Kurzemes Vārds

20:07 Otrdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vienlīdzīgāki par vienlīdzīgajiem

Šodien, 9.Saeimas pirmajā darba dienā, varētu tikt apstiprināta valdība, ja vakarā šim mērķim, kā iepriekš paredzēts, tiktu sasaukta parlamenta ārkārtas sēde. Visticamāk, tā arī notiks, jo kopš vēlēšanu rezultāta apstiprināšanas brīža nav bijis neskaidrību, kādas partijas varētu veidot valdības kodolu un pat kas būs valdību veidojošais premjers.

Tomēr skumdina, ka valdības veidošanas karstākajā brīdī tieši Liepājas rajona Aizputes pilsēta iekļuvusi Centrālās vēlēšanu komisijas melnajā sarakstā un ierosināta krimināllieta, apšaubot vēlēšanu rezultātus, proti, izteiktas aizdomas, ka Aizputes vēlētāju vārdā kāds cītīgi licis krustiņus vienam kandidātam – Aizputes domes priekšsēdētājam Pēterim Hankam.

Te nu gan jāsaka – maz ticams, ka CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars būtu tik cītīgi pētījis daudzos biļetenu tūkstošus, lai spētu pamanīt īpatnības krustiņu iezīmēšanā atsevišķās listēs. Vairāk liekas, ka te uzticamību ar stukačošanu mēģinājis graut kāds Saeimā neticis konkurents, iespējams, pat no paša P.Hankas partijas nākušais, jo varbūt minētā kandidāta priekšvēlēšanu kampaņā izskanējušais aicinājums likt pretī viņa vārdam krustiņu, bet pārējos sarakstā svītrot, izraisījis dusmas partijas biedros.

Lai nu kā būtu, taču tā ir mazāka bēda, salīdzinot ar divu partiju nodomu apstrīdēt vēlēšanu rezultātus Eiropas Cilvēktiesību tiesā, uzskatot, ka uzvarējušās partijas pārkāpušas pašu pieņemtos priekšvēlēšanu kampaņas noteikumus un pa apkārtceļiem pārsniegušas noteikto priekšvēlēšanu kampaņā tērējamo līdzekļu summas.

Nav zināms, ko Latvijas politiskā elite darītu, ja ECT tiešām atzītu vēlēšanu rezultātus par nederīgiem, bet pārsteidz valdošo politisko spēku pašpārliecinātība, demonstrējot varu un nesatricināmo pārliecību, ka varas partijām atļauts vairāk nekā politikas jaunpienācējiem, gluži kā pārfrāzējot Orvela recepti – visi ir vienlīdzīgi, bet daži – vienlīdzīgāki… Vai tas galu galā nav nopietns drauds mūsu demokrātijai?

Sarmīte Pelcmane