Kurzemes Vārds

13:46 Trešdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Kalni atkal aicina slēpotājus

Laikā, kad pie mums pirmais sniegs uzsnieg un tūlīt pat pārvēršas peļķēs, arvien vairāk cilvēku izvēlas doties uz slēpošanas kūrortiem, kur ziemas priekus var izbaudīt visā pilnībā. Pat tie, kas nekad mūžā uz slēpēm nav stāvējuši, slēpot var iemācīties jau pirmajā ceļojumā, tāpēc atliek vien izvēlēties sev tīkamāko veidu, kā līdz šiem slēpotāju kūrortiem nokļūt – ar lidmašīnu, autobusu no Liepājas, slēpotāju līgumreisiem vai doties uz kūrortiem individuāli ar savu personīgo automašīnu.

Šogad piedāvājums kalnu slēpotājiem ir sagatavots, ņemot par pamatu pārsteidzošo faktu, ka latvietis grib slēpot vislabākajā kūrortā un par viszemāko cenu. Balstoties uz šīm klientu vēlmēm, tūrisma aģentūra "Ap sauli" piedāvā pēc iespējas labākus slēpošanas apstākļus visām slēpotāju un snovbordistu grupām – kā iesācējiem, tā pieredzējušiem slēpotājiem. Katru gadu piedāvājuma klāsts tiek paplašināts, un mūsu darbinieki ir gatavi piedāvāt visdažādākos slēpošanas kūrortus ar visplašākajām nakšņošanas, nokļūšanas un atpūtas iespējām. Šoreiz vairāk iepazīstināsim ar ceļojumiem uz slēpošanas kūrortiem, izmantojot lidmašīnas, bet par autobusu braucieniem uz slēpošanas kūrortiem var uzzināt mūsu mājas lapā www.apsauli.lv.

Atliek vien izvēlēties savām interesēm piemērotāko slēpošanas kūrortu.

ITĀLIJA

Livinjo (Livigno) atrodas 1800 m augstumā, 35 km no slēpošanas kūrorta Bormio, pie pašas Šveices robežas. Šajā ciematā ir pavisam 28 pacēlāji, kopējā slēpošanas zona 110 km – ideāla visu kategoriju slēpotājiem un snovbordistiem. Tā ir itāļu freestyle pasaule un snovborda paradīze.Passo Tonale slēpošana ir iespējama kā rietumu tā arī austrumu nogāzēs, līdz ar to saulē iespējams pavadīt visu dienu. Labas iespējas iesācējiem: daudz zilo trašu, kā arī 4 slēpošanas un snovborda skolas, arī slēpošanas bērnudārzs. Viena no nedaudzajām vietām Alpos, kur iespējama heli–sky ārpustrašu slēpošana pa nogāzēm, kuru augstumu starpība ir aptuveni 2000 m un tās sākas ledājos. Piemērots ģimeņu slēpošanai, kā arī kompānijām ar dažādiem sagatavotības līmeņiem.Kronplaca (Kronplatz) ir viens no ērtākajiem un labi izplānotajiem slēpošanas reģioniem Dolomītu Alpos ar augstumu starpību no 1370 m līdz 2275 m. Šis ir arī viens no saulainākajiem Alpu kūrortiem. Slēpošanas trašu sagatavošanas ziņā tas tiek uzskatīts par vienu no labākajiem Itālijā. Katru ziemu šeit tiek veikti jauninājumi, kas uzlabo slēpošanas kvalitāti.AUSTRIJA

