Kurzemes Vārds

09:09 Sestdiena, 22. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Zilais karogs pludmalē nolaists, sezona beigusies

Sarmīte Pelcmane

Liepājas pludmalē piektdien vakarpusē nolaists Zilais karogs un darbu pārtraucis Glābšanas dienests. Drīz arī sāksies inventāra demontāža, līdz ar to šās vasaras pludmales sezona beigusies, informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Izvērtējot sezonas gaitu, pašvaldības un Komunālās pārvaldes speciālisti uzskata, ka šovasar servisa, drošības un tīrības līmenis pilsētas pludmalē atbilda noteiktajiem starptautiskajiem standartiem.

"Šovasar Liepājas pilsētas pludmale jau sesto gadu pēc kārtas saņēma starptautiskās žūrijas kvalitātes novērtējumu – Zilo karogu. Komunālā pārvalde un citi pašvaldības dienesti kopīgi ar privātuzņēmējiem un iedzīvotājiem visu vasaru šeit nodrošināja nepieciešamo pakalpojumu līmeni," uzsver Vides daļas vadītāja Dace Liepniece.

Dienvidrietumu pludmales zonā pie divām galvenajām izejām Vaiņodes ielas un Liedaga ielas galā ar Vides fonda atbalstu tika izgatavotas un uzstādītas pludmales kartes shēmas. Diemžēl Vaiņodes ielas galā vandaļi to noārdīja. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, ka tur tā notiek regulāri, Vides fonds naudu kartes shēmas atjaunošanai vairs nepiešķīra.

Šovasar pludmalē nav noticis neviens nelaimes gadījums ar traģiskām sekām, atzīmē Glābšanas dienesta vadītājs Kristians Brūvers. Jāpiebilst, ka tieši jūlijā un augustā jūrā ūdens temperatūra bija daudz zemāka nekā parasti šajā laikā, tāpēc arī peldētāju bija mazāk. Tomēr Glābšanas dienestam darba netrūka. Bija peldētāji, kas jūrā devās tad, kad plosījās stiprs vējš un bija augsti viļņi, par ko brīdināja pie Glābšanas stacijas paceltā melnā bumba. Bieži cilvēki peldēja arī tālāk no krasta, nekā atļauj ar bojām apzīmētā robeža. Netrūka tādu, kas veldzi ūdenī sadomāja meklēt iereibuši. Visos šādos gadījumos Glābšanas dienests sniedza palīdzību vai brīdināja par risku, tādējādi, iespējams, novēršot lielāku nelaimi.

Par kārtību un tīrību Jūrmalas parkā un abās pilsētas pludmalēs, kā arī par apmeklētājiem piedāvāto pakalpojumu paplašināšanu rūpējās Komunālās pārvaldes komunālās nozares dienests. Diemžēl, tāpat kā iepriekšējos gadus, Komunālās pārvaldes dienestam regulāri bija jālabo vai jānovērš pludmales inventāra bojājumi – ne tikai norādes, bet arī soliņi, pārģērbšanās kabīnes, gājēju laipas, atkritumu urnas. Sadarbībā ar uzņēmējiem pludmales apmeklētājiem šajā sezonā tika piedāvātas sauļošanās lāvas.

Liela slodze visiem dienestiem bija jāiztur festivāla "Baltic Beach Party" laikā. Pludmali un Jūrmalas parku trīs jūlija dienās apmeklēja apmēram 45 tūkstoši viesu. Dienestiem bija spraigi jāstrādā pat naktīs, lai nodrošinātu tīrību un kārtību.