Kurzemes Vārds

21:29 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Jaunumi

Sacenšoties iepazīst pilsētu
Daina Meistere

Pedagoģijas akadēmijas studentiem notika Studentu padomes rīkotās orientēšanās sacensības ar nosaukumu "Skrējiens no Liepājas Universitātes (LiepU) uz Akvaparku". Piedalījās sešas komandas, katrā pa pieciem dalībniekiem, starts tika dots pie akadēmijas, katrā no deviņiem kontrolpunktiem bija jāveic konkrēts uzdevums. Pirmās vietas ieguvēja – komanda ar nosaukumu "Bzzz" saņēma ielūgumu uz "Līvu akvaparku" Rīgā, otro vietu ieguvušie – "Oranžie burbuļi" savu piedalīšanos sacensībās varēja atzīmēt "Dzintara boulingā", spēlējot boulingu, savukārt trešie – "Zaļie zemnieki", kuri saņēma dāvanu karti no ledushalles, kā arī "Jautrās žirafes". Orientēšanās sacensību mērķis bija veicināt akadēmijas studentos sportošanas prieku un reizē dot iespēju labāk iepazīt pilsētu.

Atver dzejas grāmatu "Cerība nākotnei"
Daina Meistere

Līvijas Jukumsones dzejas grāmatas "Cerība nākotnei" atvēršana bija pulcējusi daudz interesentu, tā noritēja ar dziļu ieinteresētību no klausītāju puses un deva emocionālu gandarījumu pašai autorei. Sarīkojuma organizētāja, Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktores vietniece Aina Krauče informēja, ka šajā reizē tas notika nevis pašu mājās – bibliotēkā, bet gan muzeja nodaļā "Liepāja okupācijas režīmos' tāpēc, ka Līvijas Jukumsones mūža jaunības gadi pavadīti apcietinājumā, pēc tam viņa piedzīvojusi izsūtījumu Magadanas apgabalā Tālajos Austrumos. Tādēļ autores dzeja Mārītes Stepiņas lasījumā arī klausītājiem ar dziļu pietāti lika ieklausīties un līdzi izdzīvot gan Līvijas kundzes smago brīžu izjūtas, gan prieku un Dzimtenes mīlestību. Sarīkojumu ar dziesmām kuplināja folkloras kopa "Saknes".

Kartupeļu pabalsts

Saņemta informācija par to, ka Liepājas Krievu kopiena tāpat kā pagājušajā rudenī sniegs palīdzību saviem pensionāriem, izsniedzot viņiem par brīvu kartupeļus. Tie šādā nolūkā iegādāti zemnieku saimniecībās pavisam 5 tonnas. Kartupeļi jau nogādāti pilsētā. Pērn saistībā ar šādas akcijas neizpratni izskanēja replikas par nacionālo diskrimināciju. Kopienas priekšsēdētājs Valērijs Kravcovs atzīmēja, ka kopiena tieši tādēļ arī izveidota, lai tās biedri varētu palīdzēt cits citam, un tajā pieņem dažādu tautību personas.