Maijerhofena (Mayrhofen) ir Austrijas kalnu slēpošanas kūrortu līderis. Sezonas laikā šeit piedāvā trīs pamatreģionus ar dažādām slēpošanas iespējām: Ahorn (iesācējiem), Penken (vidējā līmeņa slēpotājiem) un Hintertuksas ledājs (pēc speciālistu novērtējuma – pati interesantākā ledāja trase Alpos), tie veido slēpošanas zonu "Ski Zillertal 3000". Maijerhofena atrašanās vieta ir ideāla, lai mācītos slēpot, jo te ir arī skolas un instruktori, kuri var angļu valodā izstāstīt slēpošanas ābeci.Zeldena (Solden) ir viens no lielākajiem Octalas ielejas kūrotiem no Austrijas pašu populārāko ziemas kūrortu saraksta. Šajā kalnu apvidus teritorijā slejas trīs kalnu virsotnes, kuras ir augstākas par 3000 m. Kūrortu uzskata par vienu no labākajiem slēpošanas un snovborda centriem Eiropā. Te izveidotas ne mazāk kā 147 km garas dažādu grūtības pakāpju slēpošanas trases, kurās no novembra līdz maijam tiek garantēta bieza sniega sega.Obergurgla (Obergurgl) ir jauns slēpošanas kūrorts, viens no visaugstākajiem Austrijā. Tas atrodas slēgtā kalnu aizā, līdzās pārejai, kas ved uz Itāliju. Tas pazīstams kā ekskluzīvs kūrorts, uz kurieni atpūsties dodas respektabla publika, kurai patīk komforts un miers. Slēpošanas reģions izceļas ar moderniem ātrgaitas pacēlājiem, tāpēc šeit gandrīz nekad nav rindu.FRANCIJA

Brid le Bena (Brides les Bains) kūrorts – ideāla atpūtas vieta tiem, kas vēlas ietaupīt naudu un vienlaikus slēpot trīs ielejās ar neierobežotām slēpošanas iespējām. Izejot no viesnīcas slēpošanas zābakos, jau pēc 25 minūtēm ar pacēlāja vagoniņu nokļūsiet Meribelā – pacēlāju krustojumā, no kurienes jums būs atvērti visi ceļi uz neskaitāmām slēpošanas trasēm. Pēc slēpošanas atpūtniekiem piedāvā tikko atvērto SPA centru ar termāliem avotiem un minerālūdens baseinu.Meribela (Meribel) centrālā atrašanās vieta sniedz nenoliedzamas priekšrocības tiem, kas šeit dzīvo. Atkarībā no laika apstākļiem, meistarības līmeņa vai vienkārši no sava noskaņojuma slēpotāji var izvēlēties, uz kurieni viņiem slēpot: vai nu pa garām, gleznainām meža trasēm, vai pārbraukt uz "bagātnieku trasēm" Kurševelā, vai arī doties uz sniegotajiem laukiem. Kopš pagājušā gada visi pacēlāji ir aprīkoti ar jaunu free hands sistēmu. Starp ciematiem kursē bezmaksas autobuss, bet slēpotāji no vienas kūrorta daļas uz otru var viegli pārvietoties ar pacēlāju palīdzību.Tignes (Tigne) devīze – "360 slēpošanai!". Kur tikai skaties, visur kalni, trases un pacēlāji! Augstā kūrorta atrašanās vieta nodrošina lieliskas kvalitātes noturīgu sniega segu, tāpēc to pamatoti dēvē par slēpošanas paradīzi. Tignes kalnu slēpošanas trases kopā ar blakus esošo kūrortu Val d Izeru veido vienotu slēpošanas apgabalu ar kopējo platību 10000 ha. Te ir viss, lai katrs slēpotājs vai snovotājs justos kā karalis: 300 km apstrādātas trases, 9 slaloma un 2 frīstaila stadioni, 2 rampas, 2 snovborda parki, free ride mācību nogāze, kā arī 5 bezmaksas pacēlāji iesācējiem. Tāpat viesi var izbaudīt nakts slēpošanu ar pusnakts nobraucienu prožektoru gaismā.ANDORA Andora ir vissaulainākais kalnu slēpošanas kūrorts Eiropā. Sezona šeit sākās decembrī un turpinās līdz aprīļa vidum. Naktī gaisa temperatūra noslīd zem nulles, bet dienā sasniedz pat +10C. Šī pundurvalstiņa Pireneju kalnu grēdā piesaista atpūtniekus arī ar savām beznodokļu cenām Andoras veikalos.