04:49 Otrdiena, 19. novembris

Futbolisti izrēķinās ar līderiem
Darvas karote medus mucā paliek
Ints Grasis

Aizvakar virslīgas čempionātā "Liepājas metalurga" futbolisti sagrāva galveno pretendenti uz čempionu nosaukumu – "Ventspils" komandu, neļaujot nokaut intrigu cīņā par zelta medaļām.
"Liepājas metalurgs" – "Ventspils" 4:0 (2:0).
"Liepājas metalurgs"
: Spole, Kļava, Zirnis (Žuravļovs 87.), Ivanovs, Surņins, Miceika, Tamošausks (Kecs 77.), Soloņicins, Rimkēvičs (Jemeļins 55.), Karlsons, Grebis.
Vārtu guvēji: "Liepājas metalurgs" – Miceika (32.), Karlsons (45.+3), Kļava (55.), Grebis (73.).
Brīdinājumi: "Liepājas metalurgs" – Tamošausks (12.), Kļava (53.); "Ventspils" – Pokariņins (35.), Ndeki (40.), Dubenskis (58.).

Pirmajās minūtēs "Liepājas metalurgs" spēlēja ļoti aktīvi un radīja vairākus bīstamus momentus pie viesu vārtiem, taču Karlsonam un Rimkēvičam pašā ievadā neizdevās sekmīgi beigt uzbrukumus. Uz brīdi spēle izlīdzinājās, bet tad atkal iniciatīvu pārņēma mājinieki, kas spēles pavedienu neizlaida no rokām līdz pat galvenā tiesneša Kaldmā (Igaunija) mača beigu svilpei.
Ventspilnieki galveno uzsvaru lika uz aizsardzību, liepājnieku vārtus bieži vien nesekmīgi apšaudot no tālas distances. Bet mūsu komandas treneri atšķirībā no spēles ar "Dinaburg" mājas uzdevumu bija izpildījuši lieliski. Pretēji bezjēdzīgiem centrējumiem neveiksmīgajā spēlē ar daugavpiliešiem, sestdien metalurgi daudz vairāk izmantoja arī īsās piespēles un viesu soda laukumā bumbu centās iespēlēt nevis otrajā stāvā, kur saimniekoja "Ventspils" raženais aizsargs Ndeki, bet gan zemāk, un varēja redzēt, ka šāds spēles stils ventspilnieku aizsardzību darīja nervozu. Labajā malā labu saspēli, šaustot pretinieku aizsargus, demonstrēja Tamošausks un Grebis, kas sacensības gaitā regulāri palīdzēja ievadīt uzbrukumus, atvirzoties uz laukuma vidusdaļu, un tikai tad pieslēdzās uzbrukumam. Tamošausks, kas sezonas gaitā vairāk pelnījis kritiku nekā uzslavas, iespējams, nospēlēja savu labāko maču no tiem, kas redzēti Liepājā. Viņa sadarbība ar partneriem un mērķtiecīgās piespēles radīja vienu bīstamu epizodi pēc citas.
Pēc cīņas noilgojies Miceika (trīs spēļu diskvalifikācija) atkal bija aktīvs un 32.minūtē izrādījās visveiklākais ventspilnieku vārtu priekšā. Tamošausks izmantoja vienu no saviem galvenajiem trumpjiem, tālu metot bumbu no sānu līnijas, Ivanovs ar galvu pāri sev piespēli pāradresēja uz pretējo malu Rimkēvičam, kas sita pa vārtiem, un burzmā iestrēgušo bumbu uzmeklēja jau pieminētais Miceika, kritienā to ietriekdams vārtu augšējā stūrī – 1:0.
Uz ventspilnieku radīto pirmo bīstamo momentu pie mūsu vārtiem puslaika izskaņā (Zangarejeva ceļā metās Spole) liepājnieki atbildēja ar skaistu kombināciju, ko noslēdza Karlsons ar iegrieztu apvedošu sitienu precīzi pašā vārtu tālajā stūrī.
Kad 56.minūtē Kļava no vairāk nekā 30 metriem labajā malā izdarīja negaidītu sitienu uz vārtiem un bumba tālajā vārtu stūrī no staba ielidoja tīklā, mača liktenis bija izšķirts. Panākumu iedvesmoti, metalurgi turpināja uzbrukt, bet viesi spēja atbildēt tikai ar pāris bīstamiem momentiem, no kuriem vienā gadījumā mūsu vārtus glāba brīnums, bet citā lieliski nospēlēja Spole. Punktu rezultātam pielika Surņins, kurš, redzot Grebja straujo izrāvienu uz vārtiem, atdeva precīzu piespēli, un mūsu uzbrucējs skaisti ar galvu bumbu raidīja vārtu tālajā stūrī.
Metalurgi par ventspilniekiem bija labāki pēc visiem futbola kritērijiem, tādējādi pierādot, ka liepājnieki par šobrīd galvenajiem pretendentiem uz čempionu titulu nav sliktāki, bet, visticamāk, pat spēcīgāki. Tikai diezin vai tas ir labs mierinājums, ja šogad neizdosies atkārtot pagājušā gada panākumu. Kādēļ spēlē pret "Dižvanagiem" "Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs laukumā sūta labākos futbolistus, kas tikai iepriekšējā naktī ar izlasi atgriezušies no Ziemeļīrijas, bet pēc tam nenovērtē "Dinaburg" spēku, kas sezonas izskaņā pieveikusi gan "Skonto", gan "Ventspili", un mačā pret to sākumā nosēdina uz rezervistu soliņa Surņinu, Soloņicinu, Karlsonu, aizbildinoties ar šiem futbolistiem draudošajām dzeltenajām kartītēm? Kādēļ tad spēlē pret "Ventspili", kad mača iznākums jau bija izšķirts, viņš šos futbolistus nebūt negrasījās nomainīt, domājot par nākamo svarīgo maču šotrešdien Daugavpilī pret "Ditton"?
Protams, uz šiem jautājumiem nebūs jāatbild, ja mums pēdējā brīdī izdosies izraut čempionu kausu no ventspilnieku rokām. Taču diemžēl citi sestdienas spēļu rezultāti mums nav labvēlīgi: "Dinaburg" pieveica "Ditton" (1:0) un "Rīga" – "Jūrmalu" (2:0).
Vēl Kalona jautājums… Viņš, kaut arī bija pieteikts spēlei, nebija atrodams uz rezervistu soliņa. "Varbūt mēs iztiksim bez viņa. Futbolistam ir jāmāk uzvesties…" – tā Benjamins Zelkēvičs.

Komentāri
"Liepājas metalurga" galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– Šai principiālajai spēlei spējām noskaņoties. Motivācija ir pats galvenais. Nedaudz izmainījām taktiku. Labi nospēlējām labajā malā, kurā Tamošausks un Grebis burtiski plosīja pretiniekus. 2.puslaikā jau viss bija izdarīts. Mums bija krietns pārsvars visos komponentos. Labi sevi parādīja gandrīz visi futbolisti. Žēl, ka neuzvarējām iepriekšējo maču. Ja neiegūsim čempionu titulu, tad vismaz parādīsim, ka neesam sliktāki par čempioniem, bet varbūt pat labāki.

"Ventspils" galvenais treneris Romāns Grigorčuks:
– Apsveicu metalurgus ar uzvaru, viņi bija stiprāki, un gūtā uzvara ir likumsakarīga. Ja jūs domājat, ka esmu apbēdināts, maldāties. 0:1 vai 0:4 neko neizšķir. Koļesņičenko draudēja kartīte, tāpēc spēlēja Kasmačovs. Šodien kļūdījāmies pietiekami daudz. Man ir pretenzijas pret sevi, tādēļ cērtiet manu galvu (kazņiķe meņa). Pretenzijas pret spēlētājiem? Tās lai paliek komandas iekšienē.

Turnīra tabula
(spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, vārtu attiecība, punkti)

Miks Kuncītis

Otro uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā izcīnījušas "Liepājas metalurga" dāmas, kas savā laukumā tikai ar minimālu pārsvaru pieveica "LU/US" basketbolistes – 54:53 (21:17, 16:8, 8:17, 9:11).
Mūsu meitenes trešo LSBL spēli aizvadīja pret nosacītu jaunpienācēju komandu šajā turnīra, kuras galveno kodolu veido pērnās sezonas vienības "LU/Kolibri" basketbolistes, to vidū ir arī viena no rezultatīvākām pagājušās sezonas spēlētājām Anete Horelika. Vēl jāmin, ka jaunizveidotās komandas rindās ir arī divas liepājnieces – Kristīne Zuntnere un Svetlana Zitāne.
Lai arī praktiski viss mačs abu komandu izpildījumā aizritēja diezgan mazrezultatīvā spēlē, kur dominēja aizsardzība, iniciatīva piederēja "Liepājas metalurga" basketbolistēm, kas sākumā ieguva pārsvaru arī uz rezultāta tablo. Turpretī viešņas, kurām šajā mačā bija acīmredzamas auguma priekšrocības cīņā par atlēkušām bumbām, pirmajās divdesmit minūtēs īsti nespēja atrast savu spēles pavedienu, tāpēc liepājnieces sekmīgāk apdraudēja pretinieču grozu un, atpūtā ejot, bija ieguvušas 12 punktu handikapu. Tiesa, galvenie notikumi vēl bija tikai priekšā – pēc pārtraukuma mūsējām vairs negāja tik spoži un spēles gaita ievirzījās pretējā gultnē, kur, minūtēm ritot, rīdzinieces pamazām deldēja rezultāta starpību, un pirms izšķirošās ceturtdaļas mūsējām bija vairs tikai trīs punktu pārsvars. Izskaņā nekas būtiski nemainījās – liepājnieces joprojām nevarēja gūt punktus no pustālās distances, tomēr pēdējā minūtē uzvaru "Liepājas metalurga" komandai ļāva nosargāt Lauras Zuzānes precīzais trīs punktu metiens, kas galarezultātā mūsējām deva otro uzvaru šajā sezonā. Rezultatīvākā liepājnieču rindās šoreiz bija Ilze Dukāte ar 11 punktiem, bet Anetes Pinsteres kontā 10 punkti.
"Lai arī sākumā kontrolējām notikumus laukumā, zemais metienu procents situāciju sarežģīja, tomēr labi, ka šo maču izdevās uzvarēt," sacīja Liepājas komandas galvenā trenere L.Alpe–Lūka.
Nākamo maču "Liepājas metalurga" dāmas aizvadīs otrdien Rīgā, kur mūsējo pretinieces būs vienas no pašreizējām turnīra līderēm "RTU/Klondaika" basketbolistes.