Kurzemes Vārds

11:17 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Bruģakmeņi pazuduši bez pēdām

"Kurzemes Vārds" jau rakstīja, ka pirms nedēļas Ludviķa ielā pie 23. un 25. nama no ietves vairākos piegājienos pazuda aptuveni pussimta kalto bruģakmeņu. Pārvietošanās tumšajā laikā ir bīstama, un abu šo namu pagalmos iebraukt nav iespējams. Vietējie iedzīvotāji ir sašutuši, bet redakcijai zvanīja kāds liepājnieks, kurš teica, ka nozagtie bruģakmeņi varētu būt kādas privātmājas sētā Franču ielā.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse informēja, ka policijas darbinieki pārlūkojuši norādīto vietu. Konstatēts, ka Franču ielas 7.nama pagalmā esošie akmeņi nav no Ludviķa ielas pazudušie. Līdz ar to policijā pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Auto uzsēžas uz apmales

7.novembrī pusseptiņos rītā slidenās brauktuves dēļ mūspusē noticis kārtējais satiksmes negadījums. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka 1968.gadā dzimis transportlīdzekļa "Mersedes Benz" vadītājs, stūrējot spēkratu pa Liepājas – Rīgas šoseju, Vecpils pagastā pie virziena maiņas pa kreisi nebija ņēmis vērā ceļa seguma stāvokli un laika apstākļus, nebija izvēlējies drošu braukšanas ātrumu un nobraucis no ceļa. Par laimi, auto nebija apgāzies, bet atdūries pret šķērsli – ceļa drošības nožogojumu. Cilvēki nav cietuši, tikai nācies meklēt smagāku tehniku, kas transportlīdzekli nostatīja atpakaļ uz brauktuves.

Nospārda suni

7.novembrī ap puspieciem dienā Pulkveža Brieža ielas 8.nama kāpņu telpā 1966.gadā dzimis vīrietis spēris kādas kundzes sunim. Dzīvnieks nobeidzies. Policija par notikušo uzsākusi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 20. nodaļas – par noziedzīgu nodarījumu pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību. Tiek noskaidroti notikušā apstākļi. Tas mūsu pilsētā nav pirmais gadījums, kad tiek konstatēta cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem.

Notriec stirnu

7.novembrī ap pussešiem vakarā automašīnas "Toyota Corolla" vadītāja braukusi Durbes novadā pa Rīgas – Liepājas šoseju, bet 177.kilometrā uzbraukusi uz ceļa pēkšņi uzskrējušai stirnai. Dzīvnieks aizbēdzis mežā.

Izvairoties no sadursmes, sabojā auto

Otrdien ap pusseptiņiem vakarā automašīnas "Škoda Roomster" vadītājs stūrējis spēkratu pa Pulvera ielu, virzienā no O.Kalpaka uz Cukura ielas pusi, bet krustojumā ar Ventspils ielu viena no pretimbraucošajām automašīnām veikusi apdzīšanas manevru, iebraucot pretējā braukšanas joslā. Automašīnas "Škoda" vadītājs, lai izvairītos no sadursmes, strauji bremzējis, kāpēc sabojājis savu spēkratu, uzbraucot drošības saliņai.

Iekāro dzeramo un guļamo

Turpinās zādzību mēģinājumi no tirdzniecības vietām. Otrdien topā bijuši dzeramie un guļamie. Dažas minūtes pēc desmitiem rītā tirdzniecības namā "Kurzeme", Lielajā ielā 13, aizturēti 1992.gadā dzimušie Kims un Oļegs, kuri no veikala "Leader Price" mēģinājuši iznest kafiju, par to nesamaksājot 2,54 latus. Bet ap pulksten 23 no veikala "Maxima", Klaipēdas ielā, 1950.gadā dzimusī Marija centusies iznest degvīnu, par to nesamaksājot 1,29 latus. Desmit minūtes pirms pusnakts turpat aizturēts 1978.gadā dzimušais Deniss, kurš vēlējies tikt pie guļammaisa, nesamaksājot 2,99 latus. Preces nebojātas palikušas veikalos.

Aiztur metāla zagli

7.novembrī pulksten 12.15 akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" teritorijā, Brīvības ielā 93, aizturēts 1966.gadā dzimušais Aivars, kurš centies no uzņēmuma iznest 13,5 kilogramus nerūsējošā metāla.

Huligāniski uzvedas veikalā

Valsts policijas darbinieki otrdien ap pulksten 10.30 saņēmuši izsaukumu uz veikalu "Elvi", E.Tisē ielā, kur 1979.gadā dzimušais Sergejs lamājies, draudējis darbiniecei un grūstījies. Sergejs notikuma vietā aizturēts, viņam noformēts protokols par huligānismu.

Sūdzas par mazmeitas apzagšanu

Policijā ar sūdzību vērsies kāds liepājnieks, ka 7.novembrī ap pustrijiem dienā pie veikala "Vītoli" apzagta viņa mazmeita. 1998.gadā dzimušajai meitenei Aleksejs, kas ir gadu par viņu vecāks, esot nozadzis mobilo telefonu "Nokia", radot materiālus zaudējumus 40 latu apmērā.

Iereibuši velosipēdisti rada bīstamas situācijas

7.novembrī policijai nācies aizturēt vairākus iereibušus velosipēdistus, kuri, braukdami kunga prātā, radījuši bīstamas situācijas.

Viens no velosipēdistiem izraisījis avāriju. Liepājas Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse pastāstīja, ka ap pusastoņiem vakarā velosipēda vadītājs – 1943.gadā dzimušais Aleksejs braucis pa Liepājas – Klaipēdas šoseju, bet 6.kilometrā (virzienā no Nīcas uz Liepāju) pie straujas braukšanas virziena maiņas pa kreisi, nebija pārliecinājies par manevra drošību un izraisījis sadursmi ar automašīnu "Opel Astra". Neviens nav cietis, taču pēc sadursmes atklājies, ka Aleksejs velosipēdu pa šoseju stūrējis 1,73 promiļu reibumā.

Pašvaldības policijas darbinieki tajā pašā dienā neilgi pēc pulksten pieciem dienā, patrulējot Brīvības ielā, ievērojuši velosipēdistu, kurš braucis nepārliecinoši, informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute. Tā kā vīrietis bijis iereibis un traucējis autotransporta satiksmi, viņš aizturēts un nodots Ceļu policijas darbiniekiem.

Atgādināsim, ka velosipēda vadītājs arī ir satiksmes dalībnieks, kuram nav atļauts kunga prātā stūrēt braucamo. Kā jau iepriekš "Kurzemes Vārdam" norādījuši Ceļu policijas darbinieki, iereibis velosipēdists ir pat bīstamāks par autobraucēju, jo viņam, braucot ar transportlīdzekli, kas aprīkots tikai ar diviem riteņiem, stingri jānotur līdzsvars. Turklāt arī velosipēdistiem un mopēdistiem par braukšanu reibumā likums paredz sodu. Tiesa gan, tas nav tik bargs kā autovadītājiem, kad ne tikai jāmaksā naudassods un tiek atņemtas tiesības, bet vēl jāizcieš administratīvais arests. Velosipēdistiem un mopēdistiem par braukšanu reibumā piemēro naudassodu 20 līdz 30 latu apmērā.