Kurzemes Vārds

17:42 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Apsūdz likumsargus nelikumību piesegšanā

Ita Cērmane

"Kurzemes Vārds" saņēma kādas liepājnieces sūdzību, kurā viņa izsaka aizdomas, ka Pašvaldības policijas darbinieki neliekas ne zinis un pat piesedz nelikumības – alkohola un tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem.

"Mums Zaļajā birzī ir radušās aizdomas, ka Karostas Pašvaldības policijas iecirknis piesedz alus un cigarešu pārdošanu pusaudžiem vietējā veikalā "Birzs" Talsu ielā," stāstīja Kristīne Jākabsone, kura šādus notikumus sakās redzējusi savām acīm: "Man pašai personīgi tieši priekšā pie kases šāda tirdzniecība kopš augusta notikusi trīs reizes. Vienmēr esmu zvanījusi policijai un saņēmusi garlaikotas atbildes, ka tas taču jāpierāda. Kad reiz teicu, ka esmu ar mieru to, piemēram, apliecināt, man paziņoja: "Labi, labi, kad vajadzēs, sameklēsim jūs!" – un nometa klausuli. Tikai pēc tam sāku domāt – ko tad viņi meklēs, ja nepajautāja ne manu vārdu, ne telefona numuru, ne adresi. Es neesmu vienīgā, kas šo tirdzniecību redzēja veikalā." Jākabsone piebilda, ka to gan nezinot, vai vēl kāds zvanījis policijai.

Pašvaldības policijā norādīja, ka šī informācija tiks pārbaudīta. Gadījumā, ja tā apstiprināsies, tiks veikta dienesta izmeklēšana, informēja Liepājas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute.

Kaut arī likumsargi tiek apsūdzēti nelikumību piesegšanā, Pašvaldības policija aktīvi iesaistās smēķēšanas izskaušanā. To rāda statistikas dati. Kopš gada sākuma mūsu pilsētā noformēti 54 protokoli par smēķēšanu neatļautā vietā. Kā zināms, ar šā gada 1.jūliju spēkā stājās likums "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu", kas nosaka smēķēšanas ierobežojumus publiskās vietās, ēkās, būvēs un telpās. "Līdz ar likuma stāšanos spēkā arī Liepājas Pašvaldības policijas darbinieki savā ikdienas darbā pievērš uzmanību šīm izmaiņām. Bez ikdienas darba policijas darbinieki arī nakts stundās ir veikuši reidus vietās, kuras atbilst šīm likuma izmaiņām," uzver I.Mikute.

Īpašu uzmanību likumsargi pievērš nepilngadīgajiem smēķētājiem, pārlūkojot mācību iestādes un to apkārtni. Kopš gada sākuma nepilngadīgajiem par smēķēšanu un atrašanos reibumā sabiedriskās vietās sastādīti 1089 protokoli. Likumsargi uzsver, ka lielākā daļa – aptuveni 1000 protokolu – sastādīta tieši par smēķēšanu.