Kurzemes Vārds

06:55 Svētdiena, 7. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Liepājniekus visvairāk satrauc apkures sadārdzināšanās

Siltās vasaras dienas nu jau aiz muguras, un neizbēgami tuvojas gada aukstākais un tumšākais laiks. Tādēļ portālā liepajniekiem.lv aizvadītajā nedēļā jautājām, kas jums izraisa vislielākās bažas, tuvojoties ziemai. Lielākā daļa jeb 68 procenti lasītāju visvairāk satraucas par apkures sadārdzināšanos, 10 procenti ir nobažījušies par biežo slimošanu, 9 procentus uztrauc nepabeigtie ceļu remontdarbi, bet 13 procenti aptaujāto ne par ko nesatraucas, jo viņi ziemu sagaida ar prieku.

/ Ja netiks samazināta apkures cena, tad ir ļoti lielas bažas. Un, ja vēl dzīvoklis ir auksts, tad cilvēki slimos, īpaši bērni un veci cilvēki.
/ Apkures sadārdzināšanos es uztveru mierīgi – jau sen bija jāpierod, jo tas notiek katru gadu. Nekas nepaliks lētāks. Slimosim arī, zāles būs dārgākas, bet ar to pasaule nebeigsies. Drīz būs atkal pavasaris.
/ Neuztrauc jau pati apkure, bet tas, kā var tik būtiski atšķirties apkures cenas dažādās pilsētās! Un Liepāja ir līderu lomā. Par ko tas liecina?
/ Slimošana. Pašlaik apkures jautājums man nav aktuāls, taču pat tad, kad bija, es lielākoties kreņķējos, ja slimoja meita. Naudu var nopelnīt un par apkuri samaksāt, bet labu veselību nenopirksi ne par kādu naudu. Protams, tas ir mans subjektīvais viedoklis, un es pilnīgi saprotu tos cilvēkus, kam bažas sagādā tieši apkures sadārdzināšanās, jo tā tiešām ir ļoti dārga.
/ Apkures sadārdzināšanās, jo, lai arī ienākumi ir palielinājušies, šķiet, tie nesegs izdevumus, jo 20 procenti pie summas, ko maksājām pagājušajā sezonā, ir daudz. Tracina, ka atšķirībā no citiem komunālajiem pakalpojumiem man nav iespējas regulēt siltumpatēriņu savā dzīvoklī, jo no centralizētā siltummezgla jēga maza. 56 dzīvokļu mājā īrnieku izpratne par to, cik grādu dzīvoklī skaitās silti, krasi atšķiras.
/ Nekas nav sliktāks par aukstumu un sniegu!
/ Ziemai tuvojoties, nav un nevar būt nekā aktuālāka par pieaugušajām siltuma cenām. Sliktus ceļus var apbraukt, slimības var neielaist un apkarot, bet nenormāli rijīgos siltuma monopolistus laikam var vienīgi sākt izšaut. Nekādas civilizētas metodes viņus neiespaido. Jau pagājušajā gadā cenas bija divas reizes augstākas, nekā būtu normāli.
/ "Liepājas enerģija" ir rekets, tikai likumīgs un lielākos apmēros. Ja agrāk reketēja atsevišķus cilvēkus, tad tagad visus. Un interesantākais ir tas, ka neviena organizācija un neviens cilvēktiesību aizstāvis necenšas atmaskot likumīgi nepamatotās siltuma izmaksas un būvniecības likumā noteiktos normatīvos aktus, ko rupji pārkāpj namu pārvaldes siltumpiegādātāji. Mums te ir kārtīgs Sūnu ciems. Kamēr neatradīsies Laimes lācis, nekas nemainīsies.
/ Mani vairāk satrauc nepabeigtie ceļu remontdarbi. Būtu jau labi, ja tos arī nepabeigtu – tad varētu apbraukt, bet trakākais ir tas, ka iesāktos darbus pabeigs jebkurā gadījumā. Laukā būs sniegs līdz ceļiem, bet "Aizputes ceļinieks" un "CTB" mierīgi asfaltu lies! Siltums vismaz tiek patērēts, un mēs to saņemam, bet, kad sāk ceļu segumos tērēt ceļa nodokļu miljonus, tad gan nemaz nav labi.