Kurzemes Vārds

03:53 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skolu direktori sporto jūrmalā

Anda Pūce

Šonedēļ saulainā atvasaras pēcpusdienā sportiskas aktivitātes saviem kolēģiem – 30 skolu direktoriem no Liepājas rajona – bija sagatavojusi Rucavas pamatskolas direktore Dita Role ar savu komandu. Kā jau piekrastes pašvaldībā, sacīkstes notika jūrmalā un bija veltītas zvejniecības tēmai.

"Vispirms ieradāmies skolā, kur apskatījām ne tikai telpas, bet arī skolas apkārtni, tad sekoja ceļojums uz Gaigalu mājām, kur saimnieki kolekcionē dažādas no jūras izskalotas lietas, bet sportošana sākās pie Papes bākas," stāsta rajona Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Elita Malovka. Viņa norāda, ka parasti sporta spēles direktoriem notiek ziemā, bet šoreiz tās pārceltas uz rudeni, taču ziemas sporta veidi tāpēc neizpalikuši – bija arī slēpošana un ragaviņu vilkšana. Kā allaž skolu direktori sagrupējušies trijās, nejauši izvēlētās komandās ar tematiskiem nosaukumiem. Kapsēdes pamatskolas direktora Ginta Plostnieka vadītā komanda saucās "Haizivis", rajona Sporta skolas direktors Dainis Zombergs bija komandas "Asarīši" kapteinis, bet komanda ar mainīgo nosaukumu "Butes" jeb "Plekstes" par līderi izraudzījās jauno Priekules vidusskolas direktoru Ainaru Cīruli.

Pārbaudījumi, kas bija jāiztur, bija dažādi – astoņkāju medības, metot čiekurus, makšķerēšana, jau pieminētā slēpošana, kur bez slēpju salaušanas neesot iztikts, arī dažādas stafetes ar zivju zupas vārīšanu beigās, ekotaka, kuras laikā vajadzēja kolekcionēt dažādus piekrastē atrastus priekšmetus, konkurss kapteiņiem ar degustācijas elementiem, kā arī dažādi atjautības uzdevumi. Balvas par katru disciplīnu arī bija savdabīgas – katrai komandai izsniegtajā burkā par iegūto pirmo vietu ielēja vienu glāzīti no pudeles ar konjaka "Bonaparts" etiķeti, otrās vietas ieguvējiem tika divas glāzītes, bet trešās vietas – trīs. "Tikai beigās izrādījās, ka saudzīgi līdznestajās burkās bija nevis konjaks, bet īsta miežu kafija," pastāstīja E.Malovka. Tomēr viņa pati kā pirmo vietu izcīnījušās komandas dalībniece priecājās par dāvanā saņemto Papes krokodila olu, kas bija īsts arbūzs. Arī individuālās balvas – samteņu un ābolu virtenes, ko direktori saņēma viesu mājā "Bajāri" notikušajā atpūtas sarīkojumā, dalībniekiem ļoti patikušas.

"Pēc inspekcijas kompleksās pārbaudes pagājušajā nedēļā un tarifikācijas, šī bija ļoti patīkama atslodzes diena," atzina arī pārvaldes vadītājs Zigmunds Cinkus. Bet par nākamo sporta spēļu organizatoru tika izraudzīts Vērgales pamatskolas direktors Gints Juriks, kurš centīšoties izdomā neatpalikt no rucavniekiem.