Kurzemes Vārds

14:55 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uz betona apmales uzsēdina maršruta autobusu
Ita Cērmane

Neierasts skats piektdienas rītā pavērās tiem, kuri brauca pa Brīvības ielu. Laukumā pie degvielas uzpildes stacijas "Latvijas nafta" uz aptuveni 40 centimetru augstās betona apmales bija uzsēdies satiksmes autobuss.
Notikuma vietā "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka Liepājas Autobusu parka satiksmes autobuss "Mercedes Benz" maršrutā Liepāja – Paplaka – Priekule – Vienība bija devies pēc grafika pulksten 6.25. Brīvības ielā pie DUS "Latvijas nafta" autobuss bija strauji pagriezies pa labi, sākusies sānslīde, kāpēc spēkrats uztriecies uz laukuma betona apmales, to daļēji izgāžot. Autobusu parka darbinieki, kas rosījās negadījuma vietā, apsvēra, kā veiksmīgāk nocelt autobusu, un atzina, ka materiālie zaudējumi būs ievērojami, jo spēkratam bojāta apakša. Strādnieki arī neizpratnē grozīja galvas, kā varējusi notikt šāda nelaime. Teodors Vasiļevičs, kurš vadījis autobusu, ir ilggadējs uzņēmuma šoferis. Kolēģi nepieļāva, ka vadītājs varētu būt bijis kunga prātā, drīzāk vīri kreņķējās, vai šoferītim nav palicis slikti ar veselību.
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka negadījums Brīvības ielā noticis ap pulksten 6.30. 1936.gadā dzimušais autobusa "Mersedes Benz" vadītājs stūrējis autobusu pa Brīvības ielu, bet pie DUS izveidojusies avārijas situācija. Pretimbraucošā automašīna veikusi apdzīšanas manevru un, lai izvairītos no sadursmes, autobusa vadītājs bijis spiests strauji griezt stūri pa labi. Sākusies sānslīde, autobuss noslīdējis no brauktuves un uzbraucis betona apmalei.
Policijas informācija rāda, ka autobusā bijuši pasažieri, taču neviens – ne pasažieri, ne šoferis – nav cietuši. Pasažieri ar citu autobusu drīz pēc negadījuma turpinājuši ceļu. Alkohola reibumā šoferis nav bijis.
Policija lūdz atsaukties negadījuma tiešos aculieciniekus – pasažierus vai citus satiksmes dalībniekus, lai precizētu notikušā apstākļus un noskaidrotu transportlīdzekli, kas veicis apdzīšanas manevru, izraisot avārijas situāciju. Policija lūdz zvanīt pa tālruņiem 3404631, 3404602, 3404627 vai vērsties policijā.

Nozog kapu zvanu

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka pa pastu saņemts iesniegums, ka Nīcas pagasta Dzimtenes kapos konstatēta kapu zvana zādzība. Garnadži radījuši materiālus zaudējumus 200 latu apmērā.
Nīcas pagasta pašvaldības policists Andrejs Tapiņš "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka kapsētas zvans nozagts naktī uz 30.augustu. Nākamajā rītā, veicot apgaitu, notikušo pamanījis kapsētas uzraugs. Darbinieks par to ziņojis pašvaldības policistam, kurš savukārt informējis Valsts policiju.
Pašvaldības pārstāvji sadarbībā ar likumsargiem pārmeklējuši gan apkaimē un Liepājā esošos metāla uzpirkšanas punktus, gan vairākas vietas, kas šķitušas aizdomīgas. Diemžēl no zvana nav ne miņas. "Kā ūdenī iekritis," atzina A.Tapiņš. Patlaban neesot arī aizdomu, kur zvans palicis – vai tas aizvests uz citu pilsētu un nodots metāllūžņos, vai arī paslēpts kādā šķūnītī.
Zvans ir gana vērtīgs. Tas izgatavots no bronzas sakausējuma un sver vismaz 100 kilogramu. A.Tapiņš lēš, ka zagļi bijuši profesionāļi un zādzība tikusi plānota – naktī pie kapsētas piebraukts ar automašīnu, un zvans aizvests.
Nīcas pagasta Dzimtenes kapos tā nav pirmā reize, kad pazūd zvans. Jau pērn kapsētas zvans pazudis un joprojām nav atrasts. A.Tapiņš piebilst, ka toreiz skāde gan nav bijusi tik liela – iepriekšējais bijis mazāka izmēra, kuģa zvans.

Kopmītnēs pazūd somiņa

Policijā ar sūdzību vērsusies kāda sieviete, kura 13.septembrī rīta pusē konstatējusi savas rokassomiņas zādzību no akadēmijas kopmītnes telpām, Baseina ielā 9. Somiņā atradušās kredītkartes un pilsones pase.

Kārtējā sadursme Bermuda trīsstūrī

14.septembrī ap pulksten četriem dienā kārtējais satiksmes negadījums noticis tā saucamajā Bermuda trīsstūrī – Brīvības un Cukura ielas krustojumā. Braucot pa Brīvības ielu, automašīnas "Opel Vectra" vadītājs, veicot pagriezienu pa kreisi, izraisījis sadursmi ar "Ford Mondeo", kas brauca pa galveno ielu pilsētas centra virzienā. Cietušo nav.

Atgūst atņemto telefonu

Ceturtdien neilgi pēc septiņiem vakarā Ģenerāļa Baloža ielā pie 1989.gadā dzimuša puiša piegājuši viņam nepazīstami jaunieši un atņēmuši mobilo tālruni. Policijas darbinieki vainīgos drīz atraduši – aizturēti vairāki nepilngadīgi jaunieši, telefons atdots īpašniekam, bet pret zagļiem uzsākts kriminālprocess.

Savāc uz ielas gulošos

Liepājas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika pastāstīja, ka 14.septembrī likumsargiem galvenokārt bijis jācīnās ar velna dziras lietotājiem, kuri dzīrošanai izvēlējušies sabiedriskas vietas, kā arī jāsavāc uz ielas gulošie, kuri bija pārvērtējuši savas spējas grādīgā patērēšanā. Īslaicīgās aizturēšanas telpās atžirgšanai ievietoti seši vīrieši. Visvairāk gulošo savākts pēc astoņiem vakarā – 3.autobusa galapieturā Karostā, pie koncertestrādes "Pūt, vējiņi!" žoga, pie Liepājas dienvidrietumu robežas.

Nosvilst pirts

14.septembrī 15 minūtes pirms pusnakts ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz Dunikas pagastu – ugunsgrēks bija izcēlies Ječos, Vīnogu ielā 96. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja, ka degusi vasarnīca un pirts 60 kvadrātmetru platībā. Cilvēki nav cietuši. Vēl jānoskaidro, kādēļ izcēlās ugunsnelaime – vai pirtīgājēji pārkurinājuši krāsni, vai arī atgadījusies cita ķibele.

Palīdz iekļūt pie bērna

Ceturtdien ap pulksten 22.30 mūsu ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz M.Ķempes ielu 26. VUGD Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja, ka dzīvoklī gulējis astoņus gadus vecs bērns, bet pieaugušie nav varējuši iekļūt tajā, jo bija pazaudētas ārdurvju atslēgas. Glābēji nozāģējuši atslēgas mēlīti un atvēruši durvis.