Kurzemes Vārds

15:32 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

18.novembra koncerts – "Cacao" ziņā

Inita Gūtmane

Lai gan līdz gadumijai vēl mazliet jāpaciešas, taču jau šobrīd var teikt, ka muzikālā ziņā gads bijis daudzveidīgs, notikumiem bagāts. Vasara piedāvāja ne tikai plaši apmeklētus sarīkojumus, bet arī Liepājas mūziķu radītus jaunus hītus, albumu priekšvēstnešus. Visai drīz klajā nāks grupas "Tumsa" labāko dziesmu izlase, skaņdarbus debijas ierakstam pašlaik gatavo puišu apvienība "Nasty Smile". Uz veciem lauriem neguļ arī eksliepājnieki Detlefs un Fēlikss Ķiģelis.

Pavasarī Liepājā radās jauna grupa "Cacao", kura savos pirmajos koncertos spēja piedāvāt plašu savu dziesmu programmu. Arī tā pašlaik ieraksta skaņdarbus, cerot, ka jau pavasarī mūzikas cienītājus varēs iepriecināt ar savu pirmo albumu.

Grupas "Cacao" dalībnieki – Tomass Kleins, Andris Ērglis, Aivars Meijers un Jānis Strazds – nesen atgriezās no Siguldas Skaņu ierakstu studijas, kur sadarbībā ar producentu Gintu Solu ierakstīja divas dziesmas. Viena no tām – "Pazaudēto cerību lauks", kuras teksta autors ir Guntars Račs, bet mūziku sarakstījis Tomass Kleins, šonedēļ jau sāka skanēt radiostacijās. Klausītājiem ir dota iespēja novērtēt jaunās grupas veikumu. Bet otru, rudenīgās noskaņās ieturēto dziesmu mūziķi sola laist tautās tuvākajā laikā.

Jautāti, kāpēc izvēlējušies ierakstīt darbus šajā studijā, kas atrodas patālu no mājām, mākslinieki skaidro, ka liela nozīme bijusi labajām atsauksmēm par studiju un tās novietojumam – gleznainā vietā un klusumā.

"Pašlaik mums top jaunas dziesmas, un notiek to atlase albumam. Paredzams, ka ieraksts varētu iznākt pavasarī. Ir skaidrs, ka tajā būs pilnīgi jauni skaņdarbi, nevis vecu lietu atgremojumi," stāsta grupas taustiņinstrumentālists Jānis Strazds. Un piebilst, ka nekādā ziņā nevēlas sasteigt grupas debijas albuma izdošanu, bet izveidot to pēc iespējas labāku.

Paralēli darbam pie albuma Liepājas mūziķi braukā pa Latviju, iepazīstinot interesentus ar savu daiļradi. "Cacao" spēlēto mūziku vairākkārt bija iespēja dzirdēt vēju pilsētas iemītniekiem – festivālos "Livifest" un ""Līvu alus" dziesmu un jūras svētki". 25.augustā apvienība uzstājās mūzikas klubā "Četri balti krekli" Rīgā, bet 10.novembrī spēlēs un dziedās jelgavniekiem. "Cacao" dalībnieki gandarīti, ka līdz šim par savu izpildījumu dzirdējuši labas atsauksmes. Vairāki ar mūziku saistīti ļaudis norādījuši, ka jūtams kopējais grupas skanējums, nevis tikai atsevišķu cilvēku instrumentu spēle.

"18.novembrī par godu valsts svētkiem notiks mūsu koncerts Latviešu biedrības namā. Sarīkojumā esam uzaicinājuši piedalīties arī vairākus viesmāksliniekus, piemēram, Amber, Aivaru Brīzi, perkusionistu Nilu Īli un citus," sacīja T.Kleins. Koncertu apvienībai piedāvājusi rīkot Liepājas dome. Dzirdēsim gan apvienības jaunās dziesmas, gan jau tautā pazīstamas Kleina kompozīcijas interesantos aranžējumos. Mūziķi skaidro, ka, strādājot pie koncertprogrammas, piedomājuši, lai pavadošais sastāvs būtu neikdienišķs – Liepājā jau pārāk ierastā simforoka skanējuma vietā šoreiz kopā ar "Cacao" un viessolistiem spēlēs pūtēju trio, perkusionists un dziedātājas Amber fona vokālistes. Visi ir augsta līmeņa mākslinieki, tādēļ šo koncertu nesen dibinātā apvienība sola kvalitatīvu, muzikāli svaigu un interesantu.