Kurzemes Vārds

17:05 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Vēstuļu akcija

Labrīt, te pastnieks!

Ir septiņi no rīta, un pie ārdurvīm atskan zvans. Vēlreiz, otrreiz. Viņš vienmēr zvana divreiz... "Labrīt! Pastnieks!" – dzirdu aiz durvīm un zinu, ka tūlīt ieraudzīšu smaidošu, mundru pastnieku ar jauno žurnāla numuru. Tas nemaz neietilpst viņa pienākumos – atdot žurnālu tieši rokās abonentam, taču mūsu pastkastīte ir ielas pusē un viegli atverama lasītkāram garnadzim, tāpēc savā rīta skrējienā pastnieks atrod minūti laika, lai, kā pats saka, naktī varētu mierīgi gulēt.
Reizēm mājās pārrunājam, vai nepielikt kārtīgu, drošu pastkasti, lai nav jālec no gultas sestdienas rītā tik agri, bet tad, iespējams, nekad tā arī nesatiktu SAVU pastnieku, nedzirdētu viņa dzirkstošo "Labrīt!". Bet nu – diena ir sākusies ar smaidu, un es jau zinu, ka pēc mēneša atkal gaidīšu šo agro zvanu pie ārdurvīm.
Tāpēc mans PALDIESVĀRDS lai ceļo pie Abonēšanas centra "Diena" pastnieka Aivara Grickus.
Gundega Briede

Viņi – no Nīcas

Gribu pastāstīt par diviem ļoti labiem un atsaucīgiem cilvēkiem Nīcas pagastā. Nezinu, vai vēl kaut kur ir tik labs un saprotošs cilvēks kā Nīcas pagasta priekšsēdētājs Agris Petermanis. Nekad neko neatteiks, uzklausīs un palīdzēs, kur vien var. Un es esmu ļoti, ļoti pateicīga Petermaņa kungam. Lai vairāk būtu mums tādu cilvēku!
Otrs labākais cilvēks man ir manas ģimenes dakterīte Una Malkeviča, kuru var sazvanīt jebkurā diennakts laikā, ja esi slims. Nekad neatteiks. Vai būs lietus, sniegs, putenis, vienalga būs pie slimnieka. Laipna, iejūtīga, saprotoša. To es saprotu, ka dakterīte devusi Hipokrata zvērestu palīdzēt cilvēkam. Kaut gan to nevar sacīt par visiem dakteriem.
Ella Kaņivega

Vadītāja, kuru ciena

Gribam pastāstīt par pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" vadītāju Valentīnu Balceri, kura savus pienākumus pilda no 1982.gada, t.i., jau 24 gadus. Visi iestādes darbinieki uzskata, ka mums ļoti paveicies – strādāt šāda cilvēka vadībā. Vadītāja, pildot darba pienākumus, nevērtē savus pedagogus vai tehniskos darbiniekus pēc aprakstītajiem papīra kalniem vai izglītības dokumenta, bet gan pēc katra atbildības izjūtas, pēc reāli padarītā darba.
Valentīna pati ir laba pedagoģe – gudra, stingra, bet saprotoša. Viņa ir radoša personība, kura vienmēr gatava pārmaiņām un nekad nezaudē humora izjūtu. Vadītāja ir izpalīdzīga māte un mīļa vecmāmiņa saviem mazdēliem. Svarīgi arī tas, ka mūsu vadītājai piemīt prasme īstajā brīdī pieņemt konkrētus un taisnīgus lēmumus. Viņa spēj visus konfliktus izrunāt, izpētīt, nevis tūlīt nosodīt vai pārmest. Tā tiek atrisinātas daudzas sasāpējušas problēmas. Uzskatām, ka šādas spējas piemīt tikai spilgtai un spēcīgai personībai, jo nav viegli vadīt kolektīvu, kurā strādā vairāk nekā 50 sievietes.
Mūsu darbinieki saka: "Brīnišķīgs cilvēks!" Strādājot Valentīnas Balceres pakļautībā, jūtamies pasargāti un droši par rītdienu savā darbavietā.
Bērnudārza "Pasaciņa" kolektīvs