Kurzemes Vārds

20:23 Otrdiena, 11. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Konfiscēta pusotra tonna vella dziras
Ita Cērmane

Šā gada 10 mēnešos mūsu pilsētā un rajonā Valsts policija un Pašvaldības policija konfiscējusi pusotru tonnu nelegālā alkohola. Piemērots naudassods 7214 latu apmērā. Pieķerts arī ievērojams skaits nelegālā alkohola biznesmeņu. Viens no viņiem, kas glabājis atšķaidītu spirtu, nule kritis policijas nagos.
Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute informēja, ka 3.novembrī Pašvaldības policijas Analītiskā dienesta darbinieki, pārbaudot saņemto informāciju par nelegālā alkohola tirdzniecību, pie mājas Vītolu ielā 12/16 aizturējuši vīrieti, kurš bija iegādājies 200 gramu nelegālā alkohola. 1950.gadā dzimušajam Valdim sastādīts protokols par nelegālā alkohola iegādāšanos. Savukārt, pārbaudot 10.dzīvokli, kurā vīrietis bija iegādājies nelegālo alkoholu, konstatēts, ka Elza F. uzglabā 10 litru trauku ar 8,8 litriem nelegālā alkohola un vienu 7 litru trauku ar 3 litriem atšķaidīta spirta. Uzsākta administratīvā lietvedība par nelegālā alkohola tirdzniecību un uzglabāšanu.
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki šā gada 10 mēnešos kopumā reģistrējuši 163 nelegālā alkohola ražošanas, realizācijas, pārvadāšanas, piegādāšanas, glabāšanas un iegādāšanās gadījumus (2005.gadā – 159), informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. No tiem Vecliepājā – 30, bet Jaunliepājā – 34. Ekonomikas policija reģistrējusi 26 gadījumus, Priekules likumsargi – 25, Aizputē – 23, Grobiņā – 25. Administratīvā lietvedība uzsākta 70 gadījumos, noformēti 133 protokoli. Naudassods piemērots 7214 latu apmērā. Izteikti 15 brīdinājumi, ierosināti 17 kriminālprocesi. Kopumā atsavināti 1357,4 litri nelegālā alkohola un 7940 litru brāgas. Liepājas pilsētā atklātas 8 ražotnes, rajonā – 3.
Pašvaldības policijas darbinieki šā gada 10 mēnešos konfiscējuši vairāk nekā 400 litru nelegālā alkohola. Bez pārkāpumiem nav bijis arī oktobris. Pēc I.Mikutes teiktā, oktobrī apsekotas 40 adreses, piecās vietās konstatēti pārkāpumi. Par nelegālā alkohola pārvietošanu uzsāktas 3 lietvedības. Pārkāpums konstatēts arī kādā tirdzniecības vietā. 20.oktobrī pulksten 23.10 SIA "Grasi" veikalā, Mežu ielā 29, pārdevēja pārdevusi pudeli šampanieša. Sievietei sastādīts protokols par alkohola tirgošanu pēc pulksten desmitiem vakarā.

Uzziņai
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki šā gada 10 mēnešos:
reģistrējuši 163 nelegālā alkohola ražošanas, realizācijas, pārvadāšanas, piegādāšanas, glabāšanas un iegādāšanās gadījumus (2005.gadā – 159);
administratīvā lietvedība uzsākta 70 gadījumos;
noformēti 133 protokoli;
naudassods piemērots 7214 latu apmērā;
izteikti 15 brīdinājumi;
ierosināti 17 kriminālprocesi;
atsavināti 1357,4 litri nelegālā alkohola un 7940 litru brāgas;
Liepājā atklātas 8 ražotnes, rajonā – 3.
Itas bildes – novembris 2006
Reibumā pārsit galvu

5.novembrī ap pusdesmitiem rītā Liepājas Centrālajā slimnīcā ievietots 1942.gadā dzimis vīrietis, kurš stiprā alkohola reibumā pirms tam ticis nogādāts atskurbšanas telpā, kur viņam konstatēts galvas sasitums, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Vīrietis ievietots Reanimācijas nodaļā novērošanai, savukārt policija noskaidro, kur un kādos apstākļos viņš traumu guvis.

Kaimiņu suns sakož meiteni

4.novembrī ap pussešiem vakarā Lažas pagastā pie Gravu mājām 1990.gadā dzimušai meitenei kājā iekodis liels, melns suns. Dzīvnieka saimniece esot meitenes kaimiņiene.

Tā nav pirmā reize, kad mūsu pilsētā vai rajonā no suņu uzbrukumiem cieš garāmgājēji. Pagājušajā pavasarī kāds bezsaimnieka suns gājējus sakoda Jaunliepājā – cieta pusaudze un jauns vīrietis, kuriem nācās saņemt potes pret trakumsērgu. Bet pirms vairākiem gadiem kaimiņu suns sakoda kādu zēnu Dunalkas pagastā, un puikam nācās ilgi ārstēties.

Grib par velti uzposties

Svētdien ap pusčetriem dienā veikalā "Daina", Emīlijas ielā 3, aizturēts 1990.gadā dzimušais Jevgēnijs, kurš centies iznest šampūnu, dezodorantu un dušas želeju, par precēm nesamaksājot 21,55 latus. Preces nebojātas atdotas veikalam.

Aiztur kokteiļu zagļus

5.novembrī īsi pirms pieciem vakarā veikalā "Narvessen", Zivju ielā 2, iegājuši seši pusaudži un paņēmuši divas pudeles alkoholisko kokteiļu par 1,70 latiem. Četri no aizdomās turētajiem – Lauris (dzimis 1993.gadā), Mārtiņš (1993), Dzintars (1992) un Intars (1993) aizturēti. Turklāt Dzintars izpelnījies arī administratīvo pārkāpumu protokolu par sīko huligānismu, jo pēc aizturēšanas lamājies necenzētiem vārdiem.

Kunga prātā nemāk uzvesties

6.novembrī dažas minūtes pēc pusnakts Krūmu un Namdaru ielas krustojumā 1978.gadā dzimušais Iļja un 1977.gadā dzimušais Antons reibumā huligāniski uzvedušies un lamājušies necenzētiem vārdiem, kā arī nav pakļāvušies policijas darbinieku prasībām. Par to noformēta virkne protokolu – par sīko huligānismu, par nepakļaušanos, par atrašanos reibuma stāvoklī sabiedriskā vietā atkārtoti gada laikā. Antonam uzrakstīts protokols arī par speclīdzekļa – gāzes pistoles aprites kārtības pārkāpšanu. Gāzes pistole atsavināta.

Laupītājus nodod prokuratūrai

Augusta beigās un septembra sākumā Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē tika reģistrēti smagi noziegumi – laupīšanas grupā. Pielietojot vardarbību pret cietušajiem, bija nolaupītas somas, mobilie telefoni un nauda. Par upuriem bija izraudzīti iereibuši vīrieši, kuri vēlās vakara stundās uz ielas atradās vieni. Laupīšanas notika Rīgas, Autoru un Kroņu ielā.

Policija prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi krimināllietu, kurā apvienotas trīs epizodes, informēja Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse. Veicot operatīvās meklēšanas darbību kompleksu, Kriminālpolicijas darbiniekiem izdevies noskaidrot aizdomās turamās personas, kā arī atgūt daļu no nolaupītajām mantām.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka uzbrucēji nav liepājnieki, bet gan Jelgavas un Saldus iedzīvotāji. Arī aizturēšana notikusi Jūrmalā un Jelgavas rajonā. Par noziedzīgajiem nodarījumiem aizdomās tiek turētas trīs personas – 1989.gadā dzimušais Renārs, 1985.gadā dzimušais Oleksandrs un 1984.gadā dzimušais Rolands. Pēdējie divi jau agrāk tiesāti. Prokuratūrā aizdomās turētajiem uzrādītas apsūdzības.

Divreiz dienā – atskurbtuvē

Pagājušās nedēļas nogalē Liepājas Pašvaldības policijas īslaicīgās aizturēšanas telpās dzēruma izgulēšanai ievietoti 17 vīrieši un viena sieviete, informēja Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Viens no klientiem – 1947.gadā dzimušais Kazimirs 5.novembrī atskurbtuvē pamanījies nonākt divas reizes – dažas minūtes pirms pulksten trijiem dienā, kā arī drīz pēc pirmās brīvlaišanas – īsi pirms astoņiem vakarā.

Īssavienojuma dēļ aizdegas gulta

Svētdien ugunsnelaime izcēlusies Aizputē. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes inspektore Rita Seļezņeva pastāstīja, ka koka vienstāva dzīvojamās mājas istabā, Kalvenes ielā 2, gultā dedzis matracis. VUGD speciālisti noskaidrojuši, ka ugunsnelaime izcēlusies elektroīssavienojuma dēļ.