē mūzikas mīļotāji varēja baudīt izcilu klasiskās un modernās mūzikas šovu koncertā "Symphony & Rock".

Rīgā uzstājās viena no pasaulē visvairāk pazīstamām un fascinējošām Zviedrijas mūzikas šova zvaigznēm – 44 gadus vecais pianists, komponists, improvizētājs un dziedātājs Roberts Velss un Latvijā jau iemīļotais, atraktīvais Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Imanta Rešņa vadībā. Koncerta viesu starpā bija arī Grācas operas solists Deivids Makšeins no Amerikas Savienotajām Valstīm, vokālists un sitaminstrumentālists Andris Ērglis (Latvija, Liepāja), čellu virtuozu grupa "Melo–M" (Latvija, Rīga).

Roberts Velss uzsvēra, ka uzstāšanās Latvijā viņam īpaša tieši tāpēc, ka atkal ir iespēja kāpt uz vienas skatuves ar Liepājas Simfonisko orķestri. Kā zināms, Roberts Velss vairākus gadus kopā ar šo orķestri uzstājies Eiropas valstīs, jau 1998.gadā ar savu instrumentālo grupu – arī 6.starptautiskajā pianisma zvaigžņu festivālā Liepājā, bet 2002.gadā šeit sniedza šova koncertu. Šīs sadarbības gaitā radās ideja piedāvāt neaizmirstamu muzikālo baudījumu plašai Latvijas publikai.

Mediju koordinatore Inese Libere atgādināja, ka pirms pāris dienām Roberts Velss koncertējis Lielbritānijā, bet pēc koncertiem Rīgā viņš dosies koncertturnejā pa Skandināviju. Šogad vien mūziķim bijuši 40 koncerti visā pasaulē. Paralēli koncertdarbībai viņš sācis nopietni strādāt pie 2008.gada olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas mūzikas komponēšanas.

Izcila un atraktīva klavierspēle, klasisko melodiju moderns traktējums un populārā mūzika īpašā izpildījumā, vērienīgs šovs, personības šarms, pozitīva enerģija un spēja aizkustināt – tās ir tikai dažas iezīmes, kas raksturo Robertu Velsu un viņa koncertus. Tieši tāpēc tūkstošiem cilvēku – gan pieredzējuši mūzikas gardēži, gan jaunie populārās mūzikas fani, gan vienkārši mūzikas mīļotāji – visā pasaulē Roberta Velsa sniegumu atzinuši par īpašu, virtuozu un emocionāli uzlādējošu.