Kurzemes Vārds

20:59 Otrdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Nākotnē skatos cerīgi
Jānis Gailis,
valsts aģentūras "Mājokļa aģentūra" Kurzemes reģionālās vienības vadītājs, 7.Saeimas deputāts

Šodien darbu sāk Latvijas Republikas 9.Saeima. Ļoti priecājos par to, ka ir zināma valdības pēctecība, kas tai arī uzliek lielāku atbildību. Priecājos arī par to, ka valdību turpinās vadīt Aigars Kalvītis, kurš vēlas izveidot stipru, rīcības spējīgu valdību, kā ceturto partneri tās veidošanā iesaistot apvienību "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, partiju, kuru arī es pārstāvu. 59 balsis pozīcijā valdības darbam ļaus būt daudz stabilākam nekā uz robežas esošā 51 balss. Esmu pārliecināts, ka nākamajos četros gados būs iespēja un tiks veikts daudz pozitīva, lai attīstītos mūsu valsts un tajā tiktu sakārtoti daudzi procesi.

Lielas problēmas pašlaik rada darbaspēka, arī intelektuālā darbaspēka aizplūšana no valsts. Ir problēmas ar nodarbinātības jautājumiem valstī. Daudz problēmu ir arī sociālajā jomā. Šeit domāju par visu iedzīvotāju ienākuma līmeni, pensiju līmeni, arī par cilvēku sadzīves apstākļu uzlabošanu. Esmu gandarīts, ka jau iepriekšējā valdība bija pieņēmusi un jaunā valdība noteikti turpinās valsts atbalsta programmu dzīvojamo māju renovācijai un valsts atbalstu pašvaldībām municipālā dzīvojamā fonda izveidošanai. Pēc privatizācijas pašvaldību dzīvojamais fonds ir samazinājies līdz minimumam, bet rindas pēc dzīvokļiem garas.

Ļoti daudz darāmā jaunajai Saeimai un valdībai būs Eiropas Savienībā – aizstāvot mūsu valsts un mūsu uzņēmēju intereses. Kaut vai no Eiropas struktūrfondiem piesaistot līdzekļus dzīvojamo māju renovācijai. Daudz darāmā cīņā par to, lai Eiropas Savienības normatīvie akti, kas ir pārāk nežēlīgi un pārāk ierobežojoši gan lauksaimniecībā, gan citās jomās, vairāk atbilstu mūsu vēsturisko ražošanas jomu un tradīciju saglabāšanai. Francijai taču neviens nediktē, kā raudzēt vīnu, bet mums, kā audzēt cukurbietes, gan. Īpašu uzmanību gribētu pievērst vienai lietai. Proti, lai Latvija kļūtu enerģētiski mazāk atkarīga no citām valstīm. Jo enerģētika ir tā joma, caur kuru faktiski nosaka varu valstī. Mums jāmēģina iedzīvināt idejas par dažādu vietējo resursu izmantošanu, par kopējo atomelektrostacijas būvi Baltijā. Šodienas atomstacijām ir augsta drošības pakāpe, un no tās baidīties nevajadzētu. Mums valstī ir daudz citu paaugstinātas bīstamības objektu, piemēram, automašīnas uz ceļiem. Bet vai tādēļ nebrauksim? Lielāku vērību jaunajai valdībai vajadzētu veltīt izglītības jomai: jāturpina paaugstināt izglītības jomas darbinieku algas un jāpanāk, lai Latvijā valsts skolās mācības notiktu valsts valodā. Vēl lielāku uzmanību vajadētu pievērst tūrisma industrijas attīstībai. Šī nozare ir jebkuras valsts attīstības virzītājspēks.

Uzskatu, ka šodien tapusī jaunā valdība varētu būt pirmā valdība atjaunotās Latvijas vēsturē, kura nostrādās visus četrus tai atvēlētos gadus. Tāpēc nākotnē skatos cerīgi.