Kurzemes Vārds

01:18 Svētdiena, 31. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 22., 23. oktobrī

1926.

Saeimas petīciju komisija saņēmusi daudzas sūdzības no kara invalīdiem, arī liepājniekiem, ka viņi jau ilgāku laiku nav saņēmuši malku. Mežu piešķir valdība, bet par tā izciršanu jāgādā pašvaldībai vai arī ģimenēm, kuras pašas to spēj. Dažiem pilsētas invalīdiem mežs malkai ierādīts pat ap 20 kilometru tālu no dzīvesvietas, pie tam no kritušiem kokiem. Šādas "rūpes" kara invalīdus un viņu piederīgos ļoti apgrūtina un aizvaino.

Indriķis Kārkliņš dzērumā iedrāžas policijas iecirknī, trako, ālējas un trokšņo. Komentārs: pats meklē arestu. Un tur arī nokļūst. Lai izgulētu dzērumu.

Pēc trīs mēnešu ilga pārtraukuma Liepājā beidzot pienāk ogļu krava. To no Dancigas pēc ilgas gaidīšanas atved Latvijas tvaikonis "Spīdola". Pēc ekspertu pārbaudes ogles sāk izkraut.

Tautas namā Suvorova ielā 2 notiek masku balle "ar līdz šim Liepājā neredzētiem gaismas efektiem, jo zāles apgaismošanai uzstādīti prožektori, uguns dzirnavas un citas gaismas ierīces".

1936.

Vairāki lauku iedzīvotāji, kuru bērni apmeklē Liepājas pamatskolas, vērsušies pilsētas valdē ar lūgumu atcelt viņu bērniem skolas maksu. Ņemot vērā, ka bērniem obligātā pamatizglītība bez maksas saņemama vecāku dzīvesvietā, Pilsētas valde dažu vecāku lūgumus noraida, bet dažiem mācību maksu samazina uz pusi.

Saistībā ar K.Barona ielas pārbruģēšanu kopš vakardienas slēgta satiksme no Raiņa ielas līdz Kroņu ielai. Bruģēšanu cer pabeigt līdz 1.novembrim.

1946.

"Kurzemes augļu" kolektīvs šajās dienās pabeigs alus darītavas ēku remontu, pilnīgi atjaunoti jumtu klājumi, iestikloti logi un izdarīti nepieciešamie iekštelpu labojumi. Nākošajā nedēļā limonādes fabrikas vadība dosies uz Kēnigsbergu, lai saņemtu atpakaļ vāciešu nolaupīto alus darītavas iekārtu, kura okupācijas laikā aizvesta uz Vāciju. Mašīnu uzstādīšanu pabeigs vēl šajā gadā, un ar 1947.gadu Liepājas alus darītava uzsāks ražošanu.