Kurzemes Vārds

09:48 Ceturtdiena, 12. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Ziemeļamerika palika neiekarota
Andris Sudmalis

Mājup no Ziemeļamerikas ir atgriezušies 1994. un 1995.gadā dzimušie jaunie "Liepājas metalurga" hokejisti. Liepājnieki Čikāgas pilsētā ASV piedalījās starptautiskajā turnīrā "Nike Bauer AAA International Invite".

Liepājniekiem ne šī pilsēta, ne arī turnīrs nav sveši, tomēr iepriekš okeāna viņā krastā vairāk bija viesojušies 1991.gadā dzimušie hokejisti, bet arī daļa no šogad sacensībās startējušiem metalurgiem bija jau šajā turnīrā piedalījušies.

Pēc ierašanās Čikāgā liepājnieki aizvadīja vienu pārbaudes spēli ar vietējo vienību "Young Americans" un piedzīvoja pamatīgu sakāvi – 0:14. Vienības treneris Aleksandrs Cicurskis zaudējumu skaidroja ar gadu jaunāko puišu maiņu neveiksmīgajiem mikromačiem, kas tika zaudēti ar 0:9.

Savukārt turnīrā, kurā liepājnieki bija iedalīti C divīzijā, mūsējo pretinieki bija jau zināmā Čikāgas "Young Americans", Dienvidfloridas "Golden Wolves", Midfeirfildas "Blues" un Ročestras "Monarchs".

Četros mačos jaunie metalurgi izcīnīja vienu panākumu – 5:4 pret Ročestras vienību, bet pārējās spēlēs piedzīvoja zaudējumus – 4:6 pret "Golden Wolves", 1:6 pret "Young Americans" un 0:11 pret "Blues".

Tādējādi liepājniekiem līdzdalība turnīrā ir beigusies jau līdz ar apakšgrupas mačiem. A.Cicurskis komandas neveiksmīgo sniegumu skaidro ar to, ka ir vērojama krasa atšķirība starp dažādu maiņu spēlētājiem, pie tam ziemeļamerikāņi ir labāk apguvuši dažādus spēles elementus.

Viktoram Pevko ceturtais pasaules čempiona tituls
Miks Kuncītis

No pasaules veterānu čempionāta pauerliftingā, kas norisinājās Beļģijas pilsētā Ģentē, atgriezies liepājnieks Viktors Pevko, kurš arī šoreiz saviem konkurentiem neatstāja nekādas cerības un izcīnīja nu jau ceturto titulu šāda mēroga sacensībās.

Kā pastāstīja pats sportists, viņam šajos mačos galvenais mērķis, protams, bija izcīnīt kārtējo pasaules čempiona titulu, tomēr pašam esot gribējies pārspēt sev piederošo pasaules rekordu, ko Viktors bija sasniedzis pērn, paceļot 262,5 kilogramus lielu svaru. Šoreiz izdevās īstenot tikai plāna pirmo daļu – iegūt ceturto titulu. Liepājnieks, startējot svara kategorijā līdz 110 kilogramiem, 27 dalībnieku konkurencē atkal bija labākais, pieveicot 245 kilogramus un aiz sevis atstājot Anglijas un Vācijas spēkavīrus. Diemžēl, lai arī V.Pevko pēdējā mēģinājumā centās pārspēt pašam piederošo rekordu, viņam 263 kilogramus smago stieni pilnībā pacelt neizdevās. Pēc sportista domām, viņš esot pieļāvis tehnisku kļūdu, kas izrādījusies liktenīga. Mūsu spēkavīrs gan nebēdā, ka šoreiz pasaules rekords netika gāzts, bet priecājas par kārtējo uzvaru. Vēl viņš pastāstīja, ka Beļģijā notikuši arī vairāki negaidīti pavērsieni, piemēram, apbalvošanas laikā, kad tika atskaņota uzvarētājvalsts himna, "Dievs, svētī Latviju" vietā skanēja padomju Latvijas himna, kas, protams, mūsu spēkavīru nedaudz samulsinājis.

Par iespēju startēt pasaules čempionātā Viktors izsaka pateicību Liepājas Sporta pārvaldes priekšniekam Artim Lagzdiņam.

Jau pēc trim nedēļām V.Pevko plāno doties uz Igauniju, kur notiks Baltijas valstu čempionāts pauerliftingā.

Ar medaļu no tālās Japānas
Andris Sudmalis

Liepājas minigolfa spēlētāja Dace Kupce ir izcīnījusi augsto 3.vietu Jokohamā (Japāna) notikušajā Āzijas 4.atklātajā čempionātā.

Uz tālo valsti Dace devās kā Eiropas minigolfa izlases dalībniece, komandā bez liepājnieces bija iekļauti vēl astoņu Eiropas valstu pārstāvji. Patīkami, ka, izvēloties vecā kontinenta pārstāvjus līdzdalībai Āzijas čempionātā, tika ņemtas vērā ne tikai šī sporta veida vadošo valstu intereses, bet tika iekļauti arī mazo valstu pārstāvji.

Dace pastāstīja, ka sacensību rīkotājiem neilgi pirms čempionāta sākuma radās problēmas ar galveno sponsoru, līdz ar to Eiropiešu līdzdalība Āzijas čempionātā vairākas reizes karājās mata galā, tomēr beigu beigās viss nokārtojās. Tiesa, nedaudz cieta sacensību programma, kas tika saīsināta līdz divām dienām, divas dienas tika atvēlētās arī treniņiem.

Ne viens vien no pieredzējušiem eiropiešiem atzina, ka vietējie laukumi, kuri ir izvietoti uz astoņstāvu tirdzniecības centra jumta, ir visai nepatīkami un neparedzami. Arī Dacei radās grūtības ar pielāgošanos laukumiem, un arī divas dienas treniņiem izrādījās pārāk maz. Vissāpīgāk uz rezultātiem īsais treniņprocess atspoguļojās čempionāta pirmajā dienā, pēc kuras liepājniece atradās ārpus pirmā trijnieka, tomēr izšķirošajos riņķos spēja uzlabot savu sniegumu un izcīnīt 3.vietu. Pie tam pēdējā aplī viņa uzrādīja labāko apļa rezultātu starp dāmām – 26 punkti, kas pēc pašas sportistes atzinuma izklausās pavāji, tomēr jau minētā problēma ar laukumiem sagādāja problēmas ne jau tikai Dacei vien.

Arī pirmajās divās vietās ierindojās divas eiropietes – Vācijas un Austrijas sportistes. Bez medaļas Dace nepalika arī komandu vērtējumā, palīdzot eiropiešiem tikt pie uzvaras.

Lai arī attālumi mūsdienās ir sarukuši, 11 stundu ilgo ceļu ar lidmašīnu joprojām uzskata par pietiekami tālu un Japānu par daudziem nesasniedzamu valsti. Savukārt, komunicējot ar citu tautu pārstāvjiem, lielākās grūtības bieži vien mēdz rasties pat ne tik daudz atšķirīgo kultūru dēļ, kā valodas barjeras dēļ. Uz šo aspektu norādīja arī Dace, bilstot, ka viņu pārsteidzis, cik maz un cik slikti japāņi pārvalda angļu valodu. Tā arī bija lielākā problēma, uzturoties Japānā, bet citādāk nedēļu ilgais ceļojums palicis atmiņā kā neatkārtojams piedzīvojums, kura laikā iegūts daudz jaunu draugu un bijusi iespēja trenēties un spēlēt kopā ar pasaules līmeņa minigolferiem.

Dace atzina, ka bijusi nedaudz konservatīva. Tas attiecas uz austrumnieku tradicionālajiem ēdieniem. Sacensību dienās negribējās riskēt un baudīt nepazīstamu ēdienu, tāpēc viņa pārtika pārsvarā no "McDonald" piedāvātās ātrās barības. Savukārt jau pēc mačiem nobaudīta arī vietējā virtuve, pie tam tas darīts ar eiropiešu pirkstiem ne pārāk ierastajiem irbulīšiem.

Nākamo reizi minigolfa laukumos Dace plāno doties jau nedaudz vairāk kā pēc nedēļas – 18.novembrī Limbažos, Latvijā vienīgajos slēgtajos tenisa laukumos ,norisināsies svētku turnīrs.