Kurzemes Vārds

17:25 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Tas notika Liepājā 9.novembrī

1926.

Līdzšinējais Polijas konsuls Liepājā Mišels Svirskis atstājis savu amatu un konsulāta vadību no 8.novembra pārņēmis konsuls Alfs Pomians.

Lankovska koloniālpreču veikalā, Krūmu ielā Nr.1, vakarā ap pulksten 19 ienāk kāds jauns vīrietis, izsaucoties: "Še jums kurpes!" Tad vienā mirklī izkrata maisu ar 13 pāriem sieviešu kurpju. Tās ir ražotas Jakobsona kurpju fabrikā Rīgā, Marijas ielā Nr.1. Atstājis kurpes veikalā, viņš metas pa durvīm ārā un nozūd tumsā. Uzsākta izmeklēšana.

Bērnu draugu biedrība nodibinājusi skolēnu mandolīnu orķestri. Pamatskolu audzēkņi, kā zēni, tā meitenes, kuru vecākiem iespējams iegādāties mūzikas instrumentus – mandolīnu vai ģitāru, var pieteikties 2.latviešu pamatskolā, Baznīcas ielā 7. Paredzēta arī iesācēju grupas veidošana, taču vēlama jau māka spēlēt šos instrumentus.

1936.

Herberts Cukurs lido uz Tokiju. Pēdējās ziņas: "Lidotājs ar savu lidmašīnu "Trīs zvaigznes" nolaidies Karači Indijas rietumos. Sarunā ar korespondentu viņš stāsta, ka dienvidos no Linghahes, Persijā, viņa lidmašīnas benzīna tvertne dabūjusi sūci un 10 minūtēs iztecējusi tukša, tādēļ lidotājs bijis spiests nolaisties neapdzīvotā tuksnesī. Cukuram palikusi tikai viena pudele ūdens. Paņēmis to līdzi, viņš veselu dienu gājis kājām uz Linghahu, bet no turienes kamieļa mugurā ar jaunu benzīna krājumu atgriezies pie savas lidmašīnas. Šīs klizmas dēļ Cukurs uzkavējies Persijā trīs dienas. Pēc neliela lidmašīnas remonta viņš cer rīt pēcpusdienā izlidot no Karači tālāk uz Džodpuru. Savu galamērķi Tokiju lidotājs domā sasniegt novembra beigās vai decembra sākumā."

1946.

Liepāja svētku ugunīs. Laikraksts raksta: "Vecliepājas ugunsdzēsēju stacijas tornī daudzkrāsainā gaismā mirdz Oktobra Sociālistiskās revolūcijas gadadienas skaitlis, daudzu degošu elektrisko spuldžu veidots. Turpat, Avotu ielas galā, Valsts politehnikuma fasādē pakāpeniski iedegas un nodziest jauki veidota elektromontāža. Pāri Uzvaras laukumam pasta ēkas jumtā iemirdzas krustotas zibenīgas šautras. Piena un gaļas kombinātu izgaismo prožektoru stari, kas atblāzmojas ostas ūdeņos. Jaunus transparentus un simboliskus veidolus redz arī pie pasažieru stacijas, "Sarkanā metalurga", Gāzes fabrikas un citur